TVsporten.dk TVsporten.dk

Premier League

  • 26 tors
  • 27 i dag
  • 28 lør
  • 29 søn
  • 30 man
  • 1 tirs
  • 2 ons
  • 3 tors
  • 4 fre
  • 5 lør
  • 6 søn
  • 7 man
  • 8 tirs

danske ryttere 2020 i TV og Live Stream

Tag: danske ryttere 2020

26 nov

i går, torsdag

11:00

Alfred Dunhill Championship - Runde 1

European Tour

14:30

Andalucia Costa Del Sol Open De Espana

Ladies European Tour

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
18:30

Detroit Lions – Houston Texans

NFL

18:30

Viborg FF – Silkeborg IF

1-0

NordicBet Liga

18:45

MOL Pick Szeged – Elverum

EHF Champions League

18:45

Motor Zaporozhye – HC PPD Zagreb

EHF Champions League

18:55

Aek Athen – Zorya Lugansk

0-3

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
18:55

CSKA Moskva – Feyenoord

0-0

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
18:55

FC Slovan Liberec – 1899 Hoffenheim

0-2

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
18:55

Kaa Gent – Røde Stjerne

0-2

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
18:55

Lask Linz – Royal Antwerp FC

0-2

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
18:55

CSKA Sofia – Bsc Young Boys Bern

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
18:55

Sparta Prag – Celtic FC

4-1

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
18:55

Maccabi Tel Aviv – Villarreal

1-1

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
18:55

AC Wolfsberger – Nk Dinamo Zagreb

0-3

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
18:55

Lille – AC Milan

1-1

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
18:55

Qarabag FK – Sivasspor

2-3

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
18:55

Molde Fk – Arsenal FC

0-3

Europa League

  • Canal 9
  • Eurosport Player
  • Dplay
18:55

Sporting Braga – Leicester City

3-3

Europa League

  • 6'eren
  • Eurosport Player
  • Dplay
19:00

Rhein Neckar Löwen – Hsg Wetzlar

Bundesliga

20:00

Danmark – Norge

Venskabskamp

20:00

Alba Berlin – Bc Khimki

Euroleague

20:45

Paris Handball – Porto Sofarma

EHF Champions League

20:45

FC Barcelona – THW Kiel

EHF Champions League

21:00

Az Alkmaar – Real Sociedad

0-0

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
21:00

Bayer Leverkusen – Hapoel Beer Sheva

4-1

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
21:00

Cfr Cluj – AS Roma

0-2

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
21:00

FC Dundalk – Sk Rapid Wien

1-3

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
21:00

Granada Cf – AC Omonia

2-1

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
21:00

PSV Eindhoven – Paok Thessaloniki

3-2

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
21:00

Napoli – Hnk Rijeka

2-0

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
21:00

Nice – Sk Slavia Praha

1-3

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
21:00

Standard Liege – Lech Poznan

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
21:00

Tottenham Hotspur – Ludogorets

4-0

Europa League

  • Canal 9
  • Eurosport Player
  • Dplay
21:00

Rangers – Benfica

2-2

Europa League

  • 6'eren
  • Eurosport Player
  • Dplay
22:30

Dallas Cowboys – Washington Football Team

NFL

27 nov

i dag, fredag

Tidligere udsendelser i dag
11:00

Alfred Dunhill Championship - Runde 2

European Tour

12:00

Bahrains GP - Træning 1

Formel 1

13:50

Holland – Sverige

EM-kvalifikation

14:10

Sakhirs Grand Prix - Kvalifikation

Formel 2

14:30

Andalucia Costa Del Sol Open De Espana

Ladies European Tour

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Dplay
16:00

Bahrains GP - Træning 2

Formel 1

17:30

Ankaragücü – Trabzonspor

Tyrkisk Super Lig

18:30

Litauen – Danmark

EM-kvalifikation

18:30

FC Helsingør – Fremad Amager

NordicBet Liga

19:00

Randers FC – Odense BK

Superliga

19:00

Kolding IF – Vendsyssel FF

NordicBet Liga

19:30

Esbjerg Energy – SønderjyskE

Metal Ligaen

20:00

Panathinaikos – FC Bayern München

Euroleague

20:00

Pacos de Ferreira – Famalicao

Primeira Liga

20:30

Vfl Wolfsburg – Werder Bremen

Bundesliga

20:45

Brentford FC – Queens Park Rangers

Championship (TV 3 Sport viser kun anden halvleg)

