TVsporten.dk TVsporten.dk

Premier League

  • 21 tors
  • 22 i dag
  • 23 lør
  • 24 søn
  • 25 man
  • 26 tirs
  • 27 ons
  • 28 tors
  • 29 fre
  • 30 lør
  • 31 søn
  • 1 man
  • 2 tirs

Fodbold i TV og Live Stream

Vil du vide, hvornår der er fodbold i TV de næste dage og uge samt på hvilke kanaler? Tag et kig på vores store oversigt fodboldkampe i dag samt de kommende uger.
21 jan

i går, torsdag

14:00

Erzurumspor – Alanyaspor

1-1

Tyrkisk Super Lig

14:00

F Karagümrük – Besiktas Jk

1-4

Tyrkisk Super Lig

17:00

Ankaragücü – Kasimpasa

1-0

Tyrkisk Super Lig

17:00

Sivasspor – Fenerbahce

1-1

Tyrkisk Super Lig

19:00

Valencia – Osasuna

1-1

La Liga

21:00

Liverpool FC – Burnley FC

0-1

Premier League

21:15

Vitoria Guimaraes – Cd Nacional Madeira

3-1

Primeira Liga

21:15

SS Lazio – Parma

2-1

Coppa Italia

  • YouTube
21:30

Sd Eibar – Atletico Madrid

1-2

La Liga

22 jan

i dag, fredag

20:30

Borussia Mönchengladbach – Borussia Dortmund

Bundesliga

20:45

Stoke City – Watford FC

Championship

20:45

Chorley – Wolverhampton Wanderers

FA Cup

20:45

Arbroath FC – Dundee FC

Skotsk Championship

20:45

Benevento – Torino

Serie A

21:00

Ud Levante – Real Valladolid

La Liga

21:00

Paris Saint Germain – Hsc Montpellier

Ligue 1

23 jan

i morgen, lørdag

13:00

Eintracht Braunschweig – Hamburger SV

2. Bundesliga

13:15

Southampton FC – Arsenal FC

FA Cup

14:00

Sd Huesca – Villarreal

La Liga

14:00

Genclerbirligi – Trabzonspor

Tyrkisk Super Lig

15:00

Clermont Foot – Auxerre

Ligue 2

15:00

AS Roma – Spezia Calcio

Serie A

15:30

FSV Mainz 05 – RB Leipzig

Bundesliga

15:30

Arminia Bielefeld – Eintracht Frankfurt

Bundesliga

15:30

FC Augsburg – 1. FC Union Berlin

Bundesliga

15:30

Bayer Leverkusen – Vfl Wolfsburg

Bundesliga

15:30

SC Freiburg – Vfb Stuttgart

Bundesliga

16:00

Queens Park Rangers – Derby County

Championship

16:00

Swansea City – Nottingham Forest

FA Cup

16:00

Barnsley FC – Norwich City

FA Cup

16:00

Millwall FC – Bristol City

FA Cup

16:00

Brighton Hove Albion – Blackpool FC

FA Cup

16:00

West Ham United – Doncaster Rovers

FA Cup

16:00

Sheffield United – Plymouth Argyle

FA Cup

16:15

Sevilla – Cf Cadiz

La Liga

17:00

Rc Lens – Nice

Ligue 1

17:00

İstanbul Başakşehir – Rizespor

Tyrkisk Super Lig

18:00

AC Milan – Atalanta

Serie A

18:00

Udinese – Inter

Serie A

18:30

Cheltenham Town – Manchester City

FA Cup

18:30

Hertha Bsc Berlin – Werder Bremen

Bundesliga

18:30

FC St Johnstone – Hibernian FC

League Cup Skotland

18:30

Guingamp – Paris Saint Germain

Division 1 Féminine

18:30

Real Sociedad – Real Betis

La Liga

20:45

Fiorentina – FC Crotone

Serie A

21:00

As Monaco – Olympique Marseille

Ligue 1

21:00

Cd Alaves – Real Madrid

La Liga

21:00

Aston Villa – Newcastle United

Premier League

24 jan

søndag

11:30

Konyaspor – Antalyaspor As

Tyrkisk Super Lig

12:15

Fortuna Sittard – Ajax

Eredivisie

12:30

Juventus – Bologna FC

Serie A

13:00

