TVsporten.dk TVsporten.dk
  • 16 tors
  • 17 i dag
  • 18 lør
  • 19 søn
  • 20 man
  • 21 tirs
  • 22 ons
  • 23 tors
  • 24 fre
  • 25 lør
  • 26 søn
  • 27 man
  • 28 tirs

Fodbold i TV og Live Stream

Vil du vide, hvornår der er fodbold i TV de næste dage og uge samt på hvilke kanaler? Tag et kig på vores store oversigt fodboldkampe i dag samt de kommende uger.

16 sep

i går, torsdag

18:00

Danmark – Malta

VM kvinder (Kvalifikation)

  • DR 1
  • DR TV
18:45

FC Midtjylland – Ludogorets

Europa League

  • TV2 Sport X
  • TV2 Play
18:45

SK Slovan Bratislava – FC København

Europa Conference League

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
18:45

Røde Stjerne – Sporting Braga

Europa League

  • TV2 Play
18:45

Nk Dinamo Zagreb – West Ham United

Europa League

  • TV2 Play
18:45

Real Betis – Celtic FC

Europa League

  • TV2 Play
18:45

Galatasaray – SS Lazio

Europa League

  • TV2 Play
18:45

Lincoln Red Imps – Paok Thessaloniki

Europa Conference League

  • TV2 Play
18:45

Rennes – Tottenham Hotspur

Europa Conference League

  • TV2 Play
21:00

Brøndby IF – Sparta Prag

Europa League

  • TV2 Sport X
  • TV2 Play
21:00

Randers FC – Az Alkmaar

Europa Conference League

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
21:00

PSV Eindhoven – Real Sociedad

Europa League

  • TV2 Play
21:00

Leicester City – Napoli

Europa League

  • TV2 Play
21:00

Rangers – Lyon

Europa League

  • TV2 Play
21:00

Eintracht Frankfurt – Fenerbahce

Europa League

  • TV2 Play
21:00

AS Roma – CSKA Sofia

Europa Conference League

  • TV2 Play
21:00

FK Jablonec – Cfr Cluj

Europa Conference League

  • TV2 Play
17 sep

i dag, fredag

Tidligere udsendelser i dag
17:30

Slovakiet – Sverige

VM kvinder (Kvalifikation)