21:00

Real Valladolid – Ud Levante

La Liga

21:00

Tranmere Rovers – Brackley Town

FA-cupen

21:00

Racing Strasbourg – Rennes

Ligue 1

21:00

Crystal Palace – Newcastle United

Premier League

22:00

Tondela – Vitoria Guimaraes

Primeira Liga

28 nov

i morgen, lørdag

10:05

Sakhirs Grand Prix - Race 1

Formel 2

11:00

Alfred Dunhill Championship - Runde 3

European Tour

11:30

Gaziantep – Yeni Malatyaspor

Tyrkisk Super Lig

12:00

Bahrains GP - Træning 3

Formel 1

12:15

Christian Sigsgaard-Elias Ymer, Leschly Challenge

Nordic Masters (Semifinale)

13:00

Skive IK – FC Fredericia

NordicBet Liga

13:30

Morecambe FC – Solihull Moors F.c.

FA-cupen

13:30

Reading FC – Bristol City

Championship

13:30

Brighton Hove Albion – Liverpool FC

Premier League

14:00

Cf Elche – Cf Cadiz

La Liga

14:00

İstanbul Başakşehir – Denizlispor

Tyrkisk Super Lig

14:00

HB Køge – Esbjerg fB

NordicBet Liga

14:35

Holger Rune-Benoit Pairer, Leschly Challenge

Nordic Masters (Semifinale)

15:00

Sassuolo – Inter

Serie A

15:00

Toulouse – Chamois Niort FC

Ligue 2

15:00

Grenoble Foot 38 – Paris FC

Ligue 2

15:00

Bahrains Grand Prix - Kvalifikation

Formel 1

15:30

FC Augsburg – SC Freiburg

Bundesliga

15:30

1. FC Union Berlin – Eintracht Frankfurt

Bundesliga

15:30

RB Leipzig – Arminia Bielefeld

Bundesliga

15:30

Vfb Stuttgart – FC Bayern München

Bundesliga

15:30

Borussia Dortmund – 1. FC Köln

Bundesliga

16:00

FC Midtjylland – AaB

Superliga

16:00

Portsmouth FC – Kings Lynn FC

FA-cupen

16:00

Sheffield Wednesday – Stoke City

Championship

16:00

Viking Stavanger – Ik Start

Eliteserien

  • Eurosport Player
  • Dplay
16:00

Manchester City – Burnley FC

Premier League

16:15

Valencia – Atletico Madrid

La Liga

17:00

Wales – England

Autumn Cup

17:00

Rizespor – Galatasaray

Tyrkisk Super Lig

17:00

Olympique Marseille – Nantes

Ligue 1

18:00

Sk Brann – Aalesunds Fk

Eliteserien

  • Eurosport Player
  • Dplay
18:00

Benevento – Juventus

Serie A

18:15

St Mirren – Aberdeen FC

League Cup Skotland

18:30

Peterborough United – Chorley

FA-cupen

18:30

Sd Huesca – Sevilla

La Liga

18:30

Finland – Georgien

EM-kvalifikation

18:30

Borussia Mönchengladbach – Schalke 04

Bundesliga

18:30

Everton FC – Leeds United

Premier League

19:00

Westlund vs Harila

Superior Challenge

20:30

Dubois vs Joyce

Boksning

20:45

Atalanta – Hellas Verona

Serie A

21:00

Paris Saint Germain – Bordeaux

Ligue 1

21:00

Frankrig – Italien

Autumn Cup

21:00

Real Madrid – Cd Alaves

La Liga

21:00

West Bromwich Albion – Sheffield United

Premier League

23:00

The Players Championship

PGA

02:00

Blaydes vs Lewis

MMA

03:00

Tyson vs Jones Jr.