Bordeaux – Sco Angers

Ligue 1

13:00

Chelsea FC – Luton Town

FA Cup

13:00

Arsenal – West Ham United Women

WSL

13:30

Preston North End – Reading FC

Championship

14:00

Osasuna – Granada Cf

La Liga

14:00

Denizlispor – F Karagümrük

Tyrkisk Super Lig

14:00

Yeni Malatyaspor – Galatasaray

Tyrkisk Super Lig

15:00

Dijon FCo – Racing Strasbourg

Ligue 1

15:00

Stade Reims – Stade Brest

Ligue 1

15:00

FC Metz – Nantes

Ligue 1

15:00

Genoa – Cagliari

Serie A

15:00

Hellas Verona – Napoli

Serie A

15:30

Schalke 04 – FC Bayern München

Bundesliga

15:30

Fulham FC – Burnley FC

FA Cup

15:30

Brentford FC – Leicester City

FA Cup

16:00

Middlesbrough FC – Blackburn Rovers

Championship

16:00

Maritimo Funchal – Pacos de Ferreira

Primeira Liga

16:15

Cf Elche – FC Barcelona

La Liga

17:00

Rennes – Lille

Ligue 1

17:00

Livingston FC – St Mirren

League Cup Skotland

17:00

Gaziantep – Hatayspor

Tyrkisk Super Lig

17:00

Besiktas Jk – Göztepe

Tyrkisk Super Lig

18:00

Manchester United – Liverpool FC

FA Cup

18:00

1899 Hoffenheim – 1. FC Köln

Bundesliga

18:00

SS Lazio – Sassuolo

Serie A

18:30

Rc Celta De Vigo – Sd Eibar

La Liga

18:30

Moreirense FC – Portimonense Sc

Primeira Liga

20:45

Parma – Sampdoria

Serie A

21:00

Everton FC – Sheffield Wednesday

FA Cup

21:00

Atletico Madrid – Valencia

La Liga

21:00

Saint Etienne – Lyon

Ligue 1

21:15

Famalicao – Vitoria Guimaraes

Primeira Liga

25 jan

mandag

14:00

Kasimpasa – Sivasspor

Tyrkisk Super Lig

15:30

Belenenses – Tondela

Primeira Liga

17:00

Fenerbahce – Kayserispor

Tyrkisk Super Lig

17:00

Alanyaspor – Ankaragücü

Tyrkisk Super Lig

17:30

Rio Ave FC – Cd Santa Clara

Primeira Liga

18:00

Benfica – Cd Nacional Madeira

Primeira Liga

20:45

FC Sochaux – Toulouse

Ligue 2

20:45

Wycombe Wanderers – Tottenham Hotspur

FA Cup

21:00

Athletic Bilbao – Cf Getafe

La Liga

21:15

Sporting Farense – FC Porto

Primeira Liga

26 jan

tirsdag

19:00

Crystal Palace – West Ham United

Premier League

19:00

Newcastle United – Leeds United

Premier League

20:00

Afc Bournemouth – Crawley Town

FA Cup

20:30

Fortuna Düsseldorf – Hamburger SV

2. Bundesliga

20:45

Ipswich Town – Sunderland

League One

20:45

Sporting Braga – FC Gil Vicente

Primeira Liga

21:00

Barcelona Lassa – BC Zenit

Euroleague

21:15

West Bromwich Albion – Manchester City

Premier League

21:15

Southampton FC – Arsenal FC

Premier League

22:15

Boavista – Sporting Clube de Portugal

Primeira Liga

27 jan

onsdag

19:00

Burnley FC – Aston Villa

Premier League

19:00

Chelsea FC – Wolverhampton Wanderers

Premier League

20:30

Brighton Hove Albion – Fulham FC

Premier League

20:45

Juventus – Napoli

Serie A

20:45

Hibernian FC – Rangers

Scottish Premier League

21:15

Everton FC – Leicester City

Premier League

21:15

Manchester United – Sheffield United

Premier League

28 jan

torsdag

21:00

Ajax – Willem II

Eredivisie

21:00

Tottenham Hotspur – Liverpool FC