18:00

FC Fredericia – FC Helsingør

NordicBet Liga

18:30

Schalke 04 – Karlsruher Sc

2. Bundesliga

19:00

Yeni Malatyaspor – F Karagümrük

Tyrkisk Super Lig

19:00

Altay Izmir – Göztepe

Tyrkisk Super Lig

19:00

AaB – Odense BK

Superliga

19:00

New York Red Bulls – New York City FC

Major League Soccer

19:00

Lyngby BK – HB Køge

NordicBet Liga

20:30

Hertha Bsc Berlin – Spvgg Greuther Fürth

Bundesliga

20:45

Sassuolo – Torino

Serie A

21:00

Rc Celta De Vigo – Cf Cadiz

La Liga

  • TV2 Play
21:00

Newcastle United – Leeds United

Premier League

21:00

Alcorcon Ad – Almeria

Segunda Divison

  • TV2 Sport X
  • TV2 Play
21:00

Racing Strasbourg – FC Metz

Ligue 1

21:15

Portimonense Sc – Cd Santa Clara

Primeira Liga

01:00

Inter Miami – New York Red Bulls

Major League Soccer

18 sep

i morgen, lørdag

13:00
13:30

Wolverhampton Wanderers – Brentford FC

Premier League · Bet365 1.80 | 3.30 | 5.00 Bet365

13:30

Fortuna Düsseldorf – Ssv Jahn Regensburg

2. Bundesliga · Bet365 1.85 | 3.75 | 3.80 Bet365

13:30
14:00

Rayo Vallecano – Cf Getafe

La Liga · Bet365 2.30 | 2.90 | 3.60 Bet365

  • TV2 Sport X
  • TV2 Play
14:00

Vfl Osnabrück – Sv Meppen

3. Bundesliga

  • NDR
15:30

FC Bayern München – VfL Bochum

Bundesliga · Bet365 1.06 | 13.00 | 29.00 Bet365

15:30

Arminia Bielefeld – 1899 Hoffenheim

Bundesliga · Bet365 3.50 | 3.60 | 2.05 Bet365

15:30

FC Augsburg – Borussia Mönchengladbach

Bundesliga · Bet365 3.80 | 4.00 | 1.85 Bet365

15:30
16:00
16:00
16:00

Preston North End – West Bromwich Albion

Championship · Bet365 4.00 | 3.50 | 1.90 Bet365

16:15

Atletico Madrid – Athletic Bilbao

La Liga · Bet365 1.65 | 3.60 | 6.00 Bet365

  • TV2 Sport X
  • TV2 Play
16:30
18:00
18:00

Kristiansund BK – Fk Haugesund

Eliteserien · Bet365 2.00 | 3.50 | 3.50 Bet365

  • Eurosport Player
  • Discovery+
18:00

Odd Grenland – Lillestrøm SK

Eliteserien · Bet365 2.50 | 3.40 | 2.70 Bet365

  • Eurosport Player
  • Discovery+
18:30
18:30
19:00
20:45

Salernitana Calcio 1919 – Atalanta

Serie A · Bet365 11.00 | 5.75 | 1.28 Bet365

21:00
21:00
21:30

Atlanta United – Washington Dc United

Major League Soccer · Bet365 2.00 | 3.75 | 3.40 Bet365

21:30
01:00

New England Revolution – Columbus Crew

Major League Soccer · Bet365 1.55 | 4.20 | 5.75 Bet365

01:30
02:00

Minnesota United – Los Angeles Galaxy

Major League Soccer · Bet365 1.85 | 3.80 | 3.75 Bet365

02:00
03:30
19 sep

søndag

13:00
13:30

Sv Darmstadt 98 – Dynamo Dresden

2. Bundesliga · Bet365 2.05 | 3.60 | 3.25 Bet365

14:00
14:00

Randers FC – FC Nordsjælland

Superliga (Optakt fra kl. 13.30)

14:30
15:00
15:00

Brighton Hove Albion – Leicester City

Premier League · Bet365 2.60 | 3.25 | 2.87 Bet365

15:00

West Ham United – Manchester United

Premier League · Bet365 4.50 | 4.00 | 1.72 Bet365

15:00
15:00

Es Troyes Ac – Hsc Montpellier

Ligue 1 · Bet365 2.45 | 3.50 | 2.80 Bet365

15:00
15:00
15:30

Vfb Stuttgart – Bayer Leverkusen

Bundesliga · Bet365 3.30 | 3.75 | 2.10 Bet365

16:00
16:15
16:30
17:00

Olympique Marseille – Rennes

Ligue 1 · Bet365 1.90 | 3.60 | 3.80 Bet365

17:30

Borussia Dortmund – 1. FC Union Berlin

Bundesliga · Bet365 1.33 | 5.50 | 8.50 Bet365

17:30
18:00
18:00

İstanbul Başakşehir – Fenerbahce

Tyrkisk Super Lig · Bet365 3.50 | 3.40 | 2.00 Bet365

18:00

FC København – FC Midtjylland

Superliga · Bet365 1.95 | 3.60 | 3.60 Bet365

18:00

Viking Stavanger – Bodø/glimt

Eliteserien · Bet365 3.10 | 3.50 | 2.10 Bet365

  • Eurosport Player
  • Discovery+
18:00

Mjøndalen – Sandefjord Fotball

Eliteserien · Bet365 2.45 | 3.30 | 2.87 Bet365

  • Eurosport Player
  • Discovery+
18:00
18:00
18:30
19:00
19:30

Vfl Wolfsburg – Eintracht Frankfurt

Bundesliga · Bet365 1.80 | 3.80 | 4.33 Bet365

20:45
21:00
21:30

Estoril Praia – Sporting Clube de Portugal

Primeira Liga · Bet365 5.25 | 3.80 | 1.57 Bet365

22:00

Philadelphia Union – Orlando City SC

Major League Soccer · Bet365 1.75 | 3.80 | 4.20 Bet365

01:30
03:00

Colorado Rapids – Vancouver Whitecaps FC

Major League Soccer · Bet365 1.50 | 4.50 | 6.00 Bet365

20 sep

mandag

19:00

Silkeborg IF – AGF

Superliga (Optakt fra kl. 18.00) · Bet365 2.25 | 3.60 | 3.00 Bet365

21:00
21 sep

tirsdag

16:00

F Karagümrük – Antalyaspor As

Tyrkisk Super Lig

16:00

Rizespor – Altay Izmir

Tyrkisk Super Lig

17:45

FC Helsingør – Odense BK

DBU Pokalen (Optakt fra kl. 17.30)

18:00

Aserbajdsjan – Danmark

VM kvinder (Kvalifikation)

