TVsporten.dk TVsporten.dk

Premier League

Sport

  • 9 tors
  • 10 idag
  • 11 lør
  • 12 søn
  • 13 man
  • 14 tirs
  • 15 ons
  • 16 tors
  • 17 fre
  • 18 lør
  • 19 søn
  • 20 man
  • 21 tirs
  • Yesterday
  • Today
  • Tomorrow
  • sø 12
  • ma 13
  • ti 14
  • on 15
  • to 16
  • fr 17
  • lø 18
  • sø 19
  • ma 20
  • ti 21
9 jul

i går, torsdag

18:00

AaB – AGF

Superliga

18:00

Leeds United – Stoke City

Championship

18:00

Brøndby IF – FC Nordsjælland

Superliga

  • Canal 9
  • Dplay
19:00

Everton FC – Southampton FC

Premier League

19:00

Afc Bournemouth – Tottenham Hotspur

Premier League

19:30

S.P.A.L. – Udinese

Serie A

19:30

Mallorca – Ud Levante

La Liga

19:30

Sd Eibar – Leganes Cd

La Liga

20:00

FC Midtjylland – FC København

Superliga

21:15

Aston Villa – Manchester United

Premier League

21:45

Hellas Verona – Inter

Serie A

22:00

Athletic Bilbao – Sevilla

La Liga

01:30

NASCAR Xfinity Series Race at Kentucky

Nascar

10 jul

i dag, fredag

Tidligere udsendelser i dag
11:00

1. Træning

Formel 1 (Formula 1 Pirelli Grosser Preis der Steiermark)

15:00

2. Træning

Formel 1 (Formula 1 Pirelli Grosser Preis der Steiermark)

19:00

Vendsyssel FF – Vejle BK

NordicBet Liga

19:00

FC Fredericia – Næstved BK

NordicBet Liga

19:00

Fremad Amager – Viborg FF

NordicBet Liga

19:00

Huddersfield Town – Luton Town

Championship

19:30

Real Sociedad – Granada Cf

La Liga

21:15

Fulham FC – Cardiff City

Championship

22:00

Real Madrid – Cd Alaves

La Liga

11 jul

i morgen, lørdag

12:00

3. Træning

Formel 1 (Formula 1 Pirelli Grosser Preis der Steiermark)

13:30

Norwich City – West Ham United

Premier League

13:30

Watford FC – Newcastle United

Premier League

14:00

Nykøbing FC – HB Køge

NordicBet Liga

15:00

Kvalifikation

Formel 1 (Formula 1 Pirelli Grosser Preis der Steiermark)

16:00

Liverpool FC – Burnley FC

Premier League

16:00

Kolding IF – Hvidovre IF

NordicBet Liga

17:00

Osasuna – Rc Celta De Vigo

La Liga

17:15

SS Lazio – Sassuolo

Serie A

18:00

Randers FC – Odense BK

Superliga

18:30

Sheffield United – Chelsea FC

Premier League

19:30

Brescia Calcio – AS Roma

Serie A

  • TV2 Sport
  • TV2 Sport X
19:30

Real Valladolid – FC Barcelona

La Liga

20:15

REV Group GP at Road America

Indycar

20:30

Rosenborg BK – Strømsgodset

Eliteserien

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
21:00

Brighton Hove Albion – Manchester City

Premier League

21:45

Juventus – Atalanta

Serie A

22:00

Atletico Madrid – Real Betis

La Liga

23:00

Road America - Race 1

Indycar

02:00

Usman vs Burns

MMA (UFC)

12 jul

søndag

13:00

Wolverhampton Wanderers – Everton FC

Premier League

14:00

Espanyol – Sd Eibar

La Liga

14:00

FC Nordsjælland – AaB

Superliga

  • Eurosport 2
  • Dplay
14:30

FC Roskilde – Skive IK

NordicBet Liga

15:15

Aston Villa – Crystal Palace

Premier League

16:00

Formula 1 Pirelli Grosser Preis der Steiermark

Formel 1 (Red Bull Ring, Østrig)

16:00

Stoke City – Birmingham City

Championship

17:00

Ud Levante – Athletic Bilbao

La Liga

17:15

Genoa – S.P.A.L.