Premier League

29 jan

fredag

14:00

Yeni Malatyaspor – F Karagümrük

Tyrkisk Super Lig

17:00

Gaziantep – Galatasaray

Tyrkisk Super Lig

20:30

Vfb Stuttgart – FSV Mainz 05

Bundesliga

20:45

Torino – Fiorentina

Serie A

21:00

Lyon – Bordeaux

Ligue 1

21:00

Real Valladolid – Sd Huesca

La Liga

30 jan

lørdag

11:30

Kasimpasa – Kayserispor

Tyrkisk Super Lig

13:30

Everton FC – Newcastle United

Premier League

13:30

Norwich City – Middlesbrough FC

Championship

14:00

Sd Eibar – Sevilla

La Liga

14:00

İstanbul Başakşehir – Hatayspor

Tyrkisk Super Lig

14:00

Alanyaspor – Sivasspor

Tyrkisk Super Lig

15:00

Bologna FC – AC Milan

Serie A

15:30

Borussia Dortmund – FC Augsburg

Bundesliga

16:00

Manchester City – Sheffield United

Premier League

16:00

Crystal Palace – Wolverhampton Wanderers

Premier League

16:00

West Bromwich Albion – Fulham FC

Premier League

16:15

Real Madrid – Ud Levante

La Liga

17:00

Fenerbahce – Rizespor

Tyrkisk Super Lig

18:00

Sampdoria – Juventus

Serie A

18:30

Arsenal FC – Manchester United

Premier League

18:30

RB Leipzig – Bayer Leverkusen

Bundesliga

18:30

Valencia – Cf Elche

La Liga

20:45

Inter – Benevento

Serie A

21:00

Southampton FC – Aston Villa

Premier League

21:00

Villarreal – Real Sociedad

La Liga

31 jan

søndag

11:30

Erzurumspor – Ankaragücü

Tyrkisk Super Lig

12:30

Spezia Calcio – Udinese

Serie A

13:00

Chelsea FC – Burnley FC

Premier League

13:00

Nice – Saint Etienne

Ligue 1

14:00

Cf Getafe – Cd Alaves

La Liga

14:00

Genclerbirligi – Antalyaspor As

Tyrkisk Super Lig

14:00

Denizlispor – Göztepe

Tyrkisk Super Lig

14:30

Feyenoord – PSV Eindhoven

Eredivisie

15:00

Leicester City – Leeds United

Premier League

15:00

FC Lorient – Paris Saint Germain

Ligue 1

15:00

Atalanta – SS Lazio

Serie A

15:00

Cagliari – Sassuolo

Serie A

15:00

FC Crotone – Genoa

Serie A

15:00

Brighton Hove Albion – Tottenham Hotspur

Premier League

16:15

Cf Cadiz – Atletico Madrid

La Liga

17:00

FC Gil Vicente – Pacos de Ferreira

Primeira Liga

17:00

Tondela – Sporting Farense

Primeira Liga

17:00

Sporting Clube de Portugal – Benfica

Primeira Liga

17:00

Portimonense Sc – Boavista

Primeira Liga

17:00

FC Porto – Rio Ave FC

Primeira Liga

17:00

Moreirense FC – Sporting Braga

Primeira Liga

17:00

Vitoria Guimaraes – Maritimo Funchal

Primeira Liga

17:00

Cd Santa Clara – Belenenses

Primeira Liga

17:00

Cd Nacional Madeira – Famalicao

Primeira Liga

17:00

Besiktas Jk – Trabzonspor

Tyrkisk Super Lig

17:30

West Ham United – Liverpool FC

Premier League

18:00

Vfl Wolfsburg – SC Freiburg

Bundesliga

18:00

Napoli – Parma

Serie A

18:30

Granada Cf – Rc Celta De Vigo

La Liga

20:45

AS Roma – Hellas Verona

Serie A

21:00

Nantes – As Monaco

Ligue 1

21:00

FC Barcelona – Athletic Bilbao

La Liga

1 feb

mandag

20:45

Watford FC – Queens Park Rangers

Championship

21:00

Real Betis – Osasuna

La Liga

2 feb

tirsdag

14:00

Kayserispor – Alanyaspor