  • DR 1
  • DR TV
18:45

Fortuna Sittard – Ajax

Eredivisie

19:00

Besiktas Jk – Adana Demirspor

Tyrkisk Super Lig

19:00

Yeni Malatyaspor – Sivasspor

Tyrkisk Super Lig

19:30

Cf Getafe – Atletico Madrid

La Liga · Bet365 5.75 | 3.30 | 1.72 Bet365

  • TV2 Play
20:45

Manchester City – Wycombe Wanderers

League Cup · Bet365 1.08 | 11.00 | 21.00 Bet365

20:45
20:45

Queens Park Rangers – Everton FC

League Cup · Bet365 4.33 | 3.60 | 1.80 Bet365

20:45
22:00

Athletic Bilbao – Rayo Vallecano

La Liga · Bet365 1.75 | 3.50 | 5.00 Bet365

  • TV2 Play
22:00

Ud Levante – Rc Celta De Vigo

La Liga · Bet365 2.55 | 3.30 | 2.70 Bet365

  • TV2 Play
22 sep

onsdag

16:00

Gaziantep – İstanbul Başakşehir

Tyrkisk Super Lig

18:00

Nykøbing FC – FC København

DBU Pokalen

  • DR 2
  • DR TV
18:30

Salernitana Calcio 1919 – Hellas Verona

Serie A · Bet365 3.60 | 3.50 | 2.00 Bet365

18:30
19:00

Kayserispor – Galatasaray

Tyrkisk Super Lig

19:00

Göztepe – Hatayspor

Tyrkisk Super Lig

19:00
19:00
19:00
19:30
20:45

Manchester United – West Ham United

League Cup · Bet365 1.50 | 4.00 | 7.00 Bet365

20:45
20:45

Wolverhampton Wanderers – Tottenham Hotspur

League Cup · Bet365 2.45 | 3.10 | 3.00 Bet365

20:45

Rangers – Livingston FC

League Cup Skotland

20:45

Dundee FC – FC St Johnstone

League Cup Skotland

21:00

FC Metz – Paris Saint Germain

Ligue 1 · Bet365 11.00 | 7.50 | 1.18 Bet365

21:00
21:00

Sco Angers – Olympique Marseille

Ligue 1 · Bet365 3.10 | 3.30 | 2.25 Bet365

22:00
22:00
01:30

Inter Miami – Nashville SC

Major League Soccer

02:00

Chicago Fire – New England Revolution

Major League Soccer

23 sep

torsdag

16:00

Konyaspor – Trabzonspor

Tyrkisk Super Lig

18:00

Bk Frem – AGF

DBU Pokalen

  • DR 2
  • DR TV
19:00

Alanyaspor – Kasimpasa

Tyrkisk Super Lig

19:00

Fenerbahce – Giresunspor

Tyrkisk Super Lig

19:30

Granada Cf – Real Sociedad

La Liga · Bet365 4.00 | 3.40 | 1.95 Bet365

  • TV2 Play
19:30
19:45

Allerød Fk – Brøndby IF

DBU Pokalen

20:45

Dundee United – Hibernian FC

League Cup Skotland

20:45

Celtic FC – Raith Rovers

League Cup Skotland

22:00
24 sep

fredag

19:00

Altay Izmir – Besiktas Jk

Tyrkisk Super Lig

19:00

HB Køge – FC Fredericia

NordicBet Liga

20:00

Sporting Clube de Portugal – Maritimo Funchal

Primeira Liga

20:30

Spvgg Greuther Fürth – FC Bayern München

Bundesliga · Bet365 13.00 | 9.00 | 1.14 Bet365

22:15

FC Gil Vicente – FC Porto

Primeira Liga

25 sep

lørdag

12:30

Sivasspor – F Karagümrük

Tyrkisk Super Lig

13:00

Fortuna Hjørring – HB Køge

Gjensidige Kvindeliga

13:30
13:30
14:00

Cd Alaves – Atletico Madrid

La Liga

  • TV2 Play
14:00

Eintracht Braunschweig – Sv Waldhof Mannheim

3. Bundesliga

  • NDR
15:00

Spezia Calcio – AC Milan

Serie A

15:00

Antalyaspor As – Yeni Malatyaspor

Tyrkisk Super Lig

15:30

1899 Hoffenheim – Vfl Wolfsburg

Bundesliga · Bet365 2.80 | 3.20 | 2.50 Bet365

15:30

RB Leipzig – Hertha Bsc Berlin

Bundesliga · Bet365 1.40 | 4.50 | 7.00 Bet365

16:00
16:00
16:00
16:15

Valencia – Athletic Bilbao

La Liga

  • TV2 Play
16:30

Moreirense FC – Arouca

Primeira Liga

17:00

Saint Etienne – Nice

Ligue 1

18:00

Inter – Atalanta

Serie A

18:00

Adana Demirspor – Gaziantep

Tyrkisk Super Lig

18:30

Sevilla – Espanyol

La Liga

  • TV2 Play
18:30
18:30

Borussia Mönchengladbach – Borussia Dortmund

Bundesliga · Bet365 3.40 | 4.00 | 1.90 Bet365

19:00

Vitoria Guimaraes – Benfica

Primeira Liga

19:00

Racing Strasbourg – Lille

Ligue 1

20:45

Genoa – Hellas Verona

Serie A

21:00

Real Madrid – Villarreal

La Liga

  • TV2 Play
21:00

Lyon – FC Lorient

Ligue 1

21:00

Paris Saint Germain – Hsc Montpellier

Ligue 1

21:30

Philadelphia Union – Atlanta United

Major League Soccer

21:30

Tondela – Famalicao

Primeira Liga

01:00

New England Revolution – Orlando City SC

Major League Soccer

01:30

Washington Dc United – FC Cincinnati

Major League Soccer

01:30

New York City FC – New York Red Bulls

Major League Soccer

01:30

Columbus Crew – Montreal Impact

Major League Soccer

02:00

Minnesota United – Houston Dynamo

Major League Soccer

