TVsporten.dk TVsporten.dk

Premier League

  • 18 søn
  • 19 i dag
  • 20 tirs
  • 21 ons
  • 22 tors
  • 23 fre
  • 24 lør
  • 25 søn
  • 26 man
  • 27 tirs
  • 28 ons
  • 29 tors
  • 30 fre

Fodbold i TV og Live Stream

Vil du vide, hvornår der er fodbold i TV de næste dage og uge samt på hvilke kanaler? Tag et kig på vores store oversigt fodboldkampe i dag samt de kommende uger.
18 apr

i går, søndag

12:30

Sassuolo – Juventus Women

Serie A Femminile

13:00

Paris Saint Germain – Saint Etienne

3-2

Ligue 1 · Bet365 1.28 | 5.75 | 9.50 Bet365

13:00

Rotherham United – Birmingham City

0-1

Championship · Bet365 2.60 | 3.10 | 2.87 Bet365

14:00
14:00

Vfl Wolfsburg – SC Freiburg

Frauen-Bundesliga

14:00

Odense BK – SønderjyskE

1-1

Superliga · Bet365 2.10 | 3.10 | 3.75 Bet365

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:00
14:00

Real Sociedad – Sevilla

1-2

La Liga · Bet365 2.60 | 3.25 | 2.75 Bet365

  • TV2 Play
14:00

FC Fredericia – FC Helsingør

2-0

NordicBet Liga · Bet365 2.62 | - | 2.37 Bet365

14:30
15:00
15:00
15:00

Olympique Nimes – Racing Strasbourg

1-1

Ligue 1 · Bet365 3.60 | 3.50 | 2.00 Bet365

15:00
15:00
15:00

Bologna FC – Spezia Calcio

4-1

Serie A · Bet365 1.90 | 3.80 | 3.80 Bet365

15:30

Borussia Dortmund – Werder Bremen

4-1

Bundesliga · Bet365 1.30 | 5.50 | 9.50 Bet365

16:00
16:00

FC København – FC Nordsjælland

2-2

Superliga · Bet365 1.40 | 4.50 | 8.50 Bet365

  • Canal 9
  • Eurosport Player
  • Discovery+
16:15
16:15

Atletico Madrid – Sd Eibar

5-0

La Liga · Bet365 1.36 | 4.50 | 10.00 Bet365

  • TV2 Play
17:00

Manchester United – Burnley FC

3-1

Premier League · Bet365 1.33 | 5.25 | 9.00 Bet365

17:05
18:00

İstanbul Başakşehir – Fenerbahce

1-2

Tyrkisk Super Lig · Bet365 3.50 | 3.60 | 2.00 Bet365

18:00

FSV Mainz 05 – Hertha Bsc Berlin

Bundesliga · Bet365 2.20 | 3.40 | 3.20 Bet365

18:30
18:30

Cd Nacional Madeira – FC Porto

0-1

Primeira Liga · Bet365 13.00 | 6.50 | 1.20 Bet365

18:30

Cf Cadiz – Rc Celta De Vigo

0-0

La Liga · Bet365 3.60 | 3.50 | 2.00 Bet365

  • TV2 Play
19:30

Leicester City – Southampton FC

1-0

FA Cup · Bet365 1.95 | 3.60 | 3.75 Bet365

21:00

Inter Miami – Los Angeles Galaxy

2-3

Major League Soccer · Bet365 1.53 | 4.50 | 5.25 Bet365

21:00

Cf Getafe – Real Madrid

0-0

La Liga · Bet365 4.00 | 3.50 | 1.95 Bet365

  • TV2 Sport X
  • TV2 Play
21:00

Ud Levante – Villarreal

1-5

La Liga · Bet365 5.25 | 3.80 | 1.65 Bet365

  • TV2 Play
23:30

Columbus Crew – Philadelphia Union

0-0

Major League Soccer · Bet365 1.83 | 3.75 | 4.00 Bet365

04:00

Vancouver Whitecaps FC – Portland Timbers

1-0

Major League Soccer · Bet365 4.50 | 4.20 | 1.66 Bet365

19 apr

i dag, mandag

19:00
21:00
20 apr

i morgen, tirsdag

15:00
18:30
19:00

West Ham United Women – Aston Villa Women

WSL

19:00
20:00

Greenock Morton – Heart Of Midlothian

Skotsk Championship

20:00

Grenoble Foot 38 – FC Sochaux

Ligue 2 · Bet365 2.37 | 3.10 | 3.20 Bet365

20:00

Chamois Niort FC – Es Troyes Ac

Ligue 2

20:30

Eintracht Frankfurt – FC Augsburg

Bundesliga · Bet365 1.40 | 4.75 | 7.00 Bet365

20:30

Arminia Bielefeld – Schalke 04

Bundesliga · Bet365 1.72 | 3.60 | 5.00 Bet365

20:30

FC Bayern München – Bayer Leverkusen

Bundesliga · Bet365 1.40 | 5.00 | 7.00 Bet365

20:45
21:00

Pacos de Ferreira – Sporting Farense

Primeira Liga · Bet365 2.25 | 3.10 | 3.30 Bet365

21:00

Chelsea FC – Brighton Hove Albion

Premier League · Bet365 1.57 | 4.00 | 6.00 Bet365

21 apr

onsdag

15:00
16:00

1. FFC Turbine Potsdam – FC Bayern München

Frauen-Bundesliga

16:30
18:00
18:00
18:45

Paris Saint Germain – Sco Angers

Fransk Cup · Bet365 1.22 | 6.50 | 11.00 Bet365

19:00

Manchester City Ladies – Chelsea FC Women

WSL

19:00

Rotherham United – Middlesbrough FC

Championship · Bet365 2.75 | 3.30 | 2.55 Bet365

19:00
19:00

Tottenham Hotspur – Southampton FC

Premier League · Bet365 1.75 | 3.80 | 4.50 Bet365

20:00

FC Nordsjælland – Brøndby IF

Superliga · Bet365 3.30 | 3.60 | 2.05 Bet365

  • Canal 9
  • Eurosport Player
  • Discovery+
20:00

Real Betis – Athletic Bilbao

La Liga · Bet365 2.50 | 3.25 | 2.90 Bet365

  • TV2 Play
20:30

1899 Hoffenheim – Borussia Mönchengladbach

Bundesliga

20:30

Werder Bremen – FSV Mainz 05

Bundesliga · Bet365 3.00 | - | 2.45 Bet365

20:30

Vfb Stuttgart – Vfl Wolfsburg

Bundesliga · Bet365 3.20 | - | 2.05 Bet365

20:30

Borussia Dortmund – 1. FC Union Berlin

Bundesliga (TV 3 Sport viser kun anden halvleg) · Bet365 1.50 | 4.33 | 6.00 Bet365