Boksning

29 nov

søndag

11:00

Alfred Dunhill Championship - Finalerunde

European Tour

11:00

Sakhirs Grand Prix - Race 2

Formel 2

11:30

Erzurumspor – Antalyaspor As

Tyrkisk Super Lig

12:15

Leschly Challenge: Nordic Masters

Nordic Masters (Bronzekamp)

12:30

SS Lazio – Udinese

Serie A

13:00

Nottingham Forest – Swansea City

Championship

13:00

Lyon – Stade Reims

Ligue 1

13:30

1. FC Heidenheim – Hamburger SV

2. Bundesliga

13:30

Hbw Balingen/weilstetten – SG Flensburg-Handewitt

Bundesliga

14:00

AC Horsens – Vejle BK

Superliga

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Dplay
14:00

FC Barcelona – Osasuna

La Liga

14:00

Kasimpasa – Genclerbirligi

Tyrkisk Super Lig

14:00

Alanyaspor – Konyaspor

Tyrkisk Super Lig

14:30

Bristol Rovers – Darlington FC

FA-cupen

14:30

Shrewsbury Town – Oxford City

FA-cupen

14:35

Leschly Challenge: Nordic Masters

Nordic Masters (Finale)

14:50

SC Dhfk Leipzig – SC Magdeburg

Bundesliga

15:00

Bologna FC – FC Crotone

Serie A

15:00

AC Milan – Fiorentina

Serie A

15:00

As Monaco – Olympique Nimes

Ligue 1

15:00

Irland – Georgien

Autumn Cup

15:00

FC Lorient – Hsc Montpellier

Ligue 1

15:00

Rc Lens – Sco Angers

Ligue 1

15:00

FC Metz – Stade Brest

Ligue 1

15:00

Hobro IK – Hvidovre IF

NordicBet Liga

15:00

Celtic FC – Ross County

League Cup Skotland

15:00

Kristiansund BK – Strømsgodset

Eliteserien

  • Eurosport Player
  • Dplay
15:00

Southampton FC – Manchester United

Premier League

15:10

Bahrains Grand Prix

Formel 1

15:30

Danmark – Tjekkiet

EM-kvalifikation

15:30

Bayer Leverkusen – Hertha Bsc Berlin

Bundesliga

15:45

Marine – Havant & Waterlooville

FA-cupen

16:00

SønderjyskE – FC København

Superliga

  • Canal 9
  • Eurosport Player
  • Dplay
16:00

Portimonense Sc – Cd Nacional Madeira

Primeira Liga

16:00

FC Gil Vicente – Rio Ave FC

Primeira Liga

16:15

Cf Getafe – Athletic Bilbao

La Liga

17:00

Fenerbahce – Besiktas Jk

Tyrkisk Super Lig

17:00

Nice – Dijon FCo

Ligue 1

17:30

Chelsea FC – Tottenham Hotspur

Premier League

18:00

Cagliari – Spezia Calcio

Serie A

18:00

Sverige – Kroatien

Basket-EM Damer

18:00

FSV Mainz 05 – 1899 Hoffenheim

Bundesliga

18:00

Falkirk FC – Rangers

League Cup Skotland

18:00

FC Nordsjælland – AGF

Superliga

18:00

Mjøndalen – Stabaek IF

Eliteserien

  • Eurosport Player
  • Dplay
18:00

Molde Fk – Fk Haugesund

Eliteserien

  • Eurosport Player
  • Dplay
18:00

Sandefjord Fotball – Odd Grenland

Eliteserien

  • Eurosport Player
  • Dplay
18:00

Bodø/glimt – Rosenborg BK

Eliteserien

  • Eurosport Player
  • Dplay
18:30

Rc Celta De Vigo – Granada Cf

La Liga

18:30

Boavista – Belenenses

Primeira Liga

19:00

New England Patriots – Arizona Cardinals

NFL

19:00

TTH Holstebro – Aalborg Håndbold

HTH Herreligaen

19:00

Indianapolis Colts – Tennessee Titans

NFL

19:15

Pittsburgh Steelers – Baltimore Ravens

NFL

20:00

PSV Eindhoven – Sparta Rotterdam

Eredivisie

20:00

Vålerenga IF – Sarpsborg 08

Eliteserien

  • Eurosport Player
  • Dplay
20:15

Arsenal FC – Wolverhampton Wanderers

Premier League

20:45

Napoli – AS Roma

Serie A

21:00

Real Sociedad – Villarreal

La Liga

21:00

Sporting Braga – Sporting Farense

Primeira Liga

21:00

Saint Etienne – Lille

Ligue 1

21:00

Orlando City SC – New England Revolution

Major League Soccer (Conference semifinale)