02:00

Colorado Rapids – Toronto FC

Major League Soccer

04:00

San Jose Earthquakes – Los Angeles FC

Major League Soccer

04:00

Vancouver Whitecaps FC – FC Dallas

Major League Soccer

04:30

Portland Timbers – Real Salt Lake

Major League Soccer

26 sep

søndag

12:30

Juventus – Sampdoria

Serie A

12:30

Giresunspor – Kayserispor

Tyrkisk Super Lig

13:00

Bordeaux – Rennes

Ligue 1

14:00

Mallorca – Osasuna

La Liga

  • TV2 Play
14:00

FC Midtjylland – Randers FC

Superliga (Optakt fra kl. 13.30) · Bet365 1.57 | 3.80 | 5.50 Bet365

14:00

Viborg FF – Odense BK

Superliga

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
15:00

Empoli FC – Bologna FC

Serie A

15:00

Udinese – Fiorentina

Serie A

15:00

İstanbul Başakşehir – Rizespor

Tyrkisk Super Lig

15:00

Hatayspor – Fenerbahce

Tyrkisk Super Lig

15:00

Southampton FC – Wolverhampton Wanderers

Premier League · Bet365 2.60 | 3.20 | 2.70 Bet365

15:00

Stade Reims – Nantes

Ligue 1

15:00

Stade Brest – FC Metz

Ligue 1

15:00

Es Troyes Ac – Sco Angers

Ligue 1

16:00

FC Nordsjælland – FC København

Superliga

  • Canal 9
  • Eurosport Player
  • Discovery+
16:15

FC Barcelona – Ud Levante

La Liga

  • TV2 Play
17:00

Clermont Foot – As Monaco

Ligue 1

17:30
18:00

SS Lazio – AS Roma

Serie A

18:00

Galatasaray – Göztepe

Tyrkisk Super Lig

18:00

Brøndby IF – AaB

Superliga

18:30

Real Sociedad – Cf Elche

La Liga

  • TV2 Play
18:30

Rayo Vallecano – Cf Cadiz

La Liga

  • TV2 Play
19:00

Chicago Fire – Nashville SC

Major League Soccer

19:00

Cd Santa Clara – Sporting Braga

Primeira Liga

19:45

Arsenal – Manchester City Ladies

WSL

20:00

Vejle BK – Silkeborg IF

Superliga (Optakt fra kl. 19.30)

20:45

Napoli – Cagliari

Serie A

20:45

Olympique Marseille – Rc Lens

Ligue 1

21:00

Real Betis – Cf Getafe

La Liga

  • TV2 Play
21:30

Portimonense Sc – FC Vizela

Primeira Liga

01:00

Sporting Kansas City – Seattle Sounders

Major League Soccer

03:30

Austin FC – Los Angeles Galaxy

Major League Soccer

27 sep

mandag

19:00

Kasimpasa – Konyaspor

Tyrkisk Super Lig

19:00

Trabzonspor – Alanyaspor

Tyrkisk Super Lig

19:00

AGF – SønderjyskE

Superliga (Optakt fra kl. 18.00)

20:00

Pacos de Ferreira – Belenenses

Primeira Liga

21:00

Rc Celta De Vigo – Granada Cf

La Liga

  • TV2 Play
21:00

Crystal Palace – Brighton Hove Albion

Premier League · Bet365 2.75 | 3.10 | 2.62 Bet365

22:15

Boavista – Estoril Praia

Primeira Liga

28 sep

tirsdag

14:00

RB Leipzig U19 – Club Brugge U19

UEFA Youth League

16:00

Paris Saint Germain U19 – Manchester City U19

UEFA Youth League

21:00

Paris Saint Germain – Manchester City

Champions League · Bet365 2.90 | 3.60 | 2.30 Bet365

29 sep

onsdag

14:00

Manchester United U19 – Villarreal U19

UEFA Youth League

16:00

Juventus U19 – Chelsea FC

UEFA Youth League

18:45

FC Zenit St Petersburg – Malmø FF

Champions League · Bet365 1.60 | 4.00 | 5.25 Bet365

21:00
01:00

Atlanta United – Inter Miami

Major League Soccer

01:00

Toronto FC – FC Cincinnati

Major League Soccer

01:30

Montreal Impact – New England Revolution

Major League Soccer

01:30

New York Red Bulls – Philadelphia Union

Major League Soccer

01:30

Washington Dc United – Minnesota United

Major League Soccer

02:00

FC Dallas – Sporting Kansas City

Major League Soccer

02:00

Chicago Fire – New York City FC

Major League Soccer

02:30

Nashville SC – Orlando City SC

Major League Soccer

03:00

Colorado Rapids – Austin FC

Major League Soccer

03:00

Houston Dynamo – Vancouver Whitecaps FC

Major League Soccer

03:30

Real Salt Lake – Los Angeles Galaxy

Major League Soccer

04:30

San Jose Earthquakes – Seattle Sounders

Major League Soccer

04:30

Los Angeles FC – Portland Timbers

Major League Soccer

1 okt

fredag

19:00

F Karagümrük – İstanbul Başakşehir

Tyrkisk Super Lig

19:00

Antalyaspor As – Adana Demirspor

Tyrkisk Super Lig

19:00

Odense BK – Vejle BK

Superliga

20:00

Maritimo Funchal – Moreirense FC

Primeira Liga

20:45

Stoke City – West Bromwich Albion

Championship (TV 3 Sport viser kun anden halvleg)