20:45
21:00
21:00

Cf Elche – Real Valladolid

La Liga · Bet365 2.70 | 3.10 | 2.75 Bet365

  • TV2 Play
21:15
22:00
22:15

Sporting Clube de Portugal – Belenenses

Primeira Liga · Bet365 1.40 | 4.00 | 9.00 Bet365

22 apr

torsdag

16:00
18:00
18:00

Kasimpasa – İstanbul Başakşehir

Tyrkisk Super Lig · Bet365 2.50 | 3.30 | 2.75 Bet365

19:00

Atletico Madrid – Sd Huesca

La Liga · Bet365 1.36 | 4.75 | 9.00 Bet365

  • TV2 Sport X
  • TV2 Play
20:15

FC Midtjylland – FC København

Superliga · Bet365 2.05 | 3.50 | 3.40 Bet365

20:30

Sv Sandhausen – Hamburger SV

2. Bundesliga

21:00
21:00

Real Sociedad – Rc Celta De Vigo

La Liga · Bet365 1.90 | 3.50 | 4.10 Bet365

  • TV2 Play
21:00

Leicester City – West Bromwich Albion

Premier League · Bet365 1.53 | 3.80 | 6.00 Bet365

22:00
22:00
23 apr

fredag

19:00
19:00
19:15

Bayer Leverkusen – Sg Essen-schönebeck

Frauen-Bundesliga

20:30
21:00

Stade Reims – Olympique Marseille

Ligue 1

01:30

Sporting Kansas City – Orlando City SC

Major League Soccer · Bet365 1.95 | 3.75 | 3.25 Bet365

24 apr

lørdag

12:30

Milan Women – Inter Women

Coppa Italia Femminile

13:00

Saint Etienne – Stade Brest

Ligue 1

13:30

Afc Bournemouth – Brentford FC

Championship

13:30
14:00
15:00
15:00

Es Troyes Ac – Grenoble Foot 38

Ligue 2

15:30

FSV Mainz 05 – FC Bayern München

Bundesliga · Bet365 9.50 | 5.75 | 1.28 Bet365

15:30
15:30

1. FC Union Berlin – Werder Bremen

Bundesliga

15:30

Vfl Wolfsburg – Borussia Dortmund

Bundesliga · Bet365 3.20 | 3.60 | 2.10 Bet365

16:15

Real Valladolid – Cf Cadiz

La Liga · Bet365 2.05 | 3.20 | 3.75 Bet365

  • TV2 Play
17:00

FC Metz – Paris Saint Germain

Ligue 1

18:00
18:30
18:30
18:30

Bayer Leverkusen – Eintracht Frankfurt

Bundesliga · Bet365 2.30 | 3.60 | 2.80 Bet365

19:00
20:00
21:00
21:00
21:00

Sheffield United – Brighton Hove Albion

Premier League · Bet365 5.00 | 3.50 | 1.72 Bet365

21:30
00:00
02:00
02:00

New England Revolution – Washington Dc United

Major League Soccer · Bet365 1.50 | 4.00 | 5.50 Bet365

02:00
03:00

Colorado Rapids – Austin FC

Major League Soccer

04:30
25 apr

søndag

12:30
13:00

Wolverhampton Wanderers – Burnley FC

Premier League · Bet365 1.95 | 3.30 | 4.00 Bet365

13:00

Nice – Hsc Montpellier

Ligue 1

13:30

Manchester United Women – Tottenham

WSL

13:30

Ssv Jahn Regensburg – Hamburger SV

2. Bundesliga

14:00
14:00
15:00

İstanbul Başakşehir – Alanyaspor

Tyrkisk Super Lig · Bet365 2.37 | 3.30 | 2.70 Bet365

15:00

Leeds United – Manchester United

Premier League · Bet365 3.80 | 3.60 | 1.90 Bet365

15:00

FC Lorient – Bordeaux

Ligue 1

15:00

Rc Lens – Olympique Nimes

Ligue 1

15:00

Racing Strasbourg – Nantes

Ligue 1

15:30

RB Leipzig – Vfb Stuttgart

Bundesliga

16:00

Boavista – Maritimo Funchal

Primeira Liga

16:00
16:15
17:05
17:30

Manchester City – Tottenham Hotspur

League Cup · Bet365 1.50 | 4.75 | 5.50 Bet365

18:00

Odense BK – Lyngby BK

Superliga

18:00

Borussia Mönchengladbach – Arminia Bielefeld

Bundesliga

18:30
18:30

Rio Ave FC – Pacos de Ferreira

Primeira Liga

18:30

Rc Celta De Vigo – Osasuna

La Liga · Bet365 2.20 | 3.30 | 3.25 Bet365

  • TV2 Play
20:00

AGF – FC København

Superliga

20:00

Aston Villa – West Bromwich Albion

Premier League · Bet365 1.75 | 3.60 | 4.75 Bet365

21:00

