TVsporten.dk TVsporten.dk

Premier League

  • 16 lør
  • 17 i dag
  • 18 man
  • 19 tirs
  • 20 ons
  • 21 tors
  • 22 fre
  • 23 lør
  • 24 søn
  • 25 man
  • 26 tirs
  • 27 ons
  • 28 tors

liverpool i TV og Live Stream

Tag: liverpool

16 jan

i går, lørdag

05:00

Yonex Thailand Open

Badminton Championships (Semifinale)

09:00

Yonex Thailand Open

Badminton Championships (Semifinale)

11:30

Konyaspor – Göztepe

2-3

Tyrkisk Super Lig

12:00

Rostov-Don – SG BBM Bietigheim

EHF Champions League kvinder

13:30

Middlesbrough FC – Birmingham City

0-1

Championship

13:30

Wolverhampton Wanderers – West Bromwich Albion

2-3

Premier League

14:00

Gaziantep – Kayserispor

2-1

Tyrkisk Super Lig

14:00

İstanbul Başakşehir – Sivasspor

1-1

Tyrkisk Super Lig

14:00

Storhamar Håndball – Astrakhanochka

EHF Cup Women

14:00

Zvezda Zvenigorod – Vaci NK

EHF Cup Women

15:00

Toulouse – Grenoble Foot 38

2-0

Ligue 2

15:00

Es Troyes Ac – FC Sochaux

2-1

Ligue 2

15:00

Bologna FC – Hellas Verona

1-0

Serie A

15:30

Hviderusland – Sydkorea

VM i håndbold

  • DR 1
  • DR TV
15:30

Borussia Dortmund – FSV Mainz 05

1-1

Bundesliga

15:30

Vfl Wolfsburg – RB Leipzig

2-2

Bundesliga

15:30

1899 Hoffenheim – Arminia Bielefeld

0-0

Bundesliga

15:30

Werder Bremen – FC Augsburg

2-0

Bundesliga

15:30

1. FC Köln – Hertha Bsc Berlin

0-0

Bundesliga

16:00

Watford FC – Huddersfield Town

2-0

Championship

16:00

FTC-Rail Cargo Hungaria – Team Esbjerg

EHF Champions League kvinder

16:00

Nantes Atlantique Handball – Kastamonu Genglik

EHF Cup Women

16:00

CSM Bucuresti – Vipers Kristiansand

EHF Champions League kvinder

16:00

HBC CSKA Moskva – Borussia Dortmund

EHF Champions League kvinder

16:00

West Ham United – Burnley FC

1-0

Premier League

16:00

Leeds United – Brighton Hove Albion

0-1

Premier League

16:30

Pacos de Ferreira – Sporting Braga

2-0

Primeira Liga

17:00

Antalyaspor As – Trabzonspor

1-1

Tyrkisk Super Lig

17:00

Olympique Marseille – Olympique Nimes

1-2

Ligue 1

18:00

Marokko – Portugal

VM i håndbold

18:00

Rusland – Slovenien

VM i håndbold

18:00

Egypten – Nord Makedonien

VM i håndbold

18:00

Østrig – Frankrig

VM i håndbold

  • DR 2
  • DR TV
18:00

Paris 92 – Herning-Ikast

EHF Cup Women

18:00

RK Krim Mercator – Metz Handball

EHF Champions League kvinder

18:00

Torino – Spezia Calcio

0-0

Serie A

18:30

Vfb Stuttgart – Borussia Mönchengladbach

2-2

Bundesliga

18:30

Fulham FC – Chelsea FC

0-1

Premier League

19:00

Vitoria Guimaraes – Sporting Farense

Primeira Liga

19:00

New Jersey Devils – Boston Bruins

NHL

20:30

Algeriet – Island

VM i håndbold

20:30

Schweiz – Norge

VM i håndbold

20:30

Chile – Sverige

VM i håndbold

  • DR 2
  • DR TV
20:40

Levante – Atletico Madrid

Super Cup Women

20:45

Barnsley FC – Swansea City

0-2

Championship

20:45

Sampdoria – Udinese

2-1

Serie A

21:00

Holloway v Kattar

MMA

21:00

Sco Angers – Paris Saint Germain

0-1

Ligue 1

21:00

Leicester City – Southampton FC

2-0

Premier League

21:30

Tondela – Boavista

3-1

Primeira Liga

22:00

Arizona Coyotes – San Jose Sharks

NHL

22:35

Green Bay Packers – Los Angeles Rams

NFL

23:00

San Antonio Spurs – Houston