21:00

Athletic Bilbao – Cd Alaves

La Liga

  • TV2 Play
22:15

Famalicao – Vitoria Guimaraes

Primeira Liga

2 okt

lørdag

12:30

Konyaspor – Alanyaspor

Tyrkisk Super Lig

12:30

Brighton & Hove Albion WFC – Chelsea FC Women

WSL

13:15

AGF – FC Nordsjælland

Gjensidige Kvindeliga

13:30

Manchester United – Everton FC

Premier League

14:00

Osasuna – Rayo Vallecano

La Liga

  • TV2 Play
15:00

Kayserispor – Trabzonspor

Tyrkisk Super Lig

15:00

Göztepe – Giresunspor

Tyrkisk Super Lig

15:30

Vfb Stuttgart – 1899 Hoffenheim

Bundesliga

16:00

Chelsea FC – Southampton FC

Premier League

16:00

Wolverhampton Wanderers – Newcastle United

Premier League

16:00

Burnley FC – Norwich City

Premier League

16:00

Leeds United – Watford FC

Premier League

16:15

Mallorca – Ud Levante

La Liga

  • TV2 Play
16:30

FC Vizela – Cd Santa Clara

Primeira Liga

18:00

Besiktas Jk – Sivasspor

Tyrkisk Super Lig

18:00

Torino – Juventus

Serie A

18:30

Cf Cadiz – Valencia

La Liga

  • TV2 Play
18:30

Brighton Hove Albion – Arsenal FC

Premier League

19:00

FC Porto – Pacos de Ferreira

Primeira Liga

20:45

Sassuolo – Inter

Serie A

21:00

Atletico Madrid – FC Barcelona

La Liga

  • TV2 Play
21:30

Austin FC – Real Salt Lake

Major League Soccer

21:30

Arouca – Sporting Clube de Portugal

Primeira Liga

01:00

Montreal Impact – Atlanta United

Major League Soccer

01:30

Orlando City SC – Washington Dc United

Major League Soccer

01:30

FC Cincinnati – New York Red Bulls

Major League Soccer

02:00

FC Dallas – Minnesota United

Major League Soccer

04:00

Vancouver Whitecaps FC – San Jose Earthquakes

Major League Soccer

3 okt

søndag

12:30

Yeni Malatyaspor – Hatayspor

Tyrkisk Super Lig

12:30

Bologna FC – SS Lazio

Serie A

14:00

Cf Elche – Rc Celta De Vigo

La Liga

  • TV2 Play
14:00

Silkeborg IF – FC Nordsjælland

Superliga

15:00

Gaziantep – Altay Izmir

Tyrkisk Super Lig

15:00

Fenerbahce – Kasimpasa

Tyrkisk Super Lig

15:00

Hellas Verona – Spezia Calcio

Serie A

15:00

Sampdoria – Udinese

Serie A

15:00

Tottenham Hotspur – Aston Villa

Premier League

15:00

West Ham United – Brentford FC

Premier League

15:00

Crystal Palace – Leicester City

Premier League

16:15

Espanyol – Real Madrid

La Liga

  • TV2 Play
16:30

Belenenses – Tondela

Primeira Liga

17:30

Liverpool FC – Manchester City

Premier League

17:30

FC Bayern München – Eintracht Frankfurt

Bundesliga

18:00

New York City FC – Nashville SC

Major League Soccer

18:00

Rizespor – Galatasaray

Tyrkisk Super Lig

18:00

Fiorentina – Napoli

Serie A

18:00

AS Roma – Empoli FC

Serie A

18:00

Randers FC – Brøndby IF

Superliga (Optakt fra kl. 17.00)