Athletic Bilbao – Atletico Madrid

La Liga · Bet365 3.80 | 3.20 | 2.05 Bet365

  • TV2 Sport X
  • TV2 Play
21:00

Sporting Braga – Sporting Clube de Portugal

Primeira Liga

23:30

Los Angeles Galaxy – New York Red Bulls

Major League Soccer · Bet365 2.30 | 3.50 | 2.70 Bet365

26 apr

mandag

18:00

Belenenses – FC Gil Vicente

Primeira Liga

19:00

FC Nordsjælland – FC Midtjylland

Superliga

20:00

Benfica – Cd Santa Clara

Primeira Liga

20:00

Cd Nacional Madeira – Vitoria Guimaraes

Primeira Liga

20:00

Famalicao – Tondela

Primeira Liga

21:00
21:00
22:15

Moreirense FC – FC Porto

Primeira Liga

27 apr

tirsdag

15:00

F Karagümrük – Antalyaspor As

Tyrkisk Super Lig

18:00

Rizespor – Besiktas Jk

Tyrkisk Super Lig

18:00

Hatayspor – Genclerbirligi

Tyrkisk Super Lig

21:00

Paris Saint Germain – Manchester City

Champions League · Bet365 2.80 | 3.75 | 2.30 Bet365

22:45

Sporting Farense – Portimonense Sc

Primeira Liga

28 apr

onsdag

15:00

Kayserispor – Denizlispor

Tyrkisk Super Lig

15:00

Göztepe – Trabzonspor

Tyrkisk Super Lig

18:00

Galatasaray – Konyaspor

Tyrkisk Super Lig

19:00

Athletic Bilbao – Real Valladolid

La Liga

  • TV2 Play
29 apr

torsdag

15:00

Sivasspor – Yeni Malatyaspor

Tyrkisk Super Lig

15:00

Erzurumspor – İstanbul Başakşehir

Tyrkisk Super Lig

18:00

Ankaragücü – Gaziantep

Tyrkisk Super Lig

18:00

Alanyaspor – Fenerbahce

Tyrkisk Super Lig

19:00

Esbjerg fB – HB Køge

NordicBet Liga

19:00

FC Barcelona – Granada Cf

La Liga

  • TV2 Play
21:00
21:30

Maritimo Funchal – Sporting Braga

Primeira Liga

30 apr

fredag

16:00

AC Horsens – Vejle BK

Superliga

16:00

Pacos de Ferreira – Belenenses

Primeira Liga

18:00

Vitoria Guimaraes – Moreirense FC

Primeira Liga

18:00

AaB – Lyngby BK

Superliga

20:00

Tondela – Benfica

Primeira Liga

20:30
21:00

Rc Celta De Vigo – Ud Levante

La Liga

  • TV2 Play
22:15

FC Porto – Famalicao

Primeira Liga

1 maj

lørdag

14:00

Sd Eibar – Cd Alaves

La Liga

  • TV2 Play
15:00

Antalyaspor As – Göztepe

Tyrkisk Super Lig

15:00

Hellas Verona-Spezia

Serie A

16:15

Cf Elche – Atletico Madrid

La Liga

  • TV2 Play
16:30

FC Gil Vicente – Sporting Farense

Primeira Liga

18:00

Besiktas Jk – Hatayspor

Tyrkisk Super Lig

18:00

FC Crotone – Inter

Serie A

18:30

Sd Huesca – Real Sociedad

La Liga

  • TV2 Play
19:00

New York Red Bulls – Chicago Fire

Major League Soccer

19:00

Cd Santa Clara – Boavista

Primeira Liga

19:00

Portimonense Sc – Rio Ave FC

Primeira Liga

20:00

Real Salt Lake – Sporting Kansas City

Major League Soccer

20:30

Borussia Dortmund – Holstein Kiel

DFB-Pokal

20:45

AC Milan – Benevento

Serie A

21:00

Montreal Impact – Columbus Crew

Major League Soccer

21:00

Real Madrid – Osasuna

La Liga

  • TV2 Play
21:30

Houston Dynamo – Los Angeles FC

Major League Soccer

21:30

Sporting Clube de Portugal – Cd Nacional Madeira

Primeira Liga

01:00

New England Revolution – Atlanta United

Major League Soccer

01:30

Orlando City SC – FC Cincinnati

Major League Soccer

01:30

Philadelphia Union – New York City FC

Major League Soccer

02:00

FC Dallas – Portland Timbers

Major League Soccer

02:00

Minnesota United – Austin FC

Major League Soccer

2 maj

søndag

05:00

San Jose Earthquakes – Washington Dc United

Major League Soccer

12:30

