TVsporten.dk TVsporten.dk
  • 16 man
  • 17 i dag
  • 18 ons
  • 19 tors
  • 20 fre
  • 21 lør
  • 22 søn
  • 23 man
  • 24 tirs
  • 25 ons
  • 26 tors
  • 27 fre
  • 28 lør

Cykling i TV og Live Stream

TVsporten giver dig cykling LIVE på TV og Livestream. Med vores TV-guide får du en komplet oversigt med kanaler, tid og kampprogram for Cykling.
17 maj

i dag, tirsdag

Tidligere udsendelser i dag
12:30

Giro d'Italia - 10. etape

Giro d Italia

18 maj

i morgen, onsdag

12:20

Giro d'Italia - 11. etape

Giro d Italia

19 maj

torsdag

11:55

Giro d'Italia - 12. etape

Giro d Italia

14:30

VUelta a Burgos - 1. etape

UCI Women's World Tour

22:00

Joe Martin Stage Race - 1. etape

UCI løb

20 maj

fredag

13:20

Giro d'Italia - 13. etape

Giro d Italia

14:30

Vuelta a Burgos - 2. etape

UCI Women's World Tour

22:00

Joe Martin Stage Race - 2. etape

UCI løb

21 maj

lørdag

13:00

Giro d'Italia - 14. etape

Giro d Italia

14:30

Vuelta a Burgos - 3. etape

UCI Women's World Tour

15:00

Tour du Finistère

UCI løb

15:00

GP Herning

UCI løb

  • TV2 Sport X
  • TV2 Play
15:15

Veenendaal-Veenendaal

UCI løb

22:00

Joe Martin Stage Race - 3. etape

UCI løb

22 maj

søndag

12:15

Giro d'Italia - 15. etape

Giro d Italia

13:45

Fyen Rundt

UCI løb

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
14:30

Vuelta a Burgos - 4. etape

UCI Women's World Tour

15:15

Antwerp Port Epic

UCI løb

22:00

Joe Martin Stage Race - 4. etape

UCI løb

24 maj

tirsdag

11:00

Giro d'Italia - 16. etape

Giro d Italia

13:30

Tour of Norway - 1. etape

UCI løb

Cykling

UCI WorldTour

UAE Tour
20. - 26. februar
Vinder: Tadej Pogacar

Omloop Het Nieuwsblad
26. februar
Vinder: Wout van Aert

Strade Bianche
5. marts
Vinder: Tadej Pogacar

Paris - Nice
6. - 13. marts
Vinder: Primoz Roglic

Tirreno-Adriatico
7. - 13. marts
Vinder: Tadej Pogacar

Milano-Sanremo
19. marts
Vinder: Matej Mohoric

Katalonien Rundt
21. - 27. marts
Vinder: Sergio Higuita

Oxyclean Classic Brugge-De Panne
23. marts
Vinder: Tim Merlier

E3 Saxo Bank Classic
25. marts
Vinder: Wout van Aert

Gent-Wevelgem
27. marts
Vinder: Biniam Girmay

Dwars door Vlaanderen
30. marts
Vinder: Mathieu van der Poel

Flandern Rundt
3. april
Vinder: Mathieu van der Poel

Baskerlandet Rundt
4. - 9. april
Vinder: Daniel Martínez

Amstel Gold Race
10. april
Vinder: Michal Kwiatkowski

Paris-Roubaix
17. april
Vinder: Dylan van Baarle

La Flèche Wallonne
20. april
Vinder: Dylan Teuns

Liège-Bastogne-Liège
24. april
Vinder: Remco Evenepoel

Romandiet Rundt
26. april - 01. maj
Vinder: Aleksandar Vlasov

Eschborn-Frankfurt
1. maj
Vinder: Sam Bennett

Giro d'Italia
7. - 29. maj
Seneste vinder: Egan Bernal

Critérium du Dauphiné
5. - 12. juni
Seneste vinder: Richie Porte

Schweiz Rundt
12. - 19. juni
Seneste vinder: Richard Carapaz

Tour de France
1. - 24. juli
Seneste vinder: Tadej Pogacar

Donostia San Sebastian Klasikoa
30. juli
Seneste vinder: Neilson Powless

Polen Rundt
30. juli - 5. august
Seneste vinder: João Almeida

Benelux Tour
7. - 13. august
Seneste vinder: Sonny Colbrelli

Vuelta a Espana
19. august - 11. september
Seneste vinder: Primoz Roglic

BEMER Classic
21. august
Seneste vinder: Elia Viviani (2019)

Bretagne Classic
28. august
Seneste vinder: Benoît Cosnefroy

Grand Prix Cycliste de Québec
9. september
Seneste vinder: Michael Matthews (2019)

Grand Prix Cycliste de Montréal
11. september
Seneste vinder: Greg Van Avermaet (2019)

Lombardiet Rundt
08. oktober
Seneste vinder: Tadej Pogacar

Gree-Tour of Guangxi
13. - 18. oktober
Seneste vinder: Enric Mas (2019)

Danskere på WorldTouren
WorldTourens danskere
Danskerne: Johan Price-Pejtersen (Bahrain - Victorious), Frederik Wandahl (Bora - hansgrohe), Magnus Cort og Michael Valgren (EF Education - Nippo), Julius Johansen (Intermaché - Wanty- Gobert Matériaux), Jakob Fuglsang & Mads Würtz Schmidt (Israel Start-Up Nation), Andreas Kron (Lotto Soudal), Mathias Norsgaard (Movistar Team), Kasper Asgreen, Mikkel Honoré og Michael Mørkøv (Quick Step-Alpha Vinyl), Asbjørn Kragh Andersen, Søren Kragh Andersen Casper Pedersen og Frederik Rodenberg (Team DSM), Jonas Vingegaard (Team Jumbo-Visma), Asbjørn Hellemose, Jakob Egholm, Alexander Kamp, Mads Pedersen og Mattias Skjelmose (Trek - Segafredo) og Mikkel Bjerg (UAE-Team Emirates)

Danske UCI-løb

Grand Prix Herning
21. maj
Seneste vinder: Mads Østergaard Kristensen

Fyn Rundt
22. maj
Seneste vinder: Niklas Larsen

PostNord Danmark Rundt
16. - 20. august
Seneste vinder: Remco Evenepoel