TVsporten.dk TVsporten.dk

Premier League

Sport

  • 6 lør
  • 7 i dag
  • 8 man
  • 9 tirs
  • 10 ons
  • 11 tors
  • 12 fre
  • 13 lør
  • 14 søn
  • 15 man
  • 16 tirs
  • 17 ons
  • 18 tors
  • Yesterday
  • Today
  • Tomorrow
  • ti 9
  • on 10
  • to 11
  • fr 12
  • lø 13
  • sø 14
  • ma 15
  • ti 16
  • on 17
  • to 18
6 mar

i går, lørdag

11:00

Swiss Open

BWF World Tour (Semifinaler)

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
12:30
12:30

Verona Women – Roma Femminile

Serie A Femminile

12:35

Trofeo Pirelli

Ferrari Challenge

13:30

Watford FC – Nottingham Forest

1-0

Championship

13:30

Burnley FC – Arsenal FC

1-1

Premier League

13:50

Strade Bianche

UCI World Tour

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:00

Esbjerg fB – Fremad Amager

2-0

NordicBet Liga

14:00

Denizlispor – Yeni Malatyaspor

3-2

Tyrkisk Super Lig

14:00

Real Valladolid – Cf Getafe

2-1

La Liga

  • TV2 Play
14:30

Lyon Open

WTA (Semifinaler)

  • TV2 Play
14:30

Clara Tauson - Paula Badosa

WTA (Lyon Open - Semifinale)

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
15:00

Hvidovre IF – Kolding IF

2-0

NordicBet Liga

15:00

Spezia Calcio – Benevento

1-1

Serie A

15:00

Rotterdam Open

ATP (Semifinale)

  • TV2 Play
15:00

Santa Teresa – FC Barcelona

Primera Division Femenina

15:10
15:30

Borussia Mönchengladbach – Bayer Leverkusen

0-1

Bundesliga

15:30

Hertha Bsc Berlin – FC Augsburg

2-1

Bundesliga

15:30

Eintracht Frankfurt – Vfb Stuttgart

1-1

Bundesliga

15:30

1899 Hoffenheim – Vfl Wolfsburg

2-1

Bundesliga

15:30

SC Freiburg – RB Leipzig

0-3

Bundesliga

16:00

Norwich City – Luton Town

3-0

Championship

16:00

Swansea City – Middlesbrough FC

2-1

Championship

16:00

Sheffield United – Southampton FC

0-2

Premier League

16:00

Qatar Total Open

WTA (Finale)

  • TV2 Play
16:00

Argentina Open

ATP (Semifinaler)

  • TV2 Play
16:00

RK Krim Mercator – HBC CSKA Moskva

EHF Champions League kvinder

16:00

SCM Ramnicu Valcea – CSM Bucuresti

EHF Champions League kvinder

16:10

Skjern Håndbold – KIF Kolding

HTH Herreligaen

  • TV2
  • TV2 Play
16:15

Cf Elche – Sevilla

2-1

La Liga

  • TV2 Play
16:30

Portimonense Sc – Tondela

3-0

Primeira Liga

17:00

Besiktas Jk – Gaziantep

2-1

Tyrkisk Super Lig

18:00

Udinese – Sassuolo

2-0

Serie A

18:00

Rk Podravka Vegeta – Rostov-Don

EHF Champions League kvinder

18:30

FC Bayern München – Borussia Dortmund

4-2

Bundesliga

18:30

Cf Cadiz – Sd Eibar

1-0

La Liga

  • TV2 Sport X
  • TV2 Play
18:30

Aston Villa – Wolverhampton Wanderers

0-0

Premier League

19:00

FC Gil Vicente – FC Porto

0-2

Primeira Liga

19:00

Pittsburgh Penguins – Philadelphia Flyers

NHL

19:00

New York Islanders – Buffalo Sabres

NHL

19:00

New Jersey Devils – New York Rangers

NHL

19:30

Rotterdam Open

ATP (Semifinale)