Tyrkisk Super Lig

14:00

Hatayspor – Fenerbahce

Tyrkisk Super Lig

17:00

Rizespor – Kasimpasa

Tyrkisk Super Lig

17:00

Galatasaray – İstanbul Başakşehir

Tyrkisk Super Lig

18:00

Randers FC – AC Horsens

Superliga

20:00

Vejle BK – AGF

Superliga

3 feb

onsdag

11:30

Sivasspor – Erzurumspor

Tyrkisk Super Lig

14:00

F Karagümrük – Gaziantep

Tyrkisk Super Lig

17:00

Boavista – FC Gil Vicente

Primeira Liga

17:00

Benfica – Vitoria Guimaraes

Primeira Liga

17:00

Belenenses – FC Porto

Primeira Liga

17:00

Pacos de Ferreira – Tondela

Primeira Liga

17:00

Famalicao – Moreirense FC

Primeira Liga

17:00

Sporting Braga – Portimonense Sc

Primeira Liga

17:00

Maritimo Funchal – Sporting Clube de Portugal

Primeira Liga

17:00

Rio Ave FC – Cd Nacional Madeira

Primeira Liga

17:00

Sporting Farense – Cd Santa Clara

Primeira Liga

17:00

Antalyaspor As – Besiktas Jk

Tyrkisk Super Lig

17:00

Konyaspor – Genclerbirligi

Tyrkisk Super Lig

18:30

Vfl Wolfsburg – Schalke 04

DFB-Pokal

20:00

AaB – FC København

Superliga

  • Canal 9
  • Eurosport Player
  • Discovery+
20:30

Leeds United – Everton FC

Premier League

4 feb

torsdag

14:00

Göztepe – Yeni Malatyaspor

Tyrkisk Super Lig

17:00

Trabzonspor – Denizlispor

Tyrkisk Super Lig

18:00

FC Midtjylland – SønderjyskE

Superliga

20:00

FC Nordsjælland – Brøndby IF

Superliga

5 feb

fredag

18:30

FC Erzgebirge Aue – Hamburger SV

2. Bundesliga

19:15

Vfl Wolfsburg – 1. FFC Turbine Potsdam

Frauen-Bundesliga

20:30

Hertha Bsc Berlin – FC Bayern München

Bundesliga

20:45

AC Milan – FC Crotone

Serie A

20:45

Fiorentina – Inter

Serie A

21:00

Cd Alaves – Real Valladolid

La Liga

6 feb

lørdag

11:30

Kasimpasa – Hatayspor

Tyrkisk Super Lig

14:00

Ud Levante – Granada Cf

La Liga

14:00

İstanbul Başakşehir – F Karagümrük

Tyrkisk Super Lig

14:00

Alanyaspor – Rizespor

Tyrkisk Super Lig

15:00

Sassuolo – Spezia Calcio

Serie A

15:00

Atalanta – Torino

Serie A

16:15

Sd Huesca – Real Madrid

La Liga

17:00

Fenerbahce – Galatasaray

Tyrkisk Super Lig

18:00

Juventus – AS Roma

Serie A

18:30

Borussia Mönchengladbach – 1. FC Köln

Bundesliga

18:30

Cf Elche – Villarreal

La Liga

20:45

Genoa – Napoli

Serie A

21:00

Sevilla – Cf Getafe

La Liga

7 feb

søndag

11:30

Erzurumspor – Kayserispor

Tyrkisk Super Lig

12:15

Ajax – FC Utrecht

Eredivisie

12:30

Benevento – Sampdoria

Serie A

14:00

Real Sociedad – Cf Cadiz

La Liga

14:00

Denizlispor – Antalyaspor As

Tyrkisk Super Lig

14:00

Ankaragücü – Sivasspor

Tyrkisk Super Lig

14:00

FC Nordsjælland – Odense BK

Superliga

15:00

Udinese – Hellas Verona

Serie A

16:00

AC Horsens – FC København

Superliga

  • Canal 9
  • Eurosport Player
  • Discovery+
16:15

Athletic Bilbao – Valencia

La Liga

17:00

Rio Ave FC – Tondela

Primeira Liga

17:00

FC Gil Vicente – Sporting Clube de Portugal

Primeira Liga

17:00

Pacos de Ferreira – Portimonense Sc

Primeira Liga

17:00

Sporting Braga – FC Porto

