TVsporten.dk TVsporten.dk
  • 30 tirs
  • 1 i dag
  • 2 tors
  • 3 fre
  • 4 lør
  • 5 søn
  • 6 man
  • 7 tirs
  • 8 ons
  • 9 tors
  • 10 fre
  • 11 lør
  • 12 søn

Ishockey i TV og Live Stream

Hos TVsporten.dk får du en unik oversigt om ishockey i tv og Live stream, uanset om det er i dag eller to uger i forvejen. Kanaler, udsendelsestider og andre oplysninger om kampene kan læses hos os. Vi opdaterer løbende kontrollerer at indeholdet er perfekt.
30 nov

i går, tirsdag

19:00

Aalborg Pirates – Herning Blue Fox

Metal Ligaen

  • TV2 Play
19:00

Rungsted Seier Capital – Frederikshavn White Hawks

Metal Ligaen

  • TV2 Play
01:00

Florida Panthers – Washington Capitals

NHL

01:00

New Jersey Devils – San Jose Sharks

NHL

01:00

Boston Bruins – Detroit Red Wings

NHL

02:00

Minnesota Wild – Arizona Coyotes

NHL

02:00

St. Louis Blues – Tampa Bay Lightning

NHL

02:00

Nashville Predators – Columbus Blue Jackets

NHL

02:30

Dallas Stars – Carolina Hurricanes

NHL

04:30

Los Angeles Kings – Anaheim Ducks

NHL

1 dec

i dag, onsdag

Tidligere udsendelser i dag
19:00

Herlev Eagles – SønderjyskE

Metal Ligaen

  • TV2 Play
01:00

New York Rangers – Philadelphia Flyers

NHL · Bet365 1.83 | 4.20 | 3.50 Bet365

01:30

Toronto Maple Leafs – Colorado Avalanche

NHL · Bet365 2.20 | 4.00 | 2.75 Bet365

01:30

Ottawa Senators – Vancouver Canucks

NHL · Bet365 2.70 | 4.20 | 2.20 Bet365

01:30

Detroit Red Wings – Seattle Kraken

NHL · Bet365 2.55 | 4.20 | 2.35 Bet365

04:00

Edmonton Oilers – Pittsburgh Penguins

NHL · Bet365 2.15 | 4.20 | 2.75 Bet365

04:00

Anaheim Ducks – Vegas Golden Knights

NHL · Bet365 3.00 | 4.00 | 2.10 Bet365

2 dec

i morgen, torsdag

20:15

Frederikshavn White Hawks – Rungsted Seier Capital

Metal Ligaen · Bet365 1.80 | 4.35 | 3.40 Bet365

  • TV2 Play
01:00

Washington Capitals – Chicago Blackhawks

NHL

01:00

Montreal Canadiens – Colorado Avalanche

NHL

01:00

Florida Panthers – Buffalo Sabres

NHL

01:00

Carolina Hurricanes – Ottawa Senators

NHL

01:00

Tampa Bay Lightning – St. Louis Blues

NHL

01:30

New York Islanders – San Jose Sharks

NHL

02:00

Nashville Predators – Boston Bruins

NHL

02:00

Minnesota Wild – New Jersey Devils

NHL

02:30

Dallas Stars – Columbus Blue Jackets

NHL

04:30

Los Angeles Kings – Calgary Flames

NHL

3 dec

fredag

18:00

Herlev Eagles – Rødovre Mighty Bulls

Metal Ligaen

  • TV2 Play
19:30

Aalborg Pirates – SønderjyskE

Metal Ligaen

  • TV2 Play
20:15

Odense Bulldogs – Esbjerg Energy

Metal Ligaen

  • TV2 Play
01:00

New York Rangers – San Jose Sharks

NHL

02:00

Winnipeg Jets – New Jersey Devils

NHL

03:30

Arizona Coyotes – Vegas Golden Knights

NHL

04:00

Seattle Kraken – Edmonton Oilers

NHL

04:00

Anaheim Ducks – Calgary Flames

NHL

4 dec

lørdag

19:00

Florida Panthers – St. Louis Blues

NHL

01:00

Washington Capitals – Columbus Blue Jackets

NHL

01:00

Nashville Predators – Montreal Canadiens

NHL

01:00

Minnesota Wild – Toronto Maple Leafs

NHL

01:00

Boston Bruins – Tampa Bay Lightning

NHL

01:00

Ottawa Senators – Colorado Avalanche

NHL

01:00

Detroit Red Wings – New York Islanders

NHL

01:30

Carolina Hurricanes – Buffalo Sabres

NHL

02:00

New York Rangers – Chicago Blackhawks

NHL

04:00

Vancouver Canucks – Pittsburgh Penguins

NHL

5 dec

søndag

00:00

Columbus Blue Jackets – San Jose Sharks

NHL

00:00

Philadelphia Flyers – Tampa Bay Lightning

NHL

01:30

New York Islanders – Chicago Blackhawks

NHL

02:00

Edmonton Oilers – Los Angeles Kings

NHL

02:00

Winnipeg Jets – Toronto Maple Leafs

NHL

04:00

Vegas Golden Knights – Calgary Flames

NHL

6 dec

mandag

01:00

Washington Capitals – Anaheim Ducks

NHL

01:00

New Jersey Devils – Ottawa Senators

NHL

01:00

Philadelphia Flyers – Colorado Avalanche

NHL

02:30

Dallas Stars – Arizona Coyotes

NHL

04:00

Vancouver Canucks – Los Angeles Kings

NHL

04:00

Seattle Kraken – Pittsburgh Penguins

NHL

7 dec

tirsdag

01:00

Toronto Maple Leafs – Columbus Blue Jackets

NHL

01:00

Ottawa Senators – New York Islanders

NHL

01:00

Detroit Red Wings – Nashville Predators

NHL

01:00

Montreal Canadiens – Tampa Bay Lightning

NHL

01:30

Buffalo Sabres – Anaheim Ducks

NHL

02:00

St. Louis Blues – Florida Panthers

NHL

02:00

Winnipeg Jets – Carolina Hurricanes

NHL

02:30

Chicago Blackhawks – New York Rangers

NHL

03:00

Edmonton Oilers – Minnesota Wild

NHL

04:30

San Jose Sharks – Calgary Flames

NHL

8 dec

onsdag

01:00

New Jersey Devils – Philadelphia Flyers

NHL

03:00

Vancouver Canucks – Boston Bruins

NHL

9 dec

torsdag

01:00

Columbus Blue Jackets – Anaheim Ducks

NHL

04:00

Seattle Kraken – Winnipeg Jets

NHL

10 dec

fredag

01:00

Washington Capitals – Pittsburgh Penguins

NHL

04:00