18:30

Cf Getafe – Real Sociedad

La Liga

  • TV2 Play
18:30

Villarreal – Real Betis

La Liga

  • TV2 Play
19:00

Benfica – Portimonense Sc

Primeira Liga

19:00

Estoril Praia – FC Gil Vicente

Primeira Liga

19:45

Birmingham City W.F.C. – Manchester United Women

WSL

20:00

FC København – Viborg FF

Superliga

20:45

Atalanta – AC Milan

Serie A

21:00

Granada Cf – Sevilla

La Liga

  • TV2 Play
21:30

Sporting Braga – Boavista

Primeira Liga

22:00

Sporting Kansas City – Houston Dynamo

Major League Soccer

22:00

Philadelphia Union – Columbus Crew

Major League Soccer

22:00

Toronto FC – Chicago Fire

Major League Soccer

23:30

Portland Timbers – Inter Miami

Major League Soccer

02:00

Los Angeles Galaxy – Los Angeles FC

Major League Soccer

04:00

Seattle Sounders – Colorado Rapids

Major League Soccer

4 okt

mandag

19:00

Esbjerg fB – HB Køge

NordicBet Liga

9 okt

lørdag

20:45

Moldova – Danmark

VM-kvalifikation

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
00:00

New York Red Bulls – Inter Miami

Major League Soccer

02:00

FC Cincinnati – Philadelphia Union

Major League Soccer

03:00

Seattle Sounders – Vancouver Whitecaps FC

Major League Soccer

10 okt

søndag

23:00

Minnesota United – Colorado Rapids

Major League Soccer

12 okt

tirsdag

20:45

Danmark – Østrig

VM-kvalifikation

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
15 okt

fredag

19:00

İstanbul Başakşehir – Besiktas Jk

Tyrkisk Super Lig

16 okt

lørdag

12:30

Giresunspor – Rizespor

Tyrkisk Super Lig

15:00

Spezia Calcio – Salernitana Calcio 1919

Serie A

15:00

Sivasspor – Antalyaspor As

Tyrkisk Super Lig

18:00

SS Lazio – Inter

Serie A

18:00

Adana Demirspor – Yeni Malatyaspor

Tyrkisk Super Lig

19:00

Montreal Impact – Philadelphia Union

Major League Soccer

20:45

AC Milan – Hellas Verona

Serie A

21:30

Los Angeles FC – San Jose Earthquakes

Major League Soccer

00:00

Columbus Crew – Inter Miami

Major League Soccer

01:00

New England Revolution – Chicago Fire

Major League Soccer

01:30

FC Cincinnati – Orlando City SC

Major League Soccer

01:30

Toronto FC – Atlanta United

Major League Soccer

01:30

Washington Dc United – Nashville SC

Major League Soccer

02:30

Houston Dynamo – Seattle Sounders

Major League Soccer

03:00

Austin FC – Minnesota United

Major League Soccer

03:30

Real Salt Lake – Colorado Rapids

Major League Soccer

04:30

Los Angeles Galaxy – Portland Timbers

Major League Soccer

17 okt

søndag

12:30

Cagliari – Sampdoria

Serie A

12:30

Kasimpasa – Göztepe

Tyrkisk Super Lig

15:00

Empoli FC – Atalanta

Serie A

15:00

Genoa – Sassuolo

Serie A

15:00

Udinese – Bologna FC

Serie A

15:00

Galatasaray – Konyaspor

Tyrkisk Super Lig

15:00

Altay Izmir – F Karagümrük

Tyrkisk Super Lig

18:00

Napoli – Torino

Serie A

18:00

Trabzonspor – Fenerbahce

Tyrkisk Super Lig

20:00

Cd Alaves – Real Betis

La Liga

  • TV2 Play
20:00

FC Barcelona – Valencia

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Rc Celta De Vigo – Sevilla

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Granada Cf – Atletico Madrid

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Espanyol – Cf Cadiz

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Ud Levante – Cf Getafe

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Real Madrid – Athletic Bilbao

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Real Sociedad – Mallorca

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Rayo Vallecano – Cf Elche

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Villarreal – Osasuna

La Liga

  • TV2 Play
20:45

Juventus – AS Roma

Serie A

04:00

Vancouver Whitecaps FC – Sporting Kansas City

Major League Soccer

18 okt

mandag

19:00

Alanyaspor – Kayserispor

Tyrkisk Super Lig

19:00

Hatayspor – Gaziantep

Tyrkisk Super Lig

20 okt

onsdag

01:30

Orlando City SC – Montreal Impact

Major League Soccer

01:30

FC Cincinnati – Chicago Fire

Major League Soccer

01:30

Inter Miami – Toronto FC

Major League Soccer

01:30

Washington Dc United – New England Revolution

Major League Soccer

01:30

Atlanta United – New York City FC

Major League Soccer

02:00

FC Dallas – Los Angeles FC

Major League Soccer

02:00

Minnesota United – Philadelphia Union

Major League Soccer

02:30

Nashville SC – Columbus Crew

Major League Soccer

02:30

Houston Dynamo – Los Angeles Galaxy

Major League Soccer

03:00

Colorado Rapids – Seattle Sounders

Major League Soccer

04:00

Portland Timbers – Vancouver Whitecaps FC

Major League Soccer

04:30

San Jose Earthquakes – Austin FC

Major League Soccer

21 okt

torsdag

18:00

Danmark – Bosnien-Hercegovina

VM kvinder (Kvalifikation)