SS Lazio – Genoa

Serie A

13:00

Rangers – Celtic FC

Scottish Premier League

14:00

Real Valladolid – Real Betis

La Liga

  • TV2 Play
15:00

Konyaspor – F Karagümrük

Tyrkisk Super Lig

15:00

Denizlispor – Rizespor

Tyrkisk Super Lig

15:00

Sassuolo – Atalanta

Serie A

15:00

Bologna FC – Fiorentina

Serie A

15:00

Napoli – Cagliari

Serie A

16:15

Villarreal – Cf Getafe

La Liga

  • TV2 Play
16:45

PSV Eindhoven – SC Heerenveen

Eredivisie

18:00

Genclerbirligi – Galatasaray

Tyrkisk Super Lig

18:00

Udinese – Juventus

Serie A

18:00

FC Midtjylland – FC Nordsjælland

Superliga

18:30

Granada Cf – Cf Cadiz

La Liga

  • TV2 Play
19:00

Nashville SC – Inter Miami

Major League Soccer

20:45

Sampdoria – AS Roma

Serie A

21:00

Valencia – FC Barcelona

La Liga

  • TV2 Play
03:00

Seattle Sounders – Los Angeles Galaxy

Major League Soccer

04:00

Vancouver Whitecaps FC – Colorado Rapids

Major League Soccer

3 maj

mandag

15:00

Kasimpasa – Alanyaspor

Tyrkisk Super Lig

15:00

Yeni Malatyaspor – Kayserispor

Tyrkisk Super Lig

15:00

İstanbul Başakşehir – Ankaragücü

Tyrkisk Super Lig

18:00

Gaziantep – Sivasspor

Tyrkisk Super Lig

18:00

Fenerbahce – Erzurumspor

Tyrkisk Super Lig

19:00

FC København – AGF

Superliga

20:45

Torino – Parma

Serie A

21:00

Sevilla – Athletic Bilbao

La Liga

  • TV2 Play
4 maj

tirsdag

21:00

Chelsea FC – Real Madrid

Champions League

5 maj

onsdag

20:00

Maritimo Funchal – FC Gil Vicente

Primeira Liga

20:00

Sporting Braga – Pacos de Ferreira

Primeira Liga

21:00

Manchester City – Paris Saint Germain

Champions League

22:15

Rio Ave FC – Sporting Clube de Portugal

Primeira Liga

6 maj

torsdag

16:00

Moreirense FC – Cd Nacional Madeira

Primeira Liga

18:00

Belenenses – Portimonense Sc

Primeira Liga

19:00

Silkeborg IF – Esbjerg fB

NordicBet Liga

19:30

Benfica – FC Porto

Primeira Liga

21:00

AS Roma – Manchester United

Europa League

  • 6'eren
  • Eurosport Player
  • Discovery+
21:00

Arsenal FC – Villarreal

Europa League

  • Canal 9
  • Eurosport Player
  • Discovery+
21:30

Sporting Farense – Vitoria Guimaraes

Primeira Liga

7 maj

fredag

20:00

Famalicao – Cd Santa Clara

Primeira Liga

20:30

Hertha Bsc Berlin – Arminia Bielefeld

Bundesliga

21:00

Real Sociedad – Cf Elche

La Liga

  • TV2 Play
22:15

Boavista – Tondela

Primeira Liga

03:30

Real Salt Lake – San Jose Earthquakes

Major League Soccer

8 maj

lørdag

14:00

Cd Alaves – Ud Levante

La Liga

  • TV2 Play
15:30

Vfl Wolfsburg – 1. FC Union Berlin

Bundesliga

16:15

FC Barcelona – Atletico Madrid

La Liga

  • TV2 Play
18:30

Cf Cadiz – Sd Huesca

La Liga

  • TV2 Play
18:30

FC Bayern München – Borussia Mönchengladbach

Bundesliga

19:00

Chicago Fire – Philadelphia Union

Major League Soccer

19:00

New York Red Bulls – Toronto FC

Major League Soccer

19:30

Columbus Crew – Washington Dc United

Major League Soccer

19:30

Nashville SC – New England Revolution

Major League Soccer

21:00

Vancouver Whitecaps FC – Montreal Impact

Major League Soccer

21:00

Athletic Bilbao – Osasuna

La Liga

  • TV2 Play
21:30

FC Dallas – Houston Dynamo

Major League Soccer

00:00

Orlando City SC – New York City FC

Major League Soccer

02:00

Los Angeles Galaxy – Los Angeles FC

Major League Soccer

04:00

