20

Favoritter

ændring Tilføj en favorit ved at klikke på hjertet ved ønskede hold/liga.
Sport
20 Vælg dato
  • Vis alle
  • Am. fodbold
  • Badminton
  • Basket
  • Cykling
  • Fighting
  • Fodbold
  • Formel 1
  • Golf
  • Håndbold
  • Ishockey
  • Speedway
  • Tennis
  • 19 i går
  • 20 i dag
  • 21 søn
  • 22 man
  • 23 tirs
  • 24 ons
  • 25 tors
  • 26 fre
  • 27 lør
  • 28 søn
  • 29 man
  • 30 tirs
  • 31 ons
20 Vælg dato
Annonce:
  • 19 JAN

    i går, fredag

    1. Malaysia Masters


      Malaysia Masters
    2. Abu Dhabi HSBC Championship


    3. Australian Open


    4. Australian Open


    5. Malaysia Masters


      Malaysia Masters
    6. CareerBuilder Challenge


    7. Tyskland – Tjekkiet


    8. Slovenien – Danmark


    9. Caen – Olympique Marseille


    10. Unicaja Malaga – Real Madrid


    11. Derby County – Bristol City


    12. Cf Getafe – Athletic Bilbao


    13. CareerBuilder Challenge


    14. Champions Mitsubishi Electric Championship


    15. Australian Open


    16. Washington Capitals – Montreal Canadiens


    17. Florida Panthers – Vegas Golden Knights


    18. Tour Down Under – 5. etape


      Tour Down Under (5. etape)
    19. Anaheim Ducks – Los Angeles Kings


      (Xtra NHL 1)
  • 20 JAN

    i dag, lørdag

    1. Tidligere udsendelser i dag
    2. SMBC Singapore Open


    3. Malaysia Masters


      Malaysia Masters
    4. Abu Dhabi HSBC Championship


    5. Australian Open


    6. Malaysia Masters


      Malaysia Masters
    7. Espanyol – Sevilla


    8. Australian Open


    9. Brighton Hove Albion – Chelsea FC


    10. Pokalfinale


      Metal Cup
    11. Brynäs IF – Djurgårdens IF


    12. Aston Villa – Barnsley FC


    13. Burnley FC – Manchester United


    14. Atletico Madrid – Girona Cf


    15. Sverige – Frankrig


    16. Manchester City – Newcastle United


    17. Sheffield Wednesday – Cardiff City


    18. Villarreal – Ud Levante


    19. Philadelphia Flyers – New Jersey Devils


    20. Buffalo Sabres – Dallas Stars


      (Xtra NHL 1)
    21. Mirassol Sp – Sao Bento


      (2. runde)
    22. Fluminense FC – Botafogo Rj


      (2. runde)
    23. Kroatien – Norge


    24. Union Deportiva Las Palmas – Valencia


    25. São Paulo – Novorizontino


    26. Colorado Avalanche – New York Rangers


    27. Calgary Flames – Winnipeg Jets


      (Xtra NHL 2)
    28. Cleveland Cavaliers – Oklahoma City Thunder


    29. CareerBuilder Challenge


    30. Australian Open


    31. Ottawa Senators – Toronto Maple Leafs


    32. Montreal Canadiens – Boston Bruins


    33. Detroit Red Wings – Carolina Hurricanes


      (Xtra NHL 1)
    34. San Jose Sharks – Pittsburgh Penguins


      (Xtra NHL 4)
    35. Nashville Predators – Florida Panthers


      (Xtra NHL 3)
    36. St. Louis Blues – Arizona Coyotes


      (Xtra NHL 2)
    37. Chicago Blackhawks – New York Islanders


      (Xtra NHL 5)
    38. Minnesota Wild – Tampa Bay Lightning


      (Xtra NHL 6)
    39. Miocic vs Ngannou


    40. Tour Down Under – 6. etape


      Tour Down Under (6. etape)
    41. Edmonton Oilers – Vancouver Canucks


  • 21 JAN

    i morgen, søndag

    1. SMBC Singapore Open


      (Final)
    2. Malaysia Masters


      Malaysia Masters
    3. Australian Open


    4. Abu Dhabi HSBC Championship


    5. Malaysia Masters


      Malaysia Masters
    6. Australian Open


    7. Cd Alaves – Leganes Cd


    8. Atalanta – Napoli


    9. Ajax – Feyenoord


    10. Sampdoria – Fiorentina


    11. Udinese – S.P.A.L.


    12. Bologna FC – Benevento


    13. Hellas Verona – FC Crotone


    14. SS Lazio – Chievo


    15. Sassuolo – Torino


    16. Real Madrid – Deportivo La Coruna

      Viasat Ultra HD

    17. Southampton FC – Tottenham Hotspur


    18. As Monaco – FC Metz


    19. Cagliari – AC Milan


    20. Tyskland – Danmark


    21. Real Sociedad – Rc Celta De Vigo


    22. Washington Capitals – Philadelphia Flyers


      (Xtra NHL 2)
    23. The Bahamas Great Abaco Classic


    24. Boston Celtics – Orlando Magic


    25. Botafogo Rj – Palmeiras Sp


    26. FYR Makedonien – Spanien


    27. Real Betis – FC Barcelona


    28. Inter – AS Roma


    29. Lyon – Paris Saint Germain


    30. New England Patriots – Jacksonville Jaguars


    31. Los Angeles Lakers – New York Knicks


    32. CareerBuilder Challenge


    33. Sao Caetano Sp – S.C. Corinthians


    34. Carolina Hurricanes – Vegas Golden Knights


    35. Philadelphia Eagles – Minnesota Vikings


    36. Champions Mitsubishi Electric Championship


    37. Australian Open


    38. Winnipeg Jets – Vancouver Canucks


    39. Anaheim Ducks – San Jose Sharks


    40. Los Angeles Kings – New York Rangers


      (Xtra NHL 1)
  • 22 JAN

    mandag

    1. Australian Open


    2. SKA St Petersburg – Dynamo Moscow


    3. Serbien – Frankrig


    4. The Bahamas Great Abaco Classic


    5. Sverige – Hviderusland


    6. Juventus – Genoa


    7. Swansea City – Liverpool FC


    8. Sd Eibar – Malaga


    9. Australian Open


    10. New Jersey Devils – Detroit Red Wings


    11. Toronto Maple Leafs – Colorado Avalanche


    12. Minnesota Wild – Ottawa Senators


      (Xtra NHL 1)
    13. Chicago Blackhawks – Tampa Bay Lightning


      (Xtra NHL 2)
    14. Arizona Coyotes – New York Islanders


      (Xtra NHL 5)
    15. Calgary Flames – Buffalo Sabres


      (Xtra NHL 4)
    16. Los Angeles Clippers – Minnesota Timberwolves


  • 23 JAN

    tirsdag

    1. Australian Open


    2. Slovenien – Spanien


    3. The Bahamas Great Abaco Classic


    4. Bristol City – Manchester City


    5. FYR Makedonien – Tjekkiet


    6. Bristol City – Manchester City


      (Semifinale 2/2)
    7. Sevilla – Atletico Madrid


      (2. Kvartfinale (2-1))
    8. Sevilla – Atletico Madrid


      (Kvartfinale 2:2)
    9. Australian Open


    10. Detroit Red Wings – Philadelphia Flyers


    11. Boston Bruins – New Jersey Devils


      (Xtra NHL 1)
    12. Pittsburgh Penguins – Carolina Hurricanes


      (Xtra 1)
    13. Montreal Canadiens – Colorado Avalanche


      (Xtra NHL 2)
    14. San Antonio Spurs – Cleveland Cavaliers


    15. Nashville Predators – Tampa Bay Lightning


      (Xtra NHL 4)
    16. St. Louis Blues – Ottawa Senators


      (Xtra NHL 3)
    17. Dallas Stars – Florida Panthers


      (Xtra NHL 5)
    18. Edmonton Oilers – Buffalo Sabres


      (Xtra NHL 6)
    19. Vegas Golden Knights – Columbus Blue Jackets


      (Xtra NHL 8)
    20. Vancouver Canucks – Los Angeles Kings


      (Xtra NHL 7)
    21. Anaheim Ducks – New York Rangers


      (Xtra 2)
    22. San Jose Sharks – Winnipeg Jets


  • 24 JAN

    onsdag

    1. Australian Open


    2. Lodtrækning


      Nations League (Lodtræ)
    3. Slovenien – Tjekkiet


    4. FYR Makedonien – Danmark


    5. Sverige – Norge


    6. SS Lazio – Udinese


    7. Cd Alaves – Valencia


      (Kvartfinale 2:2)
    8. The Bahamas Great Abaco Classic


    9. Tyskland – Spanien


    10. Kroatien – Frankrig


    11. Sampdoria – AS Roma


    12. Arsenal FC – Chelsea FC


      (Semifinale 2:2)
    13. Real Madrid – Leganes Cd


      (2. Kvartfinale (1-0))
    14. Real Madrid – Leganes Cd


      (Kvartfinale 2:2)
    15. S.C. Corinthians – Ferroviaria


    16. Australian Open


    17. Dallas Mavericks – Houston Rockets


    18. Chicago Blackhawks – Toronto Maple Leafs


    19. Calgary Flames – Los Angeles Kings


  • 25 JAN

    torsdag

    1. Omega Dubai Desert Classic


    2. Leopalace 21 Myanmar Open


    3. Australian Open


    4. Omega Dubai Desert Classic


    5. Pure Silk Bahamas


    6. Farmers Insurance Open


    7. Unicaja Malaga – Baskonia Vitoria


    8. Six Day Berlin


      Six Day Berlin (Dag 1)
    9. FC Barcelona – Espanyol


      (Kvartfinale 2:2)
    10. Ponte Preta Sp – Santos Sp


    11. Australian Open


    12. Pittsburgh Penguins – Minnesota Wild


      (Xtra NHL 2)
    13. New Jersey Devils – Nashville Predators


      (Xtra NHL 1)
    14. Philadelphia Flyers – Tampa Bay Lightning


    15. Florida Panthers – Washington Capitals


      (Xtra NHL 5)
    16. Ottawa Senators – Boston Bruins


      (Xtra NHL 4)
    17. Montreal Canadiens – Carolina Hurricanes


      (Xtra NHL 3)
    18. Detroit Red Wings – Chicago Blackhawks


    19. Oklahoma City Thunder – Washington Wizards


    20. St. Louis Blues – Colorado Avalanche


      (Xtra NHL 6)
    21. Dallas Stars – Toronto Maple Leafs


      (Xtra NHL 7)
    22. Arizona Coyotes – Columbus Blue Jackets


      (Xtra 1)
    23. Edmonton Oilers – Calgary Flames


      (Xtra NHL 8)
    24. Vancouver Canucks – Buffalo Sabres


      (Xtra NHL 1)
    25. Anaheim Ducks – Winnipeg Jets


      (Xtra NHL 2)
    26. Vegas Golden Knights – New York Islanders


    27. San Jose Sharks – New York Rangers


  • 26 JAN

    fredag

    1. Indonesian Masters


      Indonesian Masters
    2. Leopalace 21 Myanmar Open


    3. Omega Dubai Desert Classic


    4. Australian Open


    5. Indonesian Masters


      Indonesian Masters
    6. 5/6 plads


      (5/6 plads)
    7. Pure Silk Bahamas


    8. Farmers Insurance Open


    9. Semifinale


      (Semifinale)
    10. Fenerbahce – Barcelona Lassa


    11. Semifinale


      (Semifinale)
    12. Dijon FCo – Rennes


    13. Athletic Bilbao – Sd Eibar


    14. Six Day Berlin


      Six Day Berlin (Dag 2)
    15. San Antonio Spurs – Philadelphia 76ers


  • 27 JAN

    lørdag

    1. Leopalace 21 Myanmar Open


    2. Indonesian Masters


      Indonesian Masters
    3. Australian Open


    4. Omega Dubai Desert Classic


    5. Indonesian Masters


      Indonesian Masters
    6. Skellefteå AIK – Frölunda Hc


    7. Farmers Insurance Open


    8. Flamengo Rj – Vasco Da Gama Rj


    9. S.C. Corinthians – São Paulo


    10. Six Day Berlin


      Six Day Berlin (Dag 3)
    11. Pure Silk Bahamas


    12. Detroit Pistons – Oklahoma City Thunder


  • 28 JAN

    søndag

    1. Leopalace 21 Myanmar Open


    2. Australian Open


    3. Indonesian Masters


      Indonesian Masters
    4. Omega Dubai Desert Classic


    5. Indonesian Masters


      Indonesian Masters
    6. FC Utrecht – Ajax


    7. Feyenoord – Ado Den Haag


    8. Nykøbing Falster Håndboldklub – Rostov-Don


    9. Cadel Evans Ocean Road Race


      Cadel Evans Ocean Road Race
    10. Farmers Insurance Open


    11. Six-Day Berlin


      Six-Day Track (Dag 4)
    12. Bronzekamp


      (Bronzekamp)
    13. Bragantino – Palmeiras Sp


    14. Finale


      (Finale)
    15. Pure Silk Bahamas


    16. All-Star Game


    17. Santos Sp – Ituano Sp


    18. Chicago Bulls – Milwaukee Bucks


    19. Cleveland Cavaliers – Detroit Pistons


  • 29 JAN

    mandag

    1. Six Day Berlin


      Six Day Berlin (Dag 5)
    2. Denver Nuggets – Boston Celtics


  • 30 JAN

    tirsdag

    1. St Petersburg Ladies Trophy


    2. St Petersburg Ladies Trophy


    3. Six Day Berlin


      Six Day Berlin (Dag 6)
    4. Pittsburgh Penguins – San Jose Sharks


    5. San Antonio Spurs – Denver Nuggets


  • 31 JAN

    onsdag

    1. St Petersburg Ladies Trophy


    2. St Petersburg Ladies Trophy


    3. Volta a la Comunitat Valenciana


      Volta a la Comunitat Valenciana
    4. Boston Celtics – New York Knicks


    5. Detroit Red Wings – San Jose Sharks


      (Xtra NHL 1)
Der er ingen udsendelser for det aktuelle udvalg