Serie A

17:30

Tottenham Hotspur – Arsenal FC

Premier League

18:00

FC København – Brøndby IF

Superliga

18:00

Road America - Race 2

Indycar

19:30

Parma – Bologna FC

Serie A

19:30

Fiorentina – Hellas Verona

Serie A

19:30

Cagliari – Lecce

Serie A

19:30

Udinese – Sampdoria

Serie A

19:30

Leganes Cd – Valencia

La Liga

20:00

Afc Bournemouth – Leicester City

Premier League

20:00

AGF – FC Midtjylland

Superliga

  • Canal 9
  • Dplay
20:30

Quaker State 400

Nascar

21:45

Napoli – AC Milan

Serie A

22:00

Sevilla – Mallorca

La Liga

13 jul

mandag

19:00

Hobro IK – Lyngby BK

Superliga

19:30

Villarreal – Real Sociedad

La Liga

19:30

Cd Alaves – Cf Getafe

La Liga

21:00

Manchester United – Southampton FC

Premier League

21:45

Inter – Torino

Serie A

22:00

Granada Cf – Real Madrid

La Liga

14 jul

tirsdag

18:00

West Bromwich Albion – Fulham FC

Championship

19:00

Viborg FF – Vendsyssel FF

NordicBet Liga

19:00

FC Fredericia – Kolding IF

NordicBet Liga

19:00

Vejle BK – Nykøbing FC

NordicBet Liga

21:15

Chelsea FC – Norwich City

Premier League

21:45

Atalanta – Brescia Calcio

Serie A

15 jul

onsdag

18:00

Brentford FC – Preston North End

Championship

19:00

Burnley FC – Wolverhampton Wanderers

Premier League

19:00

Newcastle United – Tottenham Hotspur

Premier League

19:30

Sampdoria – Cagliari

Serie A

19:30

Bologna FC – Napoli

Serie A

19:30

AC Milan – Parma

Serie A

21:45

Lecce – Fiorentina

Serie A

21:45

Sassuolo – Juventus

Serie A

21:45

AS Roma – Hellas Verona

Serie A

21:45

Udinese – SS Lazio

Serie A

16 jul

torsdag

18:00

Leeds United – Barnsley FC

Championship

19:00

Leicester City – Sheffield United

Premier League

19:30

Torino – Genoa

Serie A

21:15

Crystal Palace – Manchester United

Premier League

21:45

S.P.A.L. – Inter

Serie A

17 jul

fredag

19:00

FC Midtjylland – FC Nordsjælland

Superliga

18 jul

lørdag

17:15

Hellas Verona – Atalanta

Serie A

18:30

Norwich City – Burnley FC

Premier League

19:30

Cagliari – Sassuolo

Serie A

21:45

AC Milan – Bologna FC

Serie A

19 jul

søndag

13:00

FC København – AGF

Superliga

16:00

Formula 1 Aramco Magyar Nagydij

Formel 1 (The Hungaroring, Ungarn)

17:15

Parma – Sampdoria

Serie A

19:00

Manchester United – Chelsea FC

FA-cupen

19:30

Genoa – Lecce

Serie A

19:30

Fiorentina – Torino

Serie A

19:30

Napoli – Udinese

Serie A

19:30

Brescia Calcio – S.P.A.L.

Serie A

21:45

AS Roma – Inter

Serie A

20 jul

mandag

19:00

Sheffield United – Everton FC

Premier League

21:15

Wolverhampton Wanderers – Crystal Palace

Premier League

21 jul

tirsdag

21:15

Aston Villa – Arsenal FC

Premier League

Der er ingen udsendelser for det aktuelle udvalg
    Annonce
    Annonce
    Annonce
    Annonce