Colorado Rapids – Minnesota United

Major League Soccer

9 maj

søndag

14:00

Cf Getafe – Sd Eibar

La Liga

  • TV2 Play
16:00

Pacos de Ferreira – Maritimo Funchal

Primeira Liga

16:15

Valencia – Real Valladolid

La Liga

  • TV2 Play
18:30

Villarreal – Rc Celta De Vigo

La Liga

  • TV2 Play
19:00

Trabzonspor – Antalyaspor As

Tyrkisk Super Lig

19:00

Erzurumspor – Kasimpasa

Tyrkisk Super Lig

19:00

Hatayspor – Denizlispor

Tyrkisk Super Lig

19:00

Göztepe – Konyaspor

Tyrkisk Super Lig

19:00

F Karagümrük – Genclerbirligi

Tyrkisk Super Lig

19:00

Galatasaray – Besiktas Jk

Tyrkisk Super Lig

19:00

Ankaragücü – Fenerbahce

Tyrkisk Super Lig

19:00

Kayserispor – Gaziantep

Tyrkisk Super Lig

19:00

Sivasspor – İstanbul Başakşehir

Tyrkisk Super Lig

19:00

Rizespor – Yeni Malatyaspor

Tyrkisk Super Lig

19:00

Inter Miami – Atlanta United

Major League Soccer

19:30

Parma – Atalanta

Serie A

19:30

Udinese – Bologna FC

Serie A

19:30

Benevento – Cagliari

Serie A

19:30

AS Roma – FC Crotone

Serie A

19:30

Spezia Calcio – Napoli

Serie A

19:30

Hellas Verona – Torino

Serie A

19:30

Fiorentina – SS Lazio

Serie A

19:30

Inter – Sampdoria

Serie A

19:30

Genoa – Sassuolo

Serie A

20:45

Juventus – AC Milan

Serie A

21:00

Portland Timbers – Seattle Sounders

Major League Soccer

21:00

Real Madrid – Sevilla

La Liga

  • TV2 Play
21:00

FC Gil Vicente – Sporting Braga

Primeira Liga

01:30

Sporting Kansas City – Austin FC

Major League Soccer

10 maj

mandag

19:00

Portimonense Sc – Moreirense FC

Primeira Liga

21:00

Real Betis – Granada Cf

La Liga

  • TV2 Play
21:15

FC Porto – Sporting Farense

Primeira Liga

11 maj

tirsdag

17:00

Tondela – Belenenses

Primeira Liga

17:00

Cd Santa Clara – Rio Ave FC

Primeira Liga

19:00

Osasuna – Cf Cadiz

La Liga

  • TV2 Play
19:00

Cd Nacional Madeira – Benfica

Primeira Liga

20:00

Cf Elche – Cd Alaves

La Liga

  • TV2 Play
21:30

Sporting Clube de Portugal – Boavista

Primeira Liga

22:00

Ud Levante – FC Barcelona

La Liga

  • TV2 Play
12 maj

onsdag

19:00

Sevilla – Valencia

La Liga

  • TV2 Play
19:00

Yeni Malatyaspor – Hatayspor

Tyrkisk Super Lig

19:00

Fenerbahce – Sivasspor

Tyrkisk Super Lig

19:00

Alanyaspor – Erzurumspor

Tyrkisk Super Lig

19:00

Genclerbirligi – Göztepe

Tyrkisk Super Lig

19:00

Besiktas Jk – F Karagümrük

Tyrkisk Super Lig

19:00

Gaziantep – Rizespor

Tyrkisk Super Lig

19:00

Konyaspor – Trabzonspor

Tyrkisk Super Lig

19:00

İstanbul Başakşehir – Kayserispor

Tyrkisk Super Lig

19:00

Kasimpasa – Ankaragücü

Tyrkisk Super Lig

19:00

Denizlispor – Galatasaray

Tyrkisk Super Lig

20:00

Rc Celta De Vigo – Cf Getafe

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Sd Huesca – Athletic Bilbao

La Liga

  • TV2 Play
20:45

Inter – AS Roma

Serie A

21:15

Vitoria Guimaraes – Famalicao

Primeira Liga

21:45

Atalanta – Benevento

Serie A

21:45

Sampdoria – Spezia Calcio

Serie A

21:45

Cagliari – Fiorentina

Serie A

21:45

Bologna FC – Genoa

Serie A

21:45

Napoli – Udinese

Serie A

21:45

Sassuolo – Juventus

Serie A

21:45

SS Lazio – Parma

Serie A

21:45

FC Crotone – Hellas Verona

Serie A

21:45

Torino – AC Milan

Serie A

22:00

Inter Miami – Montreal Impact

Major League Soccer

22:00

Atletico Madrid – Real Sociedad