Primeira Liga

17:00

Sporting Farense – Moreirense FC

Primeira Liga

17:00

Belenenses – Vitoria Guimaraes

Primeira Liga

17:00

Maritimo Funchal – Cd Santa Clara

Primeira Liga

17:00

Boavista – Cd Nacional Madeira

Primeira Liga

17:00

Benfica – Famalicao

Primeira Liga

17:00

Besiktas Jk – Konyaspor

Tyrkisk Super Lig

18:00

Parma – Bologna FC

Serie A

18:00

AGF – Lyngby BK

Superliga

18:00

Arminia Bielefeld – Werder Bremen

Bundesliga

18:30

Osasuna – Sd Eibar

La Liga

20:00

Brøndby IF – AaB

Superliga

20:45

SS Lazio – Cagliari

Serie A

21:00

Real Betis – FC Barcelona

La Liga

8 feb

mandag

14:00

Gaziantep – Göztepe

Tyrkisk Super Lig

17:00

Yeni Malatyaspor – Trabzonspor

Tyrkisk Super Lig

19:00

Randers FC – FC Midtjylland

Superliga

21:00

Atletico Madrid – Rc Celta De Vigo

La Liga

9 feb

tirsdag

20:15

AGF – B 93 København

DBU Pokalen

21:00

Real Madrid – Cf Getafe

La Liga

10 feb

onsdag

20:15

Vejle BK – Randers FC

DBU Pokalen

12 feb

fredag

17:00

Rizespor – Erzurumspor

Tyrkisk Super Lig

20:45

Bologna FC – Benevento

Serie A

13 feb

lørdag

11:30

Kayserispor – Ankaragücü

Tyrkisk Super Lig

14:00

Trabzonspor – Gaziantep

Tyrkisk Super Lig

15:00

Torino – Genoa

Serie A

17:00

F Karagümrük – Fenerbahce

Tyrkisk Super Lig

18:00

Napoli – Juventus

Serie A

20:45

Spezia Calcio – AC Milan

Serie A

14 feb

søndag

11:30

Konyaspor – Denizlispor

Tyrkisk Super Lig

12:30

AS Roma – Udinese

Serie A

14:00

Hatayspor – Alanyaspor

Tyrkisk Super Lig

14:00

Göztepe – İstanbul Başakşehir

Tyrkisk Super Lig

15:00

Cagliari – Atalanta

Serie A

15:00

Sampdoria – Fiorentina

Serie A

17:00

FC Barcelona – Cd Alaves

La Liga

17:00

Cf Cadiz – Athletic Bilbao

La Liga

17:00

Rc Celta De Vigo – Cf Elche

La Liga

17:00

Sd Eibar – Real Valladolid

La Liga

17:00

Cf Getafe – Real Sociedad

La Liga

17:00

Granada Cf – Atletico Madrid

La Liga

17:00

Ud Levante – Osasuna

La Liga

17:00

Sevilla – Sd Huesca

La Liga

17:00

Villarreal – Real Betis

La Liga

17:00

Real Madrid – Valencia

La Liga

17:00

Sporting Clube de Portugal – Pacos de Ferreira

Primeira Liga

17:00

Portimonense Sc – FC Gil Vicente

Primeira Liga

17:00

Famalicao – Belenenses

Primeira Liga

17:00

Moreirense FC – Benfica

Primeira Liga

17:00

Vitoria Guimaraes – Rio Ave FC

Primeira Liga

17:00

Cd Nacional Madeira – Sporting Farense

Primeira Liga

17:00

Tondela – Maritimo Funchal

Primeira Liga

17:00

Cd Santa Clara – Sporting Braga

Primeira Liga

17:00

FC Porto – Boavista

Primeira Liga

17:00

Galatasaray – Kasimpasa

Tyrkisk Super Lig

18:00

FC Crotone – Sassuolo

Serie A

20:45

Inter – SS Lazio

Serie A

15 feb

mandag

17:00

Antalyaspor As – Yeni Malatyaspor

Tyrkisk Super Lig

17:00

Genclerbirligi – Besiktas Jk

Tyrkisk Super Lig

20:45

Hellas Verona – Parma

Serie A

16 feb

tirsdag

19:00

Ud Levante – Atletico Madrid

La Liga

21:00

FC Barcelona – Paris Saint Germain

Champions League

21:00