  • DR 1
  • DR TV
22 okt

fredag

18:30

Torino – Genoa

Serie A

19:00

Yeni Malatyaspor – Altay Izmir

Tyrkisk Super Lig

20:45

Sampdoria – Spezia Calcio

Serie A

21:15

Vitoria Guimaraes – Maritimo Funchal

Primeira Liga

02:00

Chicago Fire – New England Revolution

Major League Soccer

23 okt

lørdag

12:30

Rizespor – Kasimpasa

Tyrkisk Super Lig

15:00

Gaziantep – Giresunspor

Tyrkisk Super Lig

15:00

Konyaspor – Kayserispor

Tyrkisk Super Lig

16:30

Cd Santa Clara – Famalicao

Primeira Liga

18:00

Göztepe – Trabzonspor

Tyrkisk Super Lig

19:00

Tondela – FC Porto

Primeira Liga

20:45

Bologna FC – AC Milan

Serie A

21:30

Seattle Sounders – Sporting Kansas City

Major League Soccer

21:30

Sporting Clube de Portugal – Moreirense FC

Primeira Liga

00:00

Columbus Crew – New York Red Bulls

Major League Soccer

01:30

Philadelphia Union – Nashville SC

Major League Soccer

01:30

New York City FC – Washington Dc United

Major League Soccer

01:30

Toronto FC – Montreal Impact

Major League Soccer

02:00

Minnesota United – Los Angeles FC

Major League Soccer

02:00

Chicago Fire – Real Salt Lake

Major League Soccer

02:00

Inter Miami – FC Cincinnati

Major League Soccer

03:00

Colorado Rapids – Portland Timbers

Major League Soccer

04:00

San Jose Earthquakes – Vancouver Whitecaps FC

Major League Soccer

04:00

Los Angeles Galaxy – FC Dallas

Major League Soccer

24 okt

søndag

12:30

F Karagümrük – Hatayspor

Tyrkisk Super Lig

12:30

Atalanta – Udinese

Serie A

15:00

Antalyaspor As – İstanbul Başakşehir

Tyrkisk Super Lig

15:00

Sivasspor – Adana Demirspor

Tyrkisk Super Lig

15:00

Fiorentina – Cagliari

Serie A

15:00

Hellas Verona – SS Lazio

Serie A

16:30

Pacos de Ferreira – Arouca

Primeira Liga

18:00

Fenerbahce – Alanyaspor

Tyrkisk Super Lig

18:00

AS Roma – Napoli

Serie A

19:00

FC Vizela – Benfica

Primeira Liga

20:00

Athletic Bilbao – Villarreal

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Atletico Madrid – Real Sociedad

La Liga

  • TV2 Play
20:00

FC Barcelona – Real Madrid

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Real Betis – Rayo Vallecano

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Cf Getafe – Rc Celta De Vigo

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Cf Cadiz – Cd Alaves

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Osasuna – Granada Cf

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Sevilla – Ud Levante

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Valencia – Mallorca

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Cf Elche – Espanyol

La Liga

  • TV2 Play
20:45

Inter – Juventus

Serie A

21:30

Portimonense Sc – Estoril Praia

Primeira Liga

22:00

Austin FC – Houston Dynamo

Major League Soccer

01:30

Orlando City SC – New England Revolution

Major League Soccer

25 okt

mandag

19:00

Besiktas Jk – Galatasaray

Tyrkisk Super Lig

20:00

FC Gil Vicente – Sporting Braga

Primeira Liga

22:15

Boavista – Belenenses

Primeira Liga

26 okt

tirsdag

17:00

Montenegro – Danmark

VM kvinder (Kvalifikation)

  • DR 1
  • DR TV
18:30

Spezia Calcio – Genoa

Serie A

18:30

Ac Venezia – Salernitana Calcio 1919

Serie A

20:45

AC Milan – Torino

Serie A

04:30

Los Angeles FC – Seattle Sounders

Major League Soccer

27 okt

onsdag

18:30

Juventus – Sassuolo

Serie A

18:30

Sampdoria – Atalanta

Serie A

18:30

Udinese – Hellas Verona

Serie A

20:00

Cd Alaves – Cf Elche

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Real Betis – Valencia

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Rc Celta De Vigo – Real Sociedad

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Mallorca – Sevilla

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Granada Cf – Cf Getafe

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Espanyol – Athletic Bilbao

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Ud Levante – Atletico Madrid

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Real Madrid – Osasuna

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Rayo Vallecano – FC Barcelona