La Liga

  • TV2 Play
01:00

Toronto FC – Columbus Crew

Major League Soccer

01:30

Philadelphia Union – New England Revolution

Major League Soccer

02:30

Houston Dynamo – Sporting Kansas City

Major League Soccer

03:00

Minnesota United – Vancouver Whitecaps FC

Major League Soccer

04:30

San Jose Earthquakes – Seattle Sounders

Major League Soccer

13 maj

torsdag

19:00

Real Valladolid – Villarreal

La Liga

  • TV2 Play
20:00

Sd Eibar – Real Betis

La Liga

  • TV2 Play
22:00

Granada Cf – Real Madrid

La Liga

  • TV2 Play
02:00

Washington Dc United – Chicago Fire

Major League Soccer

14 maj

fredag

20:00

Pacos de Ferreira – FC Gil Vicente

Primeira Liga

22:15

Sporting Braga – Moreirense FC

Primeira Liga

15 maj

lørdag

16:30

Sporting Farense – Tondela

Primeira Liga

16:30

Boavista – Portimonense Sc

Primeira Liga

19:00

New York City FC – Toronto FC

Major League Soccer

19:00

Benfica – Sporting Clube de Portugal

Primeira Liga

21:30

Los Angeles Galaxy – Austin FC

Major League Soccer

21:30

Rio Ave FC – FC Porto

Primeira Liga

01:00

Atlanta United – Montreal Impact

Major League Soccer

01:30

Philadelphia Union – New York Red Bulls

Major League Soccer

02:00

Minnesota United – FC Dallas

Major League Soccer

03:00

Colorado Rapids – Houston Dynamo

Major League Soccer

03:30

Real Salt Lake – Nashville SC

Major League Soccer

04:00

San Jose Earthquakes – Portland Timbers

Major League Soccer

16 maj

søndag

16:00

Famalicao – Cd Nacional Madeira

Primeira Liga

17:00

Athletic Bilbao – Real Madrid

La Liga

  • TV2 Play
17:00

Atletico Madrid – Osasuna

La Liga

  • TV2 Play
17:00

FC Barcelona – Rc Celta De Vigo

La Liga

  • TV2 Play
17:00

Cd Alaves – Granada Cf

La Liga

  • TV2 Play
17:00

Cf Getafe – Ud Levante

La Liga

  • TV2 Play
17:00

Real Betis – Sd Huesca

La Liga

  • TV2 Play
17:00

Real Sociedad – Real Valladolid

La Liga

  • TV2 Play
17:00

Valencia – Sd Eibar

La Liga

  • TV2 Play
17:00

Villarreal – Sevilla

La Liga

  • TV2 Play
17:00

Cf Cadiz – Cf Elche

La Liga

  • TV2 Play
18:00

Belenenses – Cd Santa Clara

Primeira Liga

19:00

Kayserispor – Fenerbahce

Tyrkisk Super Lig

19:00

Göztepe – Besiktas Jk

Tyrkisk Super Lig

19:00

Trabzonspor – Genclerbirligi

Tyrkisk Super Lig

19:00

Rizespor – İstanbul Başakşehir

Tyrkisk Super Lig

19:00

Galatasaray – Yeni Malatyaspor

Tyrkisk Super Lig

19:00

Hatayspor – Gaziantep

Tyrkisk Super Lig

19:00

Antalyaspor As – Konyaspor

Tyrkisk Super Lig

19:00

F Karagümrük – Denizlispor

Tyrkisk Super Lig

19:00

Ankaragücü – Alanyaspor

Tyrkisk Super Lig

19:00

Sivasspor – Kasimpasa

Tyrkisk Super Lig

19:30

Spezia Calcio – Torino

Serie A

19:30

Parma – Sassuolo

Serie A

19:30

Udinese – Sampdoria

Serie A

19:30

Fiorentina – Napoli

Serie A

19:30

AS Roma – SS Lazio

Serie A

19:30

Benevento – FC Crotone

Serie A

19:30

AC Milan – Cagliari

Serie A

19:30

Hellas Verona – Bologna FC

Serie A

19:30

Genoa – Atalanta

Serie A

20:00

Sporting Kansas City – Vancouver Whitecaps FC

Major League Soccer

20:45

Juventus – Inter

Serie A

21:00

Maritimo Funchal – Vitoria Guimaraes

Primeira Liga

22:00

FC Cincinnati – Inter Miami

Major League Soccer

00:00

New England Revolution – Columbus Crew

Major League Soccer

02:00