RB Leipzig – Liverpool FC

Champions League

17 feb

onsdag

21:00

FC Porto – Juventus

Champions League

21:00

Sevilla – Borussia Dortmund

Champions League

22:45

Vitoria Guimaraes – Sporting Farense

Primeira Liga

19 feb

fredag

17:00

İstanbul Başakşehir – Trabzonspor

Tyrkisk Super Lig

18:30

Fiorentina – Spezia Calcio

Serie A

20:45

Cagliari – Torino

Serie A

20 feb

lørdag

11:30

Kasimpasa – F Karagümrük

Tyrkisk Super Lig

14:00

Denizlispor – Genclerbirligi

Tyrkisk Super Lig

14:00

Yeni Malatyaspor – Konyaspor

Tyrkisk Super Lig

15:00

SS Lazio – Sampdoria

Serie A

17:00

Alanyaspor – Galatasaray

Tyrkisk Super Lig

18:00

Genoa – Hellas Verona

Serie A

20:45

Sassuolo – Bologna FC

Serie A

21 feb

søndag

11:30

Erzurumspor – Hatayspor

Tyrkisk Super Lig

12:30

Parma – Udinese

Serie A

14:00

Gaziantep – Antalyaspor As

Tyrkisk Super Lig

14:00

Sivasspor – Kayserispor

Tyrkisk Super Lig

15:00

AC Milan – Inter

Serie A

17:00

Athletic Bilbao – Villarreal

La Liga

17:00

Atletico Madrid – Ud Levante

La Liga

17:00

FC Barcelona – Cf Cadiz

La Liga

17:00

Real Betis – Cf Getafe

La Liga

17:00

Sd Huesca – Granada Cf

La Liga

17:00

Cf Elche – Sd Eibar

La Liga

17:00

Osasuna – Sevilla

La Liga

17:00

Real Valladolid – Real Madrid

La Liga

17:00

Real Sociedad – Cd Alaves

La Liga

17:00

Valencia – Rc Celta De Vigo

La Liga

17:00

Sporting Clube de Portugal – Portimonense Sc

Primeira Liga

17:00

Maritimo Funchal – FC Porto

Primeira Liga

17:00

Boavista – Moreirense FC

Primeira Liga

17:00

Pacos de Ferreira – Vitoria Guimaraes

Primeira Liga

17:00

FC Gil Vicente – Cd Santa Clara

Primeira Liga

17:00

Sporting Farense – Benfica

Primeira Liga

17:00

Belenenses – Cd Nacional Madeira

Primeira Liga

17:00

Rio Ave FC – Famalicao

Primeira Liga

17:00

Sporting Braga – Tondela

Primeira Liga

17:00

Fenerbahce – Göztepe

Tyrkisk Super Lig

18:00

Atalanta – Napoli

Serie A

20:45

Benevento – AS Roma

Serie A

22 feb

mandag

17:00

Ankaragücü – Rizespor

Tyrkisk Super Lig

20:45

Juventus – FC Crotone

Serie A

23 feb

tirsdag

21:00

Atletico Madrid – Chelsea FC

Champions League

21:00

SS Lazio – FC Bayern München

Champions League

24 feb

onsdag

19:00

FC Barcelona – Cf Elche

La Liga

21:00

Atalanta – Real Madrid

Champions League

21:00

Borussia Mönchengladbach – Manchester City

Champions League

26 feb

fredag

14:00

Genclerbirligi – Yeni Malatyaspor

Tyrkisk Super Lig

14:00

Konyaspor – Gaziantep

Tyrkisk Super Lig

17:00

Besiktas Jk – Denizlispor

Tyrkisk Super Lig

20:45

Torino – Sassuolo

Serie A

27 feb

lørdag

11:30

Hatayspor – Ankaragücü

Tyrkisk Super Lig

11:30

F Karagümrük – Alanyaspor

Tyrkisk Super Lig

14:00

Antalyaspor As – İstanbul Başakşehir

Tyrkisk Super Lig

14:00

Rizespor – Sivasspor

Tyrkisk Super Lig

15:00

Spezia Calcio – Parma

Serie A

17:00

Galatasaray – Erzurumspor

Tyrkisk Super Lig

18:00

Bologna FC – SS Lazio

Serie A

20:45

Hellas Verona – Juventus

Serie A