  • TV2 Play
20:00

Nashville Predators – Florida Panthers

NHL

20:30

Arnold Palmer Invitational - Runde 3

PGA

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
20:30

Rhein Neckar Löwen – Frisch Auf Göppingen

Bundesliga

20:30

Drive On Championship - Dag 3

LPGA

20:45

Juventus – SS Lazio

3-1

Serie A

21:00

Osasuna – FC Barcelona

0-2

La Liga

21:00

Brighton Hove Albion – Leicester City

1-2

Premier League

21:10

Stade Brest – Paris Saint Germain

0-3

Fransk Cup

21:30

Boavista – Famalicao

3-0

Primeira Liga

22:00

Alsco Uniforms 300

Nascar

01:00

Vancouver Canucks – Toronto Maple Leafs

NHL

01:00

Arizona Coyotes – Minnesota Wild

NHL

01:00

Montreal Canadiens – Winnipeg Jets

NHL

02:00

Dallas Stars – Columbus Blue Jackets

NHL

02:00

Colorado Avalanche – Anaheim Ducks

NHL

03:00

Los Angeles Kings – St. Louis Blues

NHL

04:00

Blachowicz vs Adesanya

UFC (UFC 259)

04:00

Edmonton Oilers – Calgary Flames

NHL

04:30

San Jose Sharks – Vegas Golden Knights

NHL

7 mar

i dag, søndag

Tidligere udsendelser i dag
09:00

Dubai Tennis Championships

WTA

  • TV2 Play
09:10
11:00

Swiss Open

BWF World Tour (Finale)

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
11:10

Trofeo Pirelli

Ferrari Challenge

11:30

F Karagümrük – Ankaragücü

0-1

Tyrkisk Super Lig

12:00

Randers FC – Lyngby BK

1-2

Superliga

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
12:15

Ajax – FC Groningen

3-1

Eredivisie

12:30

AS Roma – Genoa

1-0

Serie A

12:30

Juventus Women – Milan Women

Serie A Femminile

13:00

Dundee United – Celtic FC

0-0

Scottish Premier League

13:00

Manchester United Women – Aston Villa Women

3-0

WSL

13:00

West Bromwich Albion – Newcastle United

0-0

Premier League

13:30

TSV Gwd Minden – SG Flensburg-Handewitt

Bundesliga

13:35

Grote prijs Jean - Pierre Monseré

UCI løb

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:00

SG BBM Bietigheim – Györi Audi

EHF Champions League kvinder

14:00

SC Freiburg – FC Bayern München

Frauen-Bundesliga

14:00

Brøndby IF – FC København

2-1

Superliga

14:00

Genclerbirligi – İstanbul Başakşehir

0-1

Tyrkisk Super Lig

14:00

Hatayspor – Kayserispor

1-3

Tyrkisk Super Lig

14:00

Sd Huesca – Rc Celta De Vigo

3-4

La Liga

  • TV2 Play
15:00

Manchester City Ladies – Everton Women

1-0

WSL (TV 3 Sport viser kun anden halvleg)

15:00

Vendsyssel FF – FC Helsingør

1-2

NordicBet Liga

15:00

Silkeborg IF – HB Køge

2-0

NordicBet Liga

15:00

Hellas Verona – AC Milan

0-2

Serie A

15:00

Fiorentina – Parma

3-3

Serie A

15:00

FC Crotone – Torino

4-2

Serie A

15:00

Liverpool FC – Fulham FC

0-1

Premier League

15:05

Paris - Nice - 1. etape

UCI World Tour

  • Eurosport 1
  • TV2
  • TV2 Play
  • Discovery+
15:30

1. FC Köln – Werder Bremen

1-1

Bundesliga

15:30

Rotterdam Open

ATP (Finale)

  • TV2 Play
15:30

Clara Tauson - Viktorija Golubic

WTA (Lyon Open - Finale)

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
16:00

ŽRK Budućnost Podgorica – FTC-Rail Cargo Hungaria

EHF Champions League kvinder

16:00

FC Midtjylland – AGF

0-1

Superliga

  • Canal 9
  • Eurosport Player
  • Discovery+
16:00

Team Esbjerg – Brest Bretagne

EHF Champions League kvinder

16:15

Atletico Madrid – Real Madrid

1-1

La Liga

  • TV2 Sport X
  • TV2 Play
17:00

Galatasaray – Sivasspor

2-2

Tyrkisk Super Lig

17:30

Manchester City – Manchester United

0-2

Premier League

18:00

Vipers Kristiansand – Odense Håndbold

EHF Champions League kvinder

18:00

FC Nordsjælland – AC Horsens

2-2

Superliga

18:00

Sampdoria – Cagliari

2-2

Serie A

18:00

New York Islanders – Buffalo Sabres

NHL

18:00

Arminia Bielefeld – 1. FC Union Berlin

0-0

Bundesliga

18:30

Real Sociedad – Ud Levante

1-0

La Liga

  • TV2 Sport X
  • TV2 Play
18:30

Maritimo Funchal – Moreirense FC

0-2

Primeira Liga

19:00

Argentina Open

ATP (Finale)