22:05

Los Angeles Rams – San Francisco 49ers

NFL

22:25

Tampa Bay Buccaneers – Kansas City Chiefs

NFL

02:00

Columbus Crew – Nashville SC

Major League Soccer (Conference semifinale)

02:20

Green Bay Packers – Chicago Bears

NFL

30 nov

mandag

17:30

Kayserispor – F Karagümrük

Tyrkisk Super Lig

17:30

Sivasspor – Göztepe

Tyrkisk Super Lig

17:30

SKA St Petersburg – Jokerit Helsinki

KHL

18:00

Serbien – Finland

EM-kvalifikation

18:30

Torino – Sampdoria

Serie A

18:30

Leicester City – Fulham FC

Premier League

19:00

Brøndby IF – Lyngby BK

Superliga

20:00

Maritimo Funchal – Benfica

Primeira Liga

20:45

Canvey ISland – Boreham Wood

FA-cupen

20:45

Genoa – Parma

Serie A

21:00

Real Betis – Sd Eibar

La Liga

21:00

West Ham United – Aston Villa

Premier League

02:15

Philadelphia Eagles – Seattle Seahawks

NFL

1 dec

tirsdag

17:15

Danmark – Italien

EM for kvinder

  • DR 1
  • DR TV
18:45

IFK Kristianstad – HT Tatran Prešov

EHF European League

18:45

HC CSKA Moskva – Besiktas MOGAZ HT

EHF European League

18:45

Füchse Berlin – Dinamo Bucuresti

EHF European League

18:45

HC Metalurg – Chekhovskiye Medvedi

EHF European League

18:45

Toulouse Handball – Orlen Wisla Plock

EHF European League

18:55

Lokomotiv Moscow – Red Bull Salzburg

Champions League

18:55

Shakhtar Donetsk – Real Madrid

Champions League

19:00

Paris FC – FC Sochaux

Ligue 2

19:00

Ac Le Havre – Auxerre

Ligue 2

20:00

Skanderborg Håndbold – Skjern Håndbold

HTH Herreligaen

20:45

Trimo Trebnje – HC Pelister Bitola

EHF European League

20:45

RK Nexe – SC Magdeburg

EHF European League

20:45

Montpellier Hb – Alingsås HK

EHF European League

20:45

Sporting CP – Usam Nimes

EHF European League

20:45

Aon Fivers – Ademar Leon

EHF European League

20:45

Rotherham United – Brentford FC

Championship

21:00

Olympique Marseille – Olympiakos

Champions League

21:00

Borussia Mönchengladbach – Inter

Champions League

21:00

FC Porto – Manchester City

Champions League

21:00

Atalanta – FC Midtjylland

Champions League

21:00

Atletico Madrid – FC Bayern München

Champions League

21:00

Liverpool FC – Ajax

Champions League

22:45

Moreirense FC – Pacos de Ferreira

Primeira Liga

03:30

Seattle Sounders – FC Dallas

Major League Soccer (Conference semifinale)

2 dec

onsdag

09:00

Golf in Dubai Championship - Runde 1

European Tour

18:45

Telekom Veszprém – THW Kiel

EHF Champions League

18:45

Aalborg Håndbold – FC Barcelona

EHF Champions League

18:55

FC Krasnodar – Rennes

Champions League

18:55

İstanbul Başakşehir – RB Leipzig

Champions League

20:45

Sheffield Wednesday – Reading FC

Championship

21:00

Club Brugge – FC Zenit St Petersburg

Champions League

21:00

Borussia Dortmund – SS Lazio

Champions League

21:00

Juventus – Dynamo Kyiv

Champions League

21:00

Manchester United – Paris Saint Germain

Champions League

21:00

Ferencvarosi Tc – FC Barcelona

Champions League

21:00

Sevilla – Chelsea FC

Champions League

03:00

Sporting Kansas City – Minnesota United

Major League Soccer (Conference semifinale)

