TVsporten.dk TVsporten.dk
  • 26 man
  • 27 i dag
  • 28 ons
  • 29 tors
  • 30 fre
  • 31 lør
  • 1 søn
  • 2 man
  • 3 tirs
  • 4 ons
  • 5 tors
  • 6 fre
  • 7 lør

Eurosport Player i TV og Live Stream

26 jul

i går, mandag

05:00
05:25

Skateboard - street (k)

Sommer OL 2020

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
06:40

Bueskydning - hold (m)

Sommer OL 2020 (Finale)

  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
07:00
07:15

Egypten – Danmark

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • DR 1
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
07:20

Polen - Italien

Sommer OL 2020

  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
07:45

Skydning - skeet (k)

Sommer OL 2020 (Finale)

  • DR 2
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
07:50

Udspring - 10m platform, synkron (m)

Sommer OL 2020

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
07:55

Mountainbike (m)

Sommer OL 2020 (med Sebastian Fini)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
08:50

Skydning - skeet (m)

Sommer OL 2020 (Finale med Jesper Hansen)

  • DR 1
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
09:15

Spanien – Norge

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe A)

  • Eurosport 1
  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
10:00
10:00

Syvmandsrugby

Sommer OL 2020

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
11:00

Gruppespil

Sommer OL 2020

  • DR 1
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
11:45

Svømning

Sommer OL 2020 (Helena Bach er sat til 13:08)

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
11:55

Gymnastik - hold (m)

Sommer OL 2020 (Finale)

  • DR 2
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
12:00

Basketball 3X3 (k)

Sommer OL 2020

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
12:30

Bahrain – Portugal

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
12:55

Vægtløftning - 55 kg (k)

Sommer OL 2020

  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:00

Mix double

Sommer OL 2020 (Finale)

  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:00

Beachvolley: Japan - Tyskland (k)

Sommer OL 2020

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:00

Softball - Japan - USA

Sommer OL 2020 (Finale)

  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:00

Beachvolley: Schweiz - Holland (k)

Sommer OL 2020

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:00

Japan – Spanien

Sommer OL 2020

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:30

Japan – Sverige

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:45

Brasilien - Argentina (m)

Sommer OL 2020

  • DR 2
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
15:00

Beachvolley: Norge - Spanien (k)

Sommer OL 2020

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
23:20

Triatlon (k)

Sommer OL 2020

  • DR 1
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
23:55
02:00

Japan – Montenegro

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe A)

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
02:00

Beachvolley: USA - Spanien (k)

Sommer OL 2020

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
03:00

Gruppespil

Sommer OL 2020 (Danske par ventes i aktion 04.20)

  • DR 1
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
03:00

Japan - Frankrig (k)

Sommer OL 2020

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
03:30
03:50

Skydning - 10m luftpistol (mix)

Sommer OL 2020 (Finale)

  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
04:00

Brasilien – Ungarn

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe B)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
04:00

Kina - USA

Sommer OL 2020

  • DR 2
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
04:00

Judo

Sommer OL 2020 (med Lærke Olsen)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
27 jul

i dag, tirsdag

Tidligere udsendelser i dag
05:00
05:30
05:30

Beachvolley: Brasilien - USA (m)

Sommer OL 2020

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
06:00

Softball - Bronzekamp

Sommer OL 2020

  • DR 2
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
06:00
06:00
07:00

Kano slalom (k)

Sommer OL 2020 (Kajak - Semifinale)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
07:15

Sverige – Rusland

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe B)

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
07:30

Single - 3. runde

Sommer OL 2020 (Jonathan Groth er sat til at spille 07:30)

  • DR 2
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
07:55

Mountainbike (k)

Sommer OL 2020

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
08:00

Udspring - 10m platform, synkron (f)

Sommer OL 2020

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
08:05

Skydning - 10m luftriffel (mix)

Sommer OL 2020 (Finale)

  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
09:15

Sydkorea – Holland

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe A)

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
09:30

Italien - Tyrkiet (k)

Sommer OL 2020

  • DR 2
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
10:00

USA – Australien

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe G)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
10:00

New Zealand – Sverige

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe G)

  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
10:00

Ridning - Dressur hold Grand Prix

Sommer OL 2020

  • DR 1
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
10:00
10:00

3x3 Basket (k)

Sommer OL 2020

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
11:00

Gruppespil

Sommer OL 2020

  • DR 2
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
11:00
12:00
12:30

Angola – Norge

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe A)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
12:45

Gymnastik - hold (k)

Sommer OL 2020 (Finale)

  • DR 2
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:00

Canada – Storbritannien

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe E)