  • TV2 Play
20:00

Vejle BK – Odense BK

2-0

Superliga

20:15

Tottenham Hotspur – Crystal Palace

4-1

Premier League

20:30

Drive On Championship - Finalerunde

LPGA

20:30

Arnold Palmer Invitational - Finalerunde

PGA

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
20:30

Chicago Blackhawks – Tampa Bay Lightning

NHL

20:45

Napoli – Bologna FC

3-1

Serie A

21:00

Athletic Bilbao – Granada Cf

2-1

La Liga

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
21:00

Rio Ave FC – Sporting Farense

2-0

Primeira Liga

21:00

Pennzoil 400

Nascar

23:00

Boston Bruins – New Jersey Devils

NHL

23:00

Carolina Hurricanes – Florida Panthers

NHL

00:00

All-Star

NBA

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
01:00

Philadelphia Flyers – Washington Capitals

NHL

01:30

Pittsburgh Penguins – New York Rangers

NHL

02:00

Dallas Stars – Nashville Predators

NHL

03:30

Calgary Flames – Ottawa Senators

NHL

8 mar

i morgen, mandag

09:00

Dubai Tennis Championships

WTA

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
12:30

Qatar Open

ATP

  • TV2 Sport X
  • TV2 Play
14:00

Antalyaspor As – Kasimpasa

Tyrkisk Super Lig

14:00

Trabzonspor – Alanyaspor

Tyrkisk Super Lig

14:10

Paris - Nice - 2. etape

UCI World Tour

  • Eurosport 1
  • TV2
  • TV2 Play
  • Discovery+
16:00

Open 13

ATP

  • TV2 Play
17:00

Konyaspor – Fenerbahce

Tyrkisk Super Lig

17:00

Göztepe – Erzurumspor

Tyrkisk Super Lig

17:30

Chile Open

ATP

  • TV2 Play
19:00

AaB – SønderjyskE

Superliga

19:00

Chelsea FC – Everton FC

Premier League

20:30

Hamburger SV – Holstein Kiel

2. Bundesliga

20:45

Inter – Atalanta

Serie A

21:00

Nice – As Monaco

Fransk Cup

21:00

Real Betis – Cd Alaves

La Liga

  • TV2 Play
21:00

West Ham United – Leeds United

Premier League

21:15

Bristol City WFC – Reading FC

WSL

21:15

Belenenses – Benfica

Primeira Liga

23:30

Chile Open

ATP

  • TV2 Play
02:00

Minnesota Wild – Vegas Golden Knights

NHL

03:00

San Jose Sharks – St. Louis Blues

NHL

03:00

Edmonton Oilers – Ottawa Senators

NHL

03:00

Colorado Avalanche – Arizona Coyotes

NHL

04:00

Vancouver Canucks – Montreal Canadiens

NHL

04:00

Anaheim Ducks – Los Angeles Kings

NHL

9 mar

tirsdag

14:15

Paris - Nice - 3. etape

UCI World Tour

  • Eurosport 1
  • TV2
  • TV2 Play
  • Discovery+
17:30

Jokerit Helsinki – Lokomotiv Yaroslavl

KHL

20:45

Portsmouth FC – Sunderland

League One

21:00

Juventus – FC Porto

Champions League

21:00

Borussia Dortmund – Sevilla

Champions League

22:45

Sporting Braga – Vitoria Guimaraes

Primeira Liga

00:00

Pittsburgh Penguins – New York Rangers

NHL

01:00

Toronto Maple Leafs – Winnipeg Jets

NHL

01:00

Washington Capitals – New Jersey Devils

NHL

01:00

Philadelphia Flyers – Buffalo Sabres

NHL

01:00

New York Islanders – Boston Bruins

NHL

01:00

Columbus Blue Jackets – Florida Panthers

NHL

01:00

Carolina Hurricanes – Nashville Predators

NHL

01:30

Detroit Red Wings – Tampa Bay Lightning

NHL

02:30

Dallas Stars – Chicago Blackhawks

NHL

10 mar

onsdag

13:30

Tirreno-Adriatico - 1. etape

UCI World Tour

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:55
14:15

Paris - Nice - 4. etape

UCI World Tour

  • Eurosport 2
  • TV2
  • TV2 Play
  • Discovery+
15:55

Fortuna Hjørring – FC Barcelona

Womens Champions League

16:30

FC Midtjylland – Odense BK

DBU Pokalen

18:00

Randers FC – Vejle BK

DBU Pokalen

18:30

Arminia Bielefeld – Werder Bremen

Bundesliga

19:00

Atletico Madrid – Athletic Bilbao

La Liga

  • TV2 Sport X
  • TV2 Play
19:00

Olympique Marseille – Rennes

Ligue 1

19:00

Manchester City – Southampton FC

Premier League

21:00

Liverpool FC – RB Leipzig

Champions League

21:00

Paris Saint Germain – FC Barcelona

Champions League

01:00

Minnesota Wild – Vegas Golden Knights

NHL

02:00

Edmonton Oilers – Ottawa Senators

NHL

03:00

Colorado Avalanche – Arizona Coyotes

NHL

03:30

Anaheim Ducks – Los Angeles Kings

NHL

11 mar

torsdag

05:00

Vancouver Canucks – Montreal Canadiens

NHL

09:30

Commercial Bank Qatar Masters - Runde 1

European Tour

13:30

Tirreno-Adriatico - 2. etape

UCI World Tour

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:15

Paris - Nice - 5. etape

UCI World Tour

  • Eurosport 2
  • TV2
  • TV2 Play
  • Discovery+
16:30

SønderjyskE – Fremad Amager

DBU Pokalen

18:00

CSKA Moskva – Armani Jeans Milano

Euroleague

18:00

The Players Championship - Runde 1

PGA

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
18:45

B 93 København – AGF

DBU Pokalen

20:00

Nord Makedonien – Danmark

Håndbold EM (Kvalifikation)