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Villarreal – Cf Cadiz

La Liga

  • TV2 Play
20:45

Cagliari – AS Roma

Serie A

20:45

Empoli FC – Inter

Serie A

20:45

SS Lazio – Fiorentina

Serie A

01:00

New England Revolution – Colorado Rapids

Major League Soccer

01:30

Toronto FC – Philadelphia Union

Major League Soccer

01:30

Washington Dc United – New York Red Bulls

Major League Soccer

01:30

Atlanta United – Inter Miami

Major League Soccer

01:30

FC Cincinnati – Nashville SC

Major League Soccer

01:30

Columbus Crew – Orlando City SC

Major League Soccer

01:30

New York City FC – Chicago Fire

Major League Soccer

02:00

FC Dallas – Real Salt Lake

Major League Soccer

02:30

Sporting Kansas City – Los Angeles Galaxy

Major League Soccer

04:00

Portland Timbers – San Jose Earthquakes

Major League Soccer

04:00

Vancouver Whitecaps FC – Minnesota United

Major League Soccer

28 okt

torsdag

20:45

Napoli – Bologna FC

Serie A

29 okt

fredag

19:00

Trabzonspor – Rizespor

Tyrkisk Super Lig

21:15

Arouca – Tondela

Primeira Liga

30 okt

lørdag

12:30

Kasimpasa – Yeni Malatyaspor

Tyrkisk Super Lig

15:00

Altay Izmir – Sivasspor

Tyrkisk Super Lig

15:00

Hatayspor – Besiktas Jk

Tyrkisk Super Lig

15:00

Atalanta – SS Lazio

Serie A

18:00

Konyaspor – Fenerbahce

Tyrkisk Super Lig

18:00

FC Porto – Boavista

Primeira Liga

18:00

Hellas Verona – Juventus

Serie A

20:00

Estoril Praia – Benfica

Primeira Liga

20:45

Torino – Sampdoria

Serie A

21:30

Inter Miami – New York City FC

Major League Soccer

21:30

Real Salt Lake – San Jose Earthquakes

Major League Soccer

22:00

New York Red Bulls – Montreal Impact

Major League Soccer

22:15

Sporting Clube de Portugal – Vitoria Guimaraes

Primeira Liga

00:00

Atlanta United – Toronto FC

Major League Soccer

01:30

Washington Dc United – Columbus Crew

Major League Soccer

02:00

FC Dallas – Austin FC

Major League Soccer

31 okt

søndag

11:30

Kayserispor – F Karagümrük

Tyrkisk Super Lig

12:30

Inter – Udinese

Serie A

14:00

Alanyaspor – Göztepe

Tyrkisk Super Lig

15:00

Fiorentina – Spezia Calcio

Serie A

15:00

Sassuolo – Empoli FC

Serie A

16:30

Maritimo Funchal – FC Gil Vicente

Primeira Liga

17:00

Galatasaray – Gaziantep

Tyrkisk Super Lig

18:00

Minnesota United – Sporting Kansas City

Major League Soccer

19:00

Belenenses – Cd Santa Clara

Primeira Liga

20:00

Atletico Madrid – Real Betis

La Liga

  • TV2 Play
20:00

FC Barcelona – Cd Alaves

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Cf Getafe – Espanyol

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Cf Cadiz – Mallorca

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Ud Levante – Granada Cf

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Real Sociedad – Athletic Bilbao

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Sevilla – Osasuna

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Valencia – Villarreal

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Rayo Vallecano – Rc Celta De Vigo

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Cf Elche – Real Madrid

La Liga

  • TV2 Play
20:30

Houston Dynamo – Colorado Rapids

Major League Soccer

20:45

AS Roma – AC Milan

Serie A

21:00

Orlando City SC – Nashville SC

Major League Soccer

21:30

Famalicao – FC Vizela

Primeira Liga

12 nov

fredag

20:45

Danmark – Færøerne

VM-kvalifikation

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
15 nov

mandag

20:45

Skotland – Danmark

VM-kvalifikation

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
25 nov

torsdag

17:00

Bosnien-Hercegovina – Danmark

VM kvinder (Kvalifikation)

  • DR 1
  • DR TV
30 nov

tirsdag

17:00

Danmark – Rusland

VM kvinder (Kvalifikation)

  • DR 1
  • DR TV
8 apr

fredag

17:00

Malta – Danmark

VM kvinder (Kvalifikation)

  • DR 1
  • DR TV
12 apr

tirsdag

17:00

Danmark – Aserbajdsjan

VM kvinder (Kvalifikation)

  • DR 1
  • DR TV
1 sep

torsdag

17:00

Danmark – Montenegro

VM kvinder (Kvalifikation)

  • DR 1
  • DR TV
6 sep

tirsdag

17:00

Rusland – Danmark

VM kvinder (Kvalifikation)

  • DR 1
  • DR TV

Fodbold

Fodbold i TV er noget, du ikke kan gå glip af, og som verdens mest populære sport anslås det, at cirka 3,5 milliarder mennesker følger sporten

Superligaen

Superligaen er den bedste danske række. Den er i denne sæson er den skåret ned til de velkendte 12 hold efter et par år med 14 mandskaber. Vinderen har Superligaen har mulighed for at kvalificere sig til Champions League. Superligaens anden- og tredjeplads samt vinderen af DBU Pokalen kan komme med i kvalifikationen til Europa Leauge. De to sidste placerede hold ryger en tur ned i NordicBet-Ligaen.

Superliga-kampene er spredt ud på en række kanaler ejet af henholdsvis Viasat og Discovery. Viasats kampe finder man på TV3 Sport og TV3+, mens Discoverys er på Canal 9 og Eurosport 2, Det er altså disse kanaler, som man skal tune ind på for at se fodbold live. Kampene kan naturligvis også streames på Viasats Viaplay og Discoverys tjenester Dplay og Eurosport Player. Kampene spilles typisk fredag til mandag.

Premier League

Premier League er verdens største liga. I Danmark er den naturligvis også voldsomt populær, hvor der skal ses fodbold i tv. Særligt hold som Liverpool, Manchester United, Arsenal, Chelsea og Tottenham har mange danske fans.

Rettighederne til Premier Leauge er ikke overraskende yderst eftertragtede. I Danmark er det Viasat og YouSees kanal Xee. Hos Viasat bliver kampene vist på TV3+ og TV3 Max. Man kan desuden se samtlige Premier League kampe på Viaplay.

Champions League

Champions League er det ypperste, når det kommer til europæisk klubfodbold. Her konkurrerer kontinentets bedste fodboldklubber. Det trækker naturligvis massevis af seer, når der er Champions League i TV.

Viasat sidder på rettighederne i Danmark. Kampene vises på TV3+ og TV3 Sport. Man kan naturligvis også streame kampene på Viaplay.