  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:00

Chile – Japan

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe E)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:00

Vægtløftning - 64 kg (k)

Sommer OL 2020 (Finale)

  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:00

Beachvolley: Tyskland - Polen (m)

Sommer OL 2020

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:30

Holland – Kina

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe F)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:30

Brasilien – Zambia

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe F)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:00

Beachvolley: Holland - Argentina (m)

Sommer OL 2020

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:00

3x3 Basket (m)

Sommer OL 2020 (Kvartfinaler)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:30

Frankrig – Spanien

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe B)

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
15:00

Beachvolley: Brasilien - Kina (m)

Sommer OL 2020

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
01:10

Roning

Sommer OL 2020 (Danske semifinaler ventes at start kl 05.00)

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
02:00

Danmark – Bahrain

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • DR 1
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
03:45

Kvartfinaler

Sommer OL 2020

  • DR 2
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
04:00

Sverige – Portugal

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
04:25

Enkeltstart - Kvinder

Sommer OL 2020

  • Eurosport Player
  • Discovery+
28 jul

i morgen, onsdag

05:00
06:55

Enkeltstart - Herrer

Sommer OL 2020

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
07:15

Japan – Egypten

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
07:20

Argentina - Frankrig

Sommer OL 2020

  • DR 2
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
09:15

Norge – Argentina

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe A)

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
10:00

Tyskland – Elfenbenskysten

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe D)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
10:00

Saudi Arabien – Brasilien

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe D)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
10:00
10:30

Sydkorea – Honduras

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
10:30

Rumænien – New Zealand

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
10:30

Ridning - Dressur

Sommer OL 2020 (GP - Freestyle)

  • DR 1
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
12:30

Brasilien – Spanien

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe A)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:00

Australien – Egypten

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:00

Spanien – Argentina

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:30

Frankrig – Japan

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe A)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:30

Sydafrika – Mexico

Sommer OL 2020 (Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:30

Frankrig – Tyskland

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe A)

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
02:00

Holland – Angola

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe A)

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
04:00

Spanien – Brasilien

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe B)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
29 jul

torsdag

07:15

Japan – Sydkorea

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe A)

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
09:15

Montenegro – Norge

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe A)

  • Eurosport 1
  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
12:30

Ungarn – Rusland

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe B)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:30

Sverige – Frankrig

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe B)

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
19:00

Torpedo Zhodino – FC København

Europa Conference League

  • 6'eren
  • Eurosport Player
  • Discovery+
02:00

Argentina – Brasilien

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe A)

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
04:00

Bahrain – Japan

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
30 jul

fredag

07:15

Frankrig – Spanien

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
09:15

Egypten – Sverige

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
12:30

Portugal – Danmark

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • DR 1
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:30

Tyskland – Norge

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
02:00

Angola – Japan

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
04:00

Montenegro – Sydkorea

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe A)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
31 jul

lørdag

07:15

Rusland – Frankrig

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
09:15

Brasilien – Sverige

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
12:30

Ungarn – Spanien

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:30

Norge – Holland

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
02:00

Portugal – Japan

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
04:00

Egypten – Bahrain

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
1 aug

søndag

07:15

Spanien – Argentina

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
09:15

Norge – Frankrig

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
12:30

Tyskland – Brasilien

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:00

Silkeborg IF – AaB

Superliga

  • Canal 9
  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:30

Danmark – Sverige

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • DR 1
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
16:00

Vejle BK – Brøndby IF

Superliga

  • Canal 9
  • Eurosport Player
  • Discovery+
02:00

Sydkorea – Angola

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
04:00

Frankrig – Brasilien

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
2 aug

mandag

07:15

Spanien – Rusland

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe B)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
09:15

Ungarn – Sverige

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe B)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
12:30

Holland – Montenegro

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:30

Norge – Japan

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
10 aug

tirsdag

16:00

PostNord Danmark Rundt - 1. etape

UCI løb

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
11 aug

onsdag

15:50

PostNord Danmark Rundt - 2. etape

UCI løb

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
12 aug

torsdag

15:50

PostNord Danmark Rundt - 3. etape

UCI løb

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
16:00
21:00

Wyndham Championship - Runde 1

PGA

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
13 aug

fredag

15:50

PostNord Danmark Rundt - 4. etape

UCI løb

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
16:00
21:00

Wyndham Championship - Runde 2

PGA

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
14 aug

lørdag

15:15

PostNord Danmark Rundt - 5. etape

UCI løb

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
21:00

Wyndham Championship - Runde 3

PGA

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
15 aug

søndag

21:00

Wyndham Championship - Finalerunde

PGA

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+