28 feb

søndag

12:30

Sampdoria – Atalanta

Serie A

14:00

Göztepe – Kasimpasa

Tyrkisk Super Lig

15:00

FC Crotone – Cagliari

Serie A

15:00

Udinese – Fiorentina

Serie A

15:00

Inter – Genoa

Serie A

17:00

Cf Cadiz – Real Betis

La Liga

17:00

Rc Celta De Vigo – Real Valladolid

La Liga

17:00

Cd Alaves – Osasuna

La Liga

17:00

Sd Eibar – Sd Huesca

La Liga

17:00

Cf Getafe – Valencia

La Liga

17:00

Granada Cf – Cf Elche

La Liga

17:00

Ud Levante – Athletic Bilbao

La Liga

17:00

Real Madrid – Real Sociedad

La Liga

17:00

Sevilla – FC Barcelona

La Liga

17:00

Villarreal – Atletico Madrid

La Liga

17:00

Tondela – FC Gil Vicente

Primeira Liga

17:00

FC Porto – Sporting Clube de Portugal

Primeira Liga

17:00

Benfica – Rio Ave FC

Primeira Liga

17:00

Famalicao – Sporting Farense

Primeira Liga

17:00

Portimonense Sc – Maritimo Funchal

Primeira Liga

17:00

Cd Nacional Madeira – Sporting Braga

Primeira Liga

17:00

Vitoria Guimaraes – Boavista

Primeira Liga

17:00

Moreirense FC – Belenenses

Primeira Liga

17:00

Cd Santa Clara – Pacos de Ferreira

Primeira Liga

17:00

Trabzonspor – Fenerbahce

Tyrkisk Super Lig

18:00

Napoli – Benevento

Serie A

20:45

AS Roma – AC Milan

Serie A

2 mar

tirsdag

14:00

Gaziantep – Genclerbirligi

Tyrkisk Super Lig

17:00

Yeni Malatyaspor – Besiktas Jk

Tyrkisk Super Lig

3 mar

onsdag

11:30

Erzurumspor – F Karagümrük

Tyrkisk Super Lig

14:00

Sivasspor – Hatayspor

Tyrkisk Super Lig

14:00

İstanbul Başakşehir – Konyaspor

Tyrkisk Super Lig

17:00

Kayserispor – Rizespor

Tyrkisk Super Lig

17:00

Ankaragücü – Galatasaray

Tyrkisk Super Lig

21:45

Cagliari – Bologna FC

Serie A

21:45

Atalanta – FC Crotone

Serie A

21:45

Parma – Inter

Serie A

21:45

Sassuolo – Napoli

Serie A

21:45

Fiorentina – AS Roma

Serie A

21:45

Genoa – Sampdoria

Serie A

21:45

Juventus – Spezia Calcio

Serie A

21:45

SS Lazio – Torino

Serie A

21:45

AC Milan – Udinese

Serie A

21:45

Benevento – Hellas Verona

Serie A

4 mar

torsdag

14:00

Alanyaspor – Göztepe

Tyrkisk Super Lig

14:00

Kasimpasa – Trabzonspor

Tyrkisk Super Lig

17:00

Fenerbahce – Antalyaspor As

Tyrkisk Super Lig

6 mar

lørdag

14:00

Denizlispor – Yeni Malatyaspor

Tyrkisk Super Lig

15:00

Spezia Calcio – Benevento

Serie A

17:00

Besiktas Jk – Gaziantep

Tyrkisk Super Lig

18:00

Udinese – Sassuolo

Serie A

20:45

Juventus – SS Lazio

Serie A

7 mar

søndag

11:30

F Karagümrük – Ankaragücü

Tyrkisk Super Lig

12:30

AS Roma – Genoa

Serie A

14:00

Genclerbirligi – İstanbul Başakşehir

Tyrkisk Super Lig

14:00

Hatayspor – Kayserispor

Tyrkisk Super Lig

15:00

Hellas Verona – AC Milan

Serie A

15:00

Fiorentina – Parma

Serie A

15:00

FC Crotone – Torino

Serie A

17:00

Athletic Bilbao – Granada Cf

La Liga

17:00

Atletico Madrid – Real Madrid

La Liga

17:00

Cf Cadiz – Sd Eibar

La Liga

17:00

Cf Elche – Sevilla

La Liga

17:00

Osasuna – FC Barcelona

La Liga

17:00

Real Betis – Cd Alaves

