19

Favoritter

ændring Tilføj en favorit ved at klikke på hjertet ved ønskede hold/liga.
Sport
19 Vælg dato
  • Vis alle
  • Am. fodbold
  • Badminton
  • Basket
  • Cykling
  • Fighting
  • Fodbold
  • Formel 1
  • Golf
  • Håndbold
  • Ishockey
  • Speedway
  • Tennis
  • 18 igår
  • 19 idag
  • 20 fre
  • 21 lør
  • 22 søn
  • 23 man
  • 24 tirs
  • 25 ons
  • 26 tors
  • 27 fre
  • 28 lør
  • 29 søn
  • 30 man
19 Vælg dato
  • 18 apr

    i går, onsdag

    1. Kamp ikke fastlagt


      (Playoff)
    2. Rolex Monte-Carlo Masters


    3. Etape. 3


      Tour of the Alps
    4. Fleche Wallonne, Belgien


      La Flèche Wallonne
    5. 2. etape


      Tour of Croatia
    6. Randers FC – Odense BK


    7. Benevento – Atalanta


    8. AC Horsens – FC Nordsjælland


    9. Nordsjælland Håndbold – KIF Kolding


    10. SG Flensburg-Handewitt – Montpellier Hb


      (Kvartfinale)
    11. Fenerbahce – Baskonia Vitoria


    12. Valencia – Cf Getafe


    13. Espanyol – Sd Eibar


    14. FC København – AaB


    15. Olympiakos Pireus – Zalgiris Kaunas


    16. Bjerringbro-Silkeborg – GOG Håndbold


    17. Napoli – Udinese


    18. Schalke 04 – Eintracht Frankfurt


      (Semifinale)
    19. Afc Bournemouth – Manchester United


    20. FC Crotone – Juventus


    21. Fiorentina – SS Lazio


    22. Hellas Verona – Sassuolo


    23. AS Roma – Genoa


    24. Sampdoria – Bologna FC


    25. S.P.A.L. – Chievo


    26. Torino – AC Milan


    27. Real Madrid – Athletic Bilbao

      Viasat Ultra HD

    28. New Jersey Devils – Tampa Bay Lightning


      (Stanley Cup | Xtra NHL 1)
    29. Kamp ikke bestemt


      (Playoff)
    30. Kamp ikke fastlagt


      (Playoff)
    31. San Jose Sharks – Anaheim Ducks


      (Stanley Cup | Xtra NHL 2)
  • 19 apr

    i dag, torsdag

    1. Tidligere udsendelser i dag
    2. Rolex Monte-Carlo Masters


    3. Etape. 4


      Tour of the Alps
    4. Valero Texas Open


    5. Trophee Hassan II


    6. 3. etape


      Tour of Croatia
    7. Horsens IC – Randers Cimbria


      (Semifinale 5)
    8. Silkeborg IF – Hobro IK


    9. Lyngby BK – SønderjyskE


    10. THW Kiel – Füchse Berlin


    11. TSV Hannover Burgdorf – Rhein Neckar Löwen


    12. Valero Texas Open


    13. Rusland – Sverige


    14. Cd Alaves – Girona Cf


    15. Real Sociedad – Atletico Madrid


    16. FC Midtjylland – Brøndby IF


    17. Panathinaikos – Real Madrid


    18. Nykøbing Falster Håndboldklub – Team Esbjerg


    19. Burnley FC – Chelsea FC


    20. Blackburn Rovers – Peterborough United


    21. Ud Levante – Malaga


    22. Real Betis – Union Deportiva Las Palmas


    23. HUGEL – JTBS Open


    24. Kamp ikke fastlagt


      (Playoff)
    25. Columbus Blue Jackets – Washington Capitals


    26. Vegas Golden Knights – Los Angeles Kings


      (Stanley Cup | Xtra NHL 1)
  • 20 apr

    i morgen, fredag

    1. Rolex Monte-Carlo Masters


    2. Trophee Hassan II


    3. U19: Chelsea FC – FC Porto


    4. 5. Etape


      Tour of the Alps
    5. Valero Texas Open


    6. 4. etape


      Tour of Croatia
    7. U19: Manchester City – FC Barcelona


    8. Györ – Sporting Lissabon


      (UEFA Futsal Cup Finals. Semifinale 1)
    9. Thisted FC – Viborg FF


    10. Aalborg Pirates – Herning Blue Fox


      (Finale)
    11. Fenerbahce – Baskonia Vitoria


    12. Olympiakos Pireus – Zalgiris Kaunas


    13. Vejle BK – FC Roskilde


    14. Millwall FC – Fulham FC


    15. Inter FS – Barcelona


      (UEFA Futsal Cup Finals. Semifinale)
    16. Leganes Cd – Deportivo La Coruna


    17. Valero Texas Open


    18. HUGEL – JTBS Open


    19. Winnipeg Jets – Minnesota Wild


    20. Indiana Pacers – Cleveland Cavaliers


      (Playoff)
  • 21 apr

    lørdag

    1. Sd Eibar – Cf Getafe


    2. Rolex Monte-Carlo Masters


    3. West Bromwich Albion – Liverpool FC

      Viasat Ultra HD

    4. Trophee Hassan II


    5. Tjekkiet – Sverige


      Carlson Hockey Games
    6. Växjö Lakers – Skellefteå AIK


      (Finale 3:7)
    7. 5. etape


      Tour of Croatia
    8. Ipswich Town – Aston Villa


    9. FC København – AC Horsens


    10. FCM Håndbold – Viborg HK


    11. Rc Celta De Vigo – Valencia


    12. Wallin vs. Granat


      (PPV)
    13. Odense Håndbold – Silkeborg-Voel KFUM


    14. Manchester United – Tottenham Hotspur


    15. THW Kiel – Paris Handball


    16. Valero Texas Open


    17. Amir Khan vs Phil Lo Greco


      (12 Rounds Welterweight contest)
    18. Miami Heat – Philadelphia 76ers


    19. AC Milan – Benevento


    20. Cardiff City – Nottingham Forest


    21. Bahia Ba – Santos Sp


    22. Sevilla – FC Barcelona


      (Finale)
    23. New Orleans Pelicans – Portland Trail Blazers


    24. Flamengo Rj – America Mg


    25. HUGEL – JTBS Open


    26. Kamp ikke bestemt


      (Playoff)
    27. Boston Bruins – Toronto Maple Leafs


      (Stanley Cup)
    28. Barboza vs Lee


      (UFC Fight Night)
  • 22 apr

    søndag

    1. FC Helsingør – Silkeborg IF


    2. Trophee Hassan II


    3. Liege-Bastogne-Liege, Belgien


      Liege-Bastogne-Liege
    4. Odense BK – Lyngby BK


    5. Rolex Monte-Carlo Masters


    6. Arsenal FC – West Ham United


    7. Atalanta – Torino


    8. Chievo – Inter


    9. Cagliari – Bologna FC


    10. SS Lazio – Sampdoria


    11. Juventus – Napoli


    12. Udinese – FC Crotone


    13. Hsg Wetzlar – Msg Melsungen/böddiger


    14. Herning Blue Fox – Aalborg Pirates


      (Final 5:7)
    15. Skellefteå AIK – Växjö Lakers


      (Finale 4:7)
    16. 6. etape


      Tour of Croatia
    17. Chelsea FC – Southampton FC


    18. AaB – FC Midtjylland


    19. Eskilstuna – Piteå IF


    20. Malaga – Real Sociedad


    21. Saint Etienne – Es Troyes Ac


    22. Kamp ikke fastlagt


      (UEFA Futsal Cup, Kamp om 3 pladsen)
    23. THW Kiel – HC Vardar


    24. Manchester City – Swansea City


    25. Randers FC – SønderjyskE


    26. Rosenborg BK – Ik Start


    27. Sverige – Finland


      Carlson Hockey Games
    28. Hbc Nantes – Skjern Håndbold


    29. Milwaukee Bucks – Boston Celtics


    30. Valero Texas Open


    31. Kamp ikke fastlagt


      (UEFA Futsal Cup, Finale)
    32. FC Nordsjælland – Brøndby IF


    33. Bordeaux – Paris Saint Germain


    34. Palmeiras Sp – Internacional Rs


    35. San Antonio Spurs – Golden State Warriors


    36. Seattle Sounders – Minnesota United


    37. Gremio Rs – Atletico Pr


    38. HUGEL – JTBS Open


    39. Portland Timbers – New York City FC


    40. Kamp ikke fastlagt


      (Playoff)
    41. Kamp ikke fastlagt


      (Playoff)
  • 23 apr

    mandag

    1. Barcelona Open


    2. Kamp ikke fastlagt


      (Finale)
    3. AGF – Hobro IK


    4. Nordsjælland Håndbold – Bjerringbro-Silkeborg


    5. Athletic Bilbao – Ud Levante


    6. Everton FC – Newcastle United


    7. Sport Recife Pe – Botafogo Rj


    8. San Antonio Spurs – Golden State Warriors


    9. Utah Jazz – Oklahoma City Thunder


  • 24 apr

    tirsdag

    1. Barcelona Open


    2. WTA – Stuttgart


    3. Tour of Romandy


      Tour of Romandy
    4. Esbjerg fB – Vejle BK


    5. Aalborg Pirates – Herning Blue Fox


      (Final 6:7)
    6. Kamp ikke fastlagt


    7. Zalgiris Kaunas – Olympiakos Pireus


    8. Kamp ikke fastlagt


      TBA
    9. Liverpool FC – AS Roma


      (Semifinale 1:2 | Kanal tillkommer)
    10. Baskonia Vitoria Gasteiz – Fenerbahce Istanbul


    11. Kamp ikke fastlagt


      (Playoff)
    12. Kamp ikke fastlagt


      (Playoff)
  • 25 apr

    onsdag

    1. Barcelona Open


    2. WTA – Stuttgart


    3. Tour of Romandy


      Tour of Romandy (Stage 1)
    4. Real Madrid – Panathinaikos


    5. Khimki Moscow Region – CSKA Moskva


    6. FC Bayern München – Real Madrid


      (Semifinale 1:2 | Kanal tillkommer)
    7. Kamp ikke fastlagt


      (Playoff)
    8. Kamp ikke fastlagt


      (Playoff)
  • 26 apr

    torsdag

    1. Volvo China Open


    2. Barcelona Open


    3. Zurich Classic of New Orleans


    4. WTA – Istanbul


    5. Tour of Romandy


      Tour of Romandy (Stage 2)
    6. Kamp ikke fastlagt


    7. Zalgiris Kaunas – Olympiakos Pireus


    8. SC Dhfk Leipzig – THW Kiel


    9. Tjekkiet – Sverige


      Sweden Hockey Games
    10. Kamp ikke fastlagt


    11. Zurich Classic of New Orleans


    12. Olympique Marseille – Red Bull Salzburg


      (Semifinale 1:2 | Kanal tillkommer)
    13. Arsenal FC – Atletico Madrid


      (Semifinale 1:2 | Kanal tillkommer)
    14. Mediheal Championship


    15. Kamp ikke fastlagt


      (Playoff)
  • 27 apr

    fredag

    1. Kamp ikke fastlagt


      (Playoff)
    2. Volvo China Open


    3. Aserbajdsjans Grand Prix – Træning 1


    4. WTA – Istanbul


    5. Barcelona Open


    6. Aserbajdsjans Grand Prix – Træning 2


    7. Zurich Classic of New Orleans


    8. Tour of Romandy


      Tour of Romandy (Stage 3)
    9. Kvartfinaler


    10. KoldingQ – Brøndby


      Pokalfinale
    11. Zurich Classic of New Orleans


    12. Fulham FC – Sunderland


    13. WTA – Stuttgart


      (Kvartfinale)
    14. Mediheal Championship


    15. Kamp ikke fastlagt


      (Playoff)
  • 28 apr

    lørdag

    1. Kamp ikke fastlagt


      (Playoff)
    2. Volvo China Open


    3. Formel 2: Aserbajdsjans Grand Prix – Løb 1


      Grand Prix (Formula 2)
    4. Aserbajdsjans Grand Prix – Træning 3


    5. Kristianstads – Linköpings FC


    6. Liverpool FC – Stoke City


    7. Barcelona Open


    8. Barcelona Open


    9. Semifinaler


    10. Aserbajdsjans Grand Prix – Kvalifikation


    11. Viborg FF – Vejle BK


    12. Sverige – Rusland


      Sweden Hockey Games
    13. Tour of Romandy


      Tour of Romandy (Stage 4)
    14. SuperMatchen – Kamp ikke fastlagt


    15. Paris Handball – THW Kiel


    16. Middlesbrough FC – Millwall FC


    17. Zurich Classic of New Orleans


    18. WTA – Stuttgart


      (Finale)
    19. Toronto FC – Chicago Fire


    20. Mediheal Championship


    21. Kamp ikke fastlagt


      (Playoff)
  • 29 apr

    søndag

    1. Volvo China Open


    2. Formel 2: Aserbajdsjans Grand Prix – Løb 2


      Grand Prix (Formula 2)
    3. Finaler


    4. Tour of Romandy


      Tour of Romandy (Stage 5)
    5. Aserbajdsjans Grand Prix – Løbet

      Viasat Ultra HD

    6. Kamp ikke fastlagt


    7. SC Magdeburg – TSV Hannover Burgdorf


    8. Sverige – Finland


      Sweden Hockey Games
    9. West Ham United – Manchester City


    10. Barcelona Open


    11. Skjern Håndbold – Hbc Nantes


    12. RK Vardar – THW Kiel


    13. Manchester United – Arsenal FC

      Viasat Ultra HD

    14. Montpellier Hb – SG Flensburg-Handewitt


    15. Zurich Classic of New Orleans


    16. Strømsgodset – Rosenborg BK


    17. Kamp ikke fastlagt


      (Playoff)
    18. New York City FC – FC Dallas


    19. Mediheal Championship


    20. Kamp ikke fastlagt


      (Playoff)
  • 30 apr

    mandag

    1. Kamp ikke fastlagt


      (Finale)
    2. Caroline Wozniacki – Venus Williams


      Champions Battle 2018
    3. Tottenham Hotspur – Watford FC


    4. Kamp ikke fastlagt


    5. Kamp ikke fastlagt


    6. Kamp ikke fastlagt


      (Playoff)
    7. Kamp ikke fastlagt


      (Playoff)
Der er ingen udsendelser for det aktuelle udvalg
  • Annonce
  • Annonce