Washington Dc United – Orlando City SC

Major League Soccer

03:30

Seattle Sounders – Los Angeles FC

Major League Soccer

19 maj

onsdag

17:00

Tondela – Pacos de Ferreira

Primeira Liga

17:00

Moreirense FC – Famalicao

Primeira Liga

17:00

FC Porto – Belenenses

Primeira Liga

17:00

Vitoria Guimaraes – Benfica

Primeira Liga

17:00

FC Gil Vicente – Boavista

Primeira Liga

17:00

Portimonense Sc – Sporting Braga

Primeira Liga

17:00

Sporting Clube de Portugal – Maritimo Funchal

Primeira Liga

17:00

Cd Santa Clara – Sporting Farense

Primeira Liga

17:00

Cd Nacional Madeira – Rio Ave FC

Primeira Liga

22 maj

lørdag

19:00

Montreal Impact – FC Cincinnati

Major League Soccer

21:30

Portland Timbers – Los Angeles Galaxy

Major League Soccer

00:00

Chicago Fire – Inter Miami

Major League Soccer

01:00

Orlando City SC – Toronto FC

Major League Soccer

01:30

New York City FC – Columbus Crew

Major League Soccer

02:00

FC Dallas – Real Salt Lake

Major League Soccer

02:00

New England Revolution – New York Red Bulls

Major League Soccer

03:00

Houston Dynamo – Vancouver Whitecaps FC

Major League Soccer

04:00

San Jose Earthquakes – Sporting Kansas City

Major League Soccer

04:30

Los Angeles FC – Colorado Rapids

Major League Soccer

23 maj

søndag

17:00

Rc Celta De Vigo – Real Betis

La Liga

  • TV2 Play
17:00

Sd Eibar – FC Barcelona

La Liga

  • TV2 Play
17:00

Granada Cf – Cf Getafe

La Liga

  • TV2 Play
17:00

Sd Huesca – Valencia

La Liga

  • TV2 Play
17:00

Ud Levante – Cf Cadiz

La Liga

  • TV2 Play
17:00

Osasuna – Real Sociedad

La Liga

  • TV2 Play
17:00

Sevilla – Cd Alaves

La Liga

  • TV2 Play
17:00

Real Valladolid – Atletico Madrid

La Liga

  • TV2 Play
17:00

Cf Elche – Athletic Bilbao

La Liga

  • TV2 Play
17:00

Real Madrid – Villarreal

La Liga

  • TV2 Play
19:30

Cagliari – Genoa

Serie A

19:30

Bologna FC – Juventus

Serie A

19:30

Sassuolo – SS Lazio

Serie A

19:30

Sampdoria – Parma

Serie A

19:30

Atalanta – AC Milan

Serie A

19:30

Spezia Calcio – AS Roma

Serie A

19:30

Inter – Udinese

Serie A

19:30

Napoli –

Serie A

19:30

Torino – Benevento

Serie A

19:30

FC Crotone – Fiorentina

Serie A

22:30

Seattle Sounders – Atlanta United

Major League Soccer

01:00

Washington Dc United – Philadelphia Union

Major League Soccer

03:00

Nashville SC – Austin FC

Major League Soccer

29 maj

lørdag

19:00

Chicago Fire – Montreal Impact

Major League Soccer

19:00

New York Red Bulls – Orlando City SC

Major League Soccer

21:00

Columbus Crew – Toronto FC

Major League Soccer

21:00

FC Cincinnati – New England Revolution

Major League Soccer

21:30

Atlanta United – Nashville SC

Major League Soccer

22:00

Inter Miami – Washington Dc United

Major League Soccer

22:00

Seattle Sounders – Austin FC

Major League Soccer

00:00

Los Angeles FC – New York City FC

Major League Soccer

02:00

Los Angeles Galaxy – San Jose Earthquakes

Major League Soccer

02:30

Sporting Kansas City – Houston Dynamo

Major League Soccer

03:00

Colorado Rapids – FC Dallas

Major League Soccer

03:30

Real Salt Lake – Minnesota United

Major League Soccer

30 maj

søndag

23:30

Philadelphia Union – Portland Timbers

Major League Soccer

11 jun

fredag

21:00

Tyrkiet – Italien

EM i fodbold (Gruppe A)

12 jun

lørdag

15:00

Wales – Schweiz

EM i fodbold (Gruppe A)

18:00

Danmark – Finland

EM i fodbold (Gruppe B)

21:00

Belgien – Rusland

EM i fodbold (Gruppe B)

13 jun

søndag

15:00

England – Kroatien

EM i fodbold (Gruppe D)

18:00

Østrig – Nord Makedonien

EM i fodbold (Gruppe C)

21:00

Holland – Ukraine

EM i fodbold (Gruppe C)

14 jun

mandag

15:00

Skotland – Tjekkiet

EM i fodbold (Gruppe D)

18:00

Polen – Slovakiet

EM i fodbold (Gruppe E)

21:00

Spanien – Sverige

EM i fodbold (Gruppe E)

15 jun

tirsdag

18:00

Ungarn – Portugal

EM i fodbold (Gruppe F)

21:00

Frankrig – Tyskland

EM i fodbold (Gruppe F)

16 jun

onsdag

15:00

Finland – Rusland

EM i fodbold (Gruppe B)

18:00

Tyrkiet – Wales

EM i fodbold (Gruppe A)

21:00

Italien – Schweiz

EM i fodbold (Gruppe A)

17 jun

torsdag

15:00

Ukraine – Nord Makedonien

EM i fodbold (Gruppe C)

18:00

Danmark – Belgien

EM i fodbold (Gruppe B)

21:00

Holland – Østrig

EM i fodbold (Gruppe C)

18 jun

fredag

15:00

Sverige – Slovakiet

EM i fodbold (Gruppe E)

18:00

Kroatien – Tjekkiet

EM i fodbold (Gruppe D)

21:00

England – Skotland

EM i fodbold (Gruppe D)

19 jun

lørdag

15:00

Ungarn – Frankrig

EM i fodbold (Gruppe F)

18:00

Portugal – Tyskland

EM i fodbold (Gruppe F)

21:00

Spanien – Polen

EM i fodbold (Gruppe E)

20 jun

søndag

18:00

Italien – Wales

EM i fodbold (Gruppe A)

18:00

Schweiz – Tyrkiet

EM i fodbold (Gruppe A)

21 jun

mandag

18:00

Nord Makedonien – Holland

EM i fodbold (Gruppe C)

18:00

Ukraine – Østrig

EM i fodbold (Gruppe C)

21:00

Rusland – Danmark

EM i fodbold (Gruppe B)

21:00

Finland – Belgien

EM i fodbold (Gruppe B)

22 jun

tirsdag

21:00

Kroatien – Skotland

EM i fodbold (Gruppe D)

21:00

Tjekkiet – England

EM i fodbold (Gruppe D)

23 jun

onsdag

18:00

Sverige – Polen

EM i fodbold (Gruppe E)

18:00

Slovakiet – Spanien

EM i fodbold (Gruppe E)

21:00

Portugal – Frankrig

EM i fodbold (Gruppe F)

21:00

Tyskland – Ungarn

EM i fodbold (Gruppe F)

Fodbold

Superligaen

Superligaen er den bedste danske række. Den er i denne sæson er den skåret ned til de velkendte 12 hold efter et par år med 14 mandskaber. Vinderen har Superligaen har mulighed for at kvalificere sig til Champions League. Superligaens anden- og tredjeplads samt vinderen af DBU Pokalen kan komme med i kvalifikationen til Europa Leauge. De to sidste placerede hold ryger en tur ned i NordicBet-Ligaen.

Superliga-kampene er spredt ud på en række kanaler ejet af henholdsvis Viasat og Discovery. Viasats kampe finder man på TV3 Sport og TV3+, mens Discoverys er på Canal 9 og Eurosport 2, Det er altså disse kanaler, som man skal tune ind på for at se fodbold live. Kampene kan naturligvis også streames på Viasats Viaplay og Discoverys tjenester Dplay og Eurosport Player. Kampene spilles typisk fredag til mandag.

Premier League

Premeier League er verdens største liga. I Danmark er den naturligvis også voldsomt populær, hvor der skal ses fodbold i tv. Særligt hold som Liverpool, Manchester United, Arsneal, Chelsea og Tottenham har mange danske fans.

Rettighederne til Premier Leauge er ikke overraskende yderst eftertragtede. I Danmark er det Viasat og YouSees kanal Xee. Hos Viasat bliver kampene vist på TV3+ og TV3 Max. Man kan desuden se samtlige kampe på Viaplay.

Champions League

Champions League er det ypperste, når det kommer til europæisk klubfodbold. Her kunkurrerer kontinentets bedste fodboldklubber. Det trækker naturligvis massevis af seer, når der er Champions League i TV.

Viasat sidder på rettighederne i Danmark. Kampene vises på TV3+ og TV3 Sport. Man kan naturligvis også streame kampene på Viaplay.