La Liga

17:00

Real Sociedad – Ud Levante

La Liga

17:00

Real Valladolid – Cf Getafe

La Liga

17:00

Sd Huesca – Rc Celta De Vigo

La Liga

17:00

Valencia – Villarreal

La Liga

17:00

Galatasaray – Sivasspor

Tyrkisk Super Lig

17:00

Sporting Braga – Vitoria Guimaraes

Primeira Liga

17:00

Sporting Clube de Portugal – Cd Santa Clara

Primeira Liga

17:00

Belenenses – Benfica

Primeira Liga

17:00

Pacos de Ferreira – Cd Nacional Madeira

Primeira Liga

17:00

Boavista – Famalicao

Primeira Liga

17:00

Maritimo Funchal – Moreirense FC

Primeira Liga

17:00

FC Gil Vicente – FC Porto

Primeira Liga

17:00

Portimonense Sc – Tondela

Primeira Liga

17:00

Rio Ave FC – Sporting Farense

Primeira Liga

18:00

Sampdoria – Cagliari

Serie A

20:45

Napoli – Bologna FC

Serie A

9 mar

tirsdag

21:00

Juventus – FC Porto

Champions League

21:00

Borussia Dortmund – Sevilla

Champions League

10 mar

onsdag

21:00

Liverpool FC – RB Leipzig

Champions League

21:00

Paris Saint Germain – FC Barcelona

Champions League

16 mar

tirsdag

21:00

Manchester City – Borussia Mönchengladbach

Champions League

21:00

Real Madrid – Atalanta

Champions League

17 mar

onsdag

21:00

Chelsea FC – Atletico Madrid

Champions League

21:00

FC Bayern München – SS Lazio

Champions League

    Annonce
    Annonce
    Annonce
    Annonce

Fodbold

Superligaen

Superligaen er den bedste danske række. Den er i denne sæson er den skåret ned til de velkendte 12 hold efter et par år med 14 mandskaber. Vinderen har Superligaen har mulighed for at kvalificere sig til Champions League. Superligaens anden- og tredjeplads samt vinderen af DBU Pokalen kan komme med i kvalifikationen til Europa Leauge. De to sidste placerede hold ryger en tur ned i NordicBet-Ligaen.

Superliga-kampene er spredt ud på en række kanaler ejet af henholdsvis Viasat og Discovery. Viasats kampe finder man på TV3 Sport og TV3+, mens Discoverys er på Canal 9 og Eurosport 2, Det er altså disse kanaler, som man skal tune ind på for at se fodbold live. Kampene kan naturligvis også streames på Viasats Viaplay og Discoverys tjenester Dplay og Eurosport Player. Kampene spilles typisk fredag til mandag.

Premier League

Premeier League er verdens største liga. I Danmark er den naturligvis også voldsomt populær, hvor der skal ses fodbold i tv. Særligt hold som Liverpool, Manchester United, Arsneal, Chelsea og Tottenham har mange danske fans.

Rettighederne til Premier Leauge er ikke overraskende yderst eftertragtede. I Danmark er det Viasat og YouSees kanal Xee. Hos Viasat bliver kampene vist på TV3+ og TV3 Max. Man kan desuden se samtlige kampe på Viaplay.

Champions League

Champions League er det ypperste, når det kommer til europæisk klubfodbold. Her kunkurrerer kontinentets bedste fodboldklubber. Det trækker naturligvis massevis af seer, når der er Champions League i TV.

Viasat sidder på rettighederne i Danmark. Kampene vises på TV3+ og TV3 Sport. Man kan naturligvis også streame kampene på Viaplay.