3 dec

torsdag

08:00

Golf in Dubai Championship - Runde 2

European Tour

10:00

South African Open - Runde 1

European Tour

18:00

CSKA Moskva – Olympiakos Pireus

Euroleague

18:45

SG Flensburg-Handewitt – MOL Pick Szeged

EHF Champions League

18:45

Paris Handball – PGE Vive Kielce

EHF Champions League

18:45

Motor Zaporozhye – RK Celje Pivovarna Lasko

EHF Champions League

18:45

HC Meshkov Brest – Elverum

EHF Champions League

18:55

Zorya Lugansk – Leicester City

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
18:55

Aek Athen – Sporting Braga

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
18:55

Lille – Sparta Prag

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
18:55

Sivasspor – Villarreal

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
18:55

Qarabag FK – Maccabi Tel Aviv

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
18:55

Royal Antwerp FC – Ludogorets

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
18:55

CSKA Moskva – AC Wolfsberger

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
18:55

Røde Stjerne – 1899 Hoffenheim

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
18:55

Kaa Gent – FC Slovan Liberec

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
18:55

AC Milan – Celtic FC

Europa League

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Dplay
18:55

Lask Linz – Tottenham Hotspur

Europa League

  • 6'eren
  • Eurosport Player
  • Dplay
19:00

Esbjerg fB – Kolding IF

NordicBet Liga

21:00

AS Roma – Bsc Young Boys Bern

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
21:00

Cfr Cluj – CSKA Sofia

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
21:00

Molde Fk – FC Dundalk

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
21:00

Sk Slavia Praha – Hapoel Beer Sheva

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
21:00

Benfica – Lech Poznan

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
21:00

Rangers – Standard Liege

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
21:00

AC Omonia – Paok Thessaloniki

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
21:00

Granada Cf – PSV Eindhoven

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
21:00

Real Sociedad – Hnk Rijeka

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
21:00

Az Alkmaar – Napoli

Europa League

  • Eurosport Player
  • Dplay
21:00

Nice – Bayer Leverkusen

Europa League

  • 6'eren
  • Eurosport Player
  • Dplay
21:00

Arsenal FC – Sk Rapid Wien

Europa League

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Dplay
21:30

Volunteers of America Classic - Runde 1

LPGA

02:20

Baltimore Ravens – Dallas Cowboys

NFL

4 dec

fredag

12:00

South African Open - Runde 2

European Tour

14:25

Sakhirs Grand Prix - Træning 1

Formel 1

16:40

Sakhirs Grand Prix - Kvalifikation

Formel 2

17:30

Besiktas Jk – Kasimpasa

Tyrkisk Super Lig

18:25

Sakhirs Grand Prix - Træning 2

Formel 1

19:00

Odense BK – AaB

Superliga

20:30

Hertha Bsc Berlin – 1. FC Union Berlin

Bundesliga

20:30

Danmark – Slovenien

EM i håndbold (Kvinder)

21:00

Athletic Bilbao – Rc Celta De Vigo

La Liga

21:00

Aston Villa – Newcastle United

Premier League

21:30

Moreirense FC – FC Gil Vicente

Primeira Liga

21:30

Volunteers of America Classic - Day 2

LPGA

21:45

Barnsley FC – Afc Bournemouth

Championship (TV 3 Sport viser kun anden halvleg)

5 dec

lørdag

11:30

Göztepe – Kayserispor

Tyrkisk Super Lig

11:30

Genclerbirligi – Alanyaspor

Tyrkisk Super Lig

12:00

South African Open - Runde 3

European Tour

13:05

Sakhirs Grand Prix - Løb 1

Formel 2

13:30

Burnley FC – Everton FC

Premier League

14:00

Ud Levante – Cf Getafe

La Liga

14:00

Konyaspor – Erzurumspor

Tyrkisk Super Lig

14:00

Yeni Malatyaspor – İstanbul Başakşehir

Tyrkisk Super Lig

14:55

Sakhirs Grand Prix - Træning 3

Formel 1

15:00

Spezia Calcio – SS Lazio

Serie A

16:00

Vejle BK – FC Midtjylland

Superliga

16:00

Manchester City – Fulham FC

Premier League

16:15

Sevilla – Real Madrid

La Liga

16:30

Vitoria Guimaraes – Portimonense Sc

Primeira Liga

16:30

Moreirense FC – FC Gil Vicente

Primeira Liga

17:00

Galatasaray – Hatayspor

Tyrkisk Super Lig

18:00

Juventus – Torino

Serie A

18:30

FC Bayern München – RB Leipzig

Bundesliga

18:30

Atletico Madrid – Real Valladolid

La Liga

18:30

West Ham United – Manchester United

Premier League

19:00

Sakhirs Grand Prix - Kvalifikation

Formel 1

19:00

Volunteers of America Classic - Runde 3

LPGA

19:00

Famalicao – Sporting Clube de Portugal

Primeira Liga

20:45

Füchse Berlin – Msg Melsungen/böddiger

Bundesliga

20:45

Inter – Bologna FC

Serie A

21:00

Hsc Montpellier – Paris Saint Germain

Ligue 1

21:00

Cf Cadiz – FC Barcelona

La Liga

21:00

Chelsea FC – Leeds United

Premier League

21:30

FC Porto – Tondela

Primeira Liga

6 dec

søndag

11:00

South African Open - Finalerunde

European Tour

11:30

F Karagümrük – Rizespor

Tyrkisk Super Lig

12:30

Hellas Verona – Cagliari

Serie A

13:00

West Bromwich Albion – Crystal Palace

Premier League

13:15

Sakhirs Grand Prix - Løb 2

Formel 2

13:30

SG Flensburg-Handewitt – Frisch Auf Göppingen

Bundesliga

14:00

SønderjyskE – FC Nordsjælland

Superliga

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Dplay
14:00

Granada Cf – Sd Huesca

La Liga

14:00

Antalyaspor As – Ankaragücü

Tyrkisk Super Lig

14:05

Chelsea FC Women – West Ham United Women

WSL

15:00

Parma – Benevento

Serie A

15:00

AS Roma – Sassuolo

Serie A

15:00

Udinese – Atalanta

Serie A

15:15

Sheffield United – Leicester City

Premier League

15:30

Paris Saint Germain – Paris FC

Division 1 Féminine

15:30

Werder Bremen – Vfb Stuttgart

Bundesliga

16:00

FC København – AC Horsens

Superliga

  • Canal 9
  • Eurosport Player
  • Dplay
16:00

Cd Nacional Madeira – Cd Santa Clara

Primeira Liga

16:15

Osasuna – Real Betis

La Liga

17:00

Denizlispor – Fenerbahce

Tyrkisk Super Lig

17:30

Tottenham Hotspur – Arsenal FC

Premier League

18:00

FC Crotone – Napoli

Serie A

18:00

Lyngby BK – Randers FC

Superliga

18:10

Sakhirs Grand Prix

Formel 1

18:30

Villarreal – Cf Elche

La Liga

18:30

Rio Ave FC – Boavista

Primeira Liga

19:00

Volunteers of America Classic - Finalerunde

LPGA

20:15

Liverpool FC – Wolverhampton Wanderers

Premier League

20:30

Montenegro – Danmark

EM i håndbold (Kvinder)

20:45

Sampdoria – AC Milan

Serie A

21:00

Cd Alaves – Real Sociedad

La Liga

21:00

Belenenses – Sporting Braga

Primeira Liga

21:00

Benfica – Pacos de Ferreira

Primeira Liga

02:20

Kansas City Chiefs – Denver Broncos

NFL

7 dec

mandag

17:30

Trabzonspor – Sivasspor

Tyrkisk Super Lig

19:00

AGF – Brøndby IF

Superliga

20:30

1899 Hoffenheim – FC Augsburg

Bundesliga

20:45

Fiorentina – Genoa

Serie A

21:00

Sd Eibar – Valencia

La Liga

21:00

Brighton Hove Albion – Southampton FC

Premier League

21:15

Sporting Farense – Maritimo Funchal

Primeira Liga

02:15

San Francisco 49ers – Buffalo Bills

NFL

8 dec

tirsdag

18:55

SS Lazio – Club Brugge

Champions League

18:55

FC Zenit St Petersburg – Borussia Dortmund

Champions League

20:30

Frankrig – Danmark

EM i håndbold (Kvinder)

    Annonce
    Annonce
    Annonce
    Annonce