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
21:00

Real Madrid – Barcelona Lassa

Euroleague

21:00

Nk Dinamo Zagreb – Tottenham Hotspur

Europa League

  • Eurosport Player
  • Discovery+
21:00

Manchester United – AC Milan

Europa League

  • Eurosport Player
  • Discovery+
21:00

Dynamo Kyiv – Villarreal

Europa League

  • Eurosport Player
  • Discovery+
21:00

Olympiakos – Arsenal FC

Europa League

  • Eurosport Player
  • Discovery+
21:00

Ajax – Bsc Young Boys Bern

Europa League

  • Eurosport Player
  • Discovery+
21:00

Granada Cf – Molde Fk

Europa League

  • Eurosport Player
  • Discovery+
21:00

AS Roma – Shakhtar Donetsk

Europa League

  • Eurosport Player
  • Discovery+
21:00

Sk Slavia Praha – Rangers

Europa League

  • Eurosport Player
  • Discovery+
01:00

Toronto Maple Leafs – Winnipeg Jets

NHL

01:00

Philadelphia Flyers – Washington Capitals

NHL

01:00

Buffalo Sabres – Pittsburgh Penguins

NHL

01:00

New York Islanders – New Jersey Devils

NHL

01:00

Columbus Blue Jackets – Florida Panthers

NHL

01:00

Carolina Hurricanes – Nashville Predators

NHL

01:00

Boston Bruins – New York Rangers

NHL

01:30

Detroit Red Wings – Tampa Bay Lightning

NHL

02:30

Dallas Stars – Chicago Blackhawks

NHL

03:00

Calgary Flames – Montreal Canadiens

NHL

12 mar

fredag

09:30

Commercial Bank Qatar Masters - Runde 2

European Tour

13:30

Tirreno-Adriatico - 3. etape

UCI World Tour

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:15

Paris - Nice - 6. etape

UCI World Tour

  • TV2
  • Eurosport Player
  • TV2 Play
  • Discovery+
15:00

SS Lazio – FC Crotone

Serie A

17:00

İstanbul Başakşehir – Besiktas Jk

Tyrkisk Super Lig

18:00

The Players Championship - Runde 2

PGA

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
18:30

VfL Bochum – Hamburger SV

2. Bundesliga

19:00

Lyngby BK – FC Nordsjælland

Superliga

20:30

FC Augsburg – Borussia Mönchengladbach

Bundesliga

20:45

Atalanta – Spezia Calcio

Serie A

21:00

Ud Levante – Valencia

La Liga

  • TV2 Play
21:00

Newcastle United – Aston Villa

Premier League

21:30

Cd Nacional Madeira – Maritimo Funchal

Primeira Liga

02:00

St. Louis Blues – Vegas Golden Knights

NHL

13 mar

lørdag

10:00

Commercial Bank Qatar Masters - Runde 3

European Tour

11:30

Sivasspor – F Karagümrük

Tyrkisk Super Lig

13:00

Viborg FF – Esbjerg fB

NordicBet Liga

13:30

Tirreno-Adriatico - 4. etape

UCI World Tour

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:30

Paris - Nice - 7. etape

