TVsporten.dk TVsporten.dk
  • 21 tors
  • 22 i dag
  • 23 lør
  • 24 søn
  • 25 man
  • 26 tirs
  • 27 ons
  • 28 tors
  • 29 fre
  • 30 lør
  • 31 søn
  • 1 man
  • 2 tirs

Håndbold i TV og Live Stream

Hos TVsporten.dk får du en unik oversigt om Håndbold i TV og Live stream, uanset om det er i dag eller to uger i forvejen. Kanaler, udsendelsestider og andre oplysninger om kampene kan læses hos os. Vi opdaterer løbende kontrollerer at indeholdet er perfekt. Se LIve Håndbold i dag!

21 okt

i går, torsdag

18:45

Telekom Veszprém – SG Flensburg-Handewitt

EHF Champions League

18:45

Motor Zaporozhye – Dinamo Bucuresti

EHF Champions League

19:05

Msg Melsungen/böddiger – Bergischer Hc

Bundesliga

20:45

FC Barcelona – Paris Handball

EHF Champions League

23 okt

i morgen, lørdag

24 okt

søndag

25 okt

mandag

20:00

KIF Kolding – Ribe-Esbjerg HH

HTH Herreligaen

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
26 okt

tirsdag

18:45

GOG Håndbold – Cocks

EHF Cup

18:45

Orlen Wisla Plock – Toulouse Handball

EHF Cup

18:45

RK Nexe – Ik Sävehof

EHF Cup

18:45

Usam Nimes – AEK Athens

EHF Cup

18:45

Kadetten Sh Gcz – HC Eurofarm Rabotnik

EHF Cup

18:45

Tatabanya – Sporting CP

EHF Cup

18:45

SC Magdeburg – Pays d'Aix

EHF European Cup

20:00

Skive fH – Skjern Håndbold

HTH Herreligaen

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
20:45

Naturhouse La Rioja – Gorenje Velenje

EHF Cup

20:45

SL Benfica – Chekhovskiye Medvedi

EHF Cup

20:45

Hbc Nantes – Tbv Lemgo

EHF Cup

20:45

Füchse Berlin – HT Tatran Prešov

EHF Cup

20:45

Bidasoa Irun – Pfadi Winterthur

EHF Cup

27 okt

onsdag

18:30

Aarhus United – Team Esbjerg

Bambusa Kvindeligaen

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
18:45

MOL Pick Szeged – Aalborg Håndbold

EHF Champions League

18:45

PGE Vive Kielce – Paris Handball

EHF Champions League

20:30

Nykøbing Falster Håndboldklub – Odense Håndbold

Bambusa Kvindeligaen

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
20:45

Vardar – THW Kiel

EHF Champions League

20:45

HC PPD Zagreb – Montpellier Hb

EHF Champions League

28 okt

torsdag

18:45

HC Meshkov Brest – Elverum

EHF Champions League

18:45

Dinamo Bucuresti – Telekom Veszprém

EHF Champions League

19:05

Rhein Neckar Löwen – Hbw Balingen/weilstetten

Bundesliga

20:45

SG Flensburg-Handewitt – Motor Zaporozhye

EHF Champions League

20:45

Porto Sofarma – FC Barcelona

EHF Champions League

30 okt

lørdag

16:10

Bjerringbro-Silkeborg – Aalborg Håndbold

HTH Herreligaen

  • TV2
  • TV2 Play
31 okt

søndag

14:00

Team Esbjerg – Rostov-Don

EHF Champions League kvinder

16:00

HBC CSKA Moskva – Odense Håndbold

EHF Champions League kvinder

2 nov

tirsdag

18:00

Ajax København – Ringkøbing Håndbold

Bambusa Kvindeligaen

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
20:00

København Håndbold – Nykøbing Falster Håndboldklub

Bambusa Kvindeligaen

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
3 nov

onsdag

20:00

Odense Håndbold – Viborg HK

Bambusa Kvindeligaen

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
4 nov

torsdag

18:15

Norge – Danmark

Venskabskamp

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
6 nov

lørdag

14:15

Frankrig – Danmark

Venskabskamp

  • TV2
  • TV2 Play
16:45

Norge – Holland

Venskabskamp

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
7 nov

søndag

14:15

Danmark – Holland

Venskabskamp

  • TV2
  • TV2 Play
16:45

Norge – Frankrig

Venskabskamp

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
10 nov

onsdag

18:30

SønderjyskE HK – Fredericia Hk 1990

HTH Herreligaen

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
20:30

TTH Holstebro – Aalborg Håndbold

Santander Cup

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
11 nov

torsdag

20:00

Skanderborg Aarhus Håndbold – GOG Håndbold

HTH Herreligaen

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
13 nov

lørdag

16:10

Skjern Håndbold – Bjerringbro-Silkeborg

HTH Herreligaen

  • TV2
  • TV2 Play
15 nov

mandag

20:00

TMS Ringsted – Nordsjælland Håndbold

HTH Herreligaen

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
16 nov

tirsdag

20:00

Mors-Thy Håndbold – Skanderborg Aarhus Håndbold

HTH Herreligaen

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
17 nov

onsdag

18:30

Horsens Hk – Aarhus United

Bambusa Kvindeligaen

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
20:30

Nykøbing Falster Håndboldklub – Team Esbjerg

Bambusa Kvindeligaen

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
18 nov

torsdag

20:00

Nordsjælland Håndbold – SønderjyskE HK

HTH Herreligaen

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
20 nov

lørdag

16:10

TTH Holstebro – Skjern Håndbold

HTH Herreligaen

  • TV2
  • TV2 Play
22 nov

mandag

20:00

Lemvig-Thyborøn Håndbold – Mors-Thy Håndbold

HTH Herreligaen

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
23 nov

tirsdag

20:00

Skanderborg Aarhus Håndbold – Fredericia Hk 1990

HTH Herreligaen

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
27 nov

lørdag

16:10

Aalborg Håndbold – GOG Håndbold

HTH Herreligaen

  • TV2
  • TV2 Play