Vancouver Canucks – Winnipeg Jets

NHL

11 dec

lørdag

01:00

Buffalo Sabres – Washington Capitals

NHL

04:00

Seattle Kraken – Columbus Blue Jackets

NHL

12 dec

søndag

01:00

St. Louis Blues – Anaheim Ducks

NHL

04:00

Vancouver Canucks – Carolina Hurricanes

NHL

13 dec

mandag

01:30

Chicago Blackhawks – Calgary Flames

NHL

14 dec

tirsdag

01:00

Tampa Bay Lightning – Los Angeles Kings

NHL

04:00

Vancouver Canucks – Columbus Blue Jackets

NHL

15 dec

onsdag

02:00

Chicago Blackhawks – Washington Capitals

NHL

16 dec

torsdag

01:00

Florida Panthers – Los Angeles Kings

NHL

04:30

San Jose Sharks – Vancouver Canucks

NHL

17 dec

fredag

02:00

Winnipeg Jets – Washington Capitals

NHL

18 dec

lørdag

01:00

Carolina Hurricanes – Los Angeles Kings

NHL

04:00

Calgary Flames – Columbus Blue Jackets

NHL

19 dec

søndag

23:00

Ottawa Senators – Boston Bruins

NHL

3 feb

torsdag

05:10

Schweiz – Canada

OL Ishockey (kvinder) (Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
05:10

Kina – Tjekkiet

OL Ishockey (kvinder) (Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
09:40

Japan – Sverige

OL Ishockey (kvinder) (Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:10

Finland – USA

OL Ishockey (kvinder) (Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
4 feb

fredag

05:10

Rusland – Schweiz

OL Ishockey (kvinder) (Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
05:10

Danmark – Kina

OL Ishockey (kvinder) (Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
5 feb

lørdag

05:10

Canada – Finland

OL Ishockey (kvinder) (Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
09:40

Danmark – Japan

OL Ishockey (kvinder) (Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
09:40

Tjekkiet – Sverige

OL Ishockey (kvinder) (Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:10

USA – Rusland

OL Ishockey (kvinder) (Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
6 feb

søndag

09:40

Kina – Japan

OL Ishockey (kvinder) (Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:10

Schweiz – USA

OL Ishockey (kvinder) (Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
7 feb

mandag

05:10

Canada – Rusland

OL Ishockey (kvinder) (Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
09:40

Tjekkiet – Danmark

OL Ishockey (kvinder) (Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:10

Finland – Schweiz

OL Ishockey (kvinder) (Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:10

Sverige – Kina

OL Ishockey (kvinder) (Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
8 feb

tirsdag

05:10

USA – Canada

OL Ishockey (kvinder) (Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
09:40

Japan – Tjekkiet

OL Ishockey (kvinder)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:10

Rusland – Finland

OL Ishockey (kvinder) (Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:10

Sverige – Danmark

OL Ishockey (kvinder)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
9 feb

onsdag

09:40

Rusland – Schweiz

OL Ishockey (Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:10

Tjekkiet – Danmark

OL Ishockey (Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
10 feb

torsdag

05:10

Sverige – Letland

OL Ishockey (Gruppe C)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
09:40

Finland – Slovakiet

OL Ishockey (Gruppe C)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:10

Canada – Tyskland

OL Ishockey (Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:10

USA – Kina

OL Ishockey (Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
11 feb

fredag

05:10

Danmark – Rusland

OL Ishockey (Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
09:40

Tjekkiet – Schweiz

OL Ishockey (Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
09:40

Sverige – Slovakiet

OL Ishockey (Gruppe C)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:10

Letland – Finland

OL Ishockey (Gruppe C)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
12 feb

lørdag

05:10

Canada – USA

OL Ishockey (Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
09:40

Tyskland – Kina

OL Ishockey (Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:10

Rusland – Tjekkiet

OL Ishockey (Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:10

Schweiz – Danmark

OL Ishockey (Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
13 feb

søndag

05:10

Slovakiet – Letland

OL Ishockey (Gruppe C)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
09:40

Finland – Sverige

OL Ishockey (Gruppe C)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:10

Kina – Canada

OL Ishockey (Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:10

USA – Tyskland

OL Ishockey (Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+