UCI World Tour

  • Eurosport 2
  • TV2
  • TV2 Play
  • Discovery+
13:30

Leeds United – Chelsea FC

Premier League

14:00

Cd Alaves – Cf Cadiz

La Liga

  • TV2 Play
14:00

Alanyaspor – Antalyaspor As

Tyrkisk Super Lig

14:00

Rizespor – Hatayspor

Tyrkisk Super Lig

15:00

Sassuolo – Hellas Verona

Serie A

15:30

Werder Bremen – FC Bayern München

Bundesliga

15:30

FSV Mainz 05 – SC Freiburg

Bundesliga

16:00

Crystal Palace – West Bromwich Albion

Premier League

16:15

Real Madrid – Cf Elche

La Liga

  • TV2 Play
16:30

Sporting Farense – Belenenses

Primeira Liga

17:00

Kayserispor – Galatasaray

Tyrkisk Super Lig

18:00

Benevento – Fiorentina

Serie A

18:30

Osasuna – Real Valladolid

La Liga

  • TV2 Play
18:30

Everton FC – Burnley FC

Premier League

18:30

Borussia Dortmund – Hertha Bsc Berlin

Bundesliga

19:00

The Players Championship - Runde 3

PGA

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
19:00

Cd Santa Clara – Portimonense Sc

Primeira Liga

19:00

Benfica – Boavista

Primeira Liga

20:45

Genoa – Udinese

Serie A

21:00

Cf Getafe – Atletico Madrid

La Liga

  • TV2 Play
21:00

Fulham FC – Manchester City

Premier League

21:30

Tondela – Sporting Clube de Portugal

Primeira Liga

23:00

Columbus Blue Jackets – Dallas Stars

NHL

14 mar

søndag

10:00

Commercial Bank Qatar Masters - Finalerunde

European Tour

11:30

Ankaragücü – Göztepe

Tyrkisk Super Lig

12:30

Bologna FC – Sampdoria

Serie A

13:00

Southampton FC – Brighton Hove Albion

Premier League

13:30

Tirreno-Adriatico - 5. etape

UCI World Tour

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:00

Vejle BK – AaB

Superliga

14:00

Brest Bretagne – Team Esbjerg

EHF Champions League kvinder

14:00

SønderjyskE – AC Horsens

Superliga

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:00

Rc Celta De Vigo – Athletic Bilbao

La Liga

  • TV2 Play
14:00

Gaziantep – Denizlispor

Tyrkisk Super Lig

14:00

Erzurumspor – Trabzonspor

Tyrkisk Super Lig

15:00

Leicester City – Sheffield United

Premier League

15:00

Torino – Inter

Serie A

15:00

Parma – AS Roma

Serie A

15:10

Paris - Nice - 8. etape

UCI World Tour

  • Eurosport 1
  • TV2 Sport
  • TV2 Play
  • Discovery+
16:00

Odense Håndbold – Vipers Kristiansand

EHF Champions League kvinder

16:00

Odense BK – Brøndby IF

Superliga

  • Canal 9
  • Eurosport Player
  • Discovery+
16:00

Moreirense FC – Rio Ave FC

Primeira Liga

16:00

Danmark – Nord Makedonien

Håndbold EM (Kvalifikation)

  • TV2
  • TV2 Play
16:15

Granada Cf – Real Sociedad

La Liga

  • TV2 Play
16:45

FC Zwolle – Ajax

Eredivisie

17:00

Fenerbahce – Genclerbirligi

Tyrkisk Super Lig

17:30

Arsenal FC – Tottenham Hotspur

Premier League

18:00

Vfb Stuttgart – 1899 Hoffenheim

Bundesliga

18:00

FC København – FC Midtjylland

Superliga

18:00

The Players Championship - Finalerunde

PGA

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
18:00

Cagliari – Juventus

Serie A

18:30

Sd Eibar – Villarreal

La Liga

  • TV2 Play
18:30

Vitoria Guimaraes – FC Gil Vicente

Primeira Liga

19:00

Minnesota Wild – Arizona Coyotes

NHL

20:15

Manchester United – West Ham United

Premier League

20:45

AC Milan – Napoli

Serie A

21:00

Paris Saint Germain – Nantes

Ligue 1

21:00

Sevilla – Real Betis

La Liga

  • TV2 Play
21:00

FC Porto – Pacos de Ferreira

Primeira Liga

22:00

Detroit Red Wings – Carolina Hurricanes

NHL

22:00

Columbus Blue Jackets – Dallas Stars

NHL

15 mar

mandag

13:30

Tirreno-Adriatico - 6. etape

UCI World Tour

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
17:00

Kasimpasa – Konyaspor

Tyrkisk Super Lig

19:00

AGF – Randers FC

Superliga

21:00

FC Barcelona – Sd Huesca

La Liga

  • TV2 Play
21:00

Wolverhampton Wanderers – Liverpool FC

Premier League

21:15

Famalicao – Sporting Braga

Primeira Liga

00:00

Buffalo Sabres – Washington Capitals

NHL

16 mar

tirsdag

13:30

Tirreno-Adriatico - 7. etape

UCI World Tour

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
21:00

Manchester City – Borussia Mönchengladbach

Champions League

21:00

Real Madrid – Atalanta

Champions League

00:00

Washington Capitals – New York Islanders

NHL

17 mar

onsdag

15:00

Danilith Nokere Koerse

UCI løb

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
15:00

Torino – Sassuolo

Serie A

18:00

SG Flensburg-Handewitt – Bergischer Hc

Bundesliga

18:45

Juventus – Napoli

Serie A

19:00

Sevilla – Cf Elche

La Liga

  • TV2 Play
20:15

Hsg Wetzlar – Frisch Auf Göppingen

Bundesliga

21:00

Chelsea FC – Atletico Madrid

Champions League

21:00

FC Bayern München – SS Lazio

Champions League

00:00

Ottawa Senators – Vancouver Canucks

NHL

18 mar

torsdag

11:00

Magical Kenya Open - Runde 1

European Tour

19:00

TSV Hannover Burgdorf – SC Magdeburg

Bundesliga

19:00

The Honda Classic - Runde 1

PGA

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
21:00

Villarreal – Dynamo Kyiv

Europa League

  • Eurosport Player
  • Discovery+
21:00

Rangers – Sk Slavia Praha

Europa League

  • Eurosport Player
  • Discovery+
21:00

AC Milan – Manchester United

Europa League

  • Eurosport Player
  • Discovery+
21:00

Bsc Young Boys Bern – Ajax

Europa League

  • Eurosport Player
  • Discovery+
21:00

Arsenal FC – Olympiakos

Europa League

  • Eurosport Player
  • Discovery+
21:00

Molde Fk – Granada Cf

Europa League

  • Eurosport Player
  • Discovery+
21:00

Shakhtar Donetsk – AS Roma

Europa League

  • Eurosport Player
  • Discovery+
21:00

Tottenham Hotspur – Nk Dinamo Zagreb

Europa League

  • Eurosport Player
  • Discovery+
00:00

Carolina Hurricanes – Columbus Blue Jackets

NHL

Der er ingen udsendelser for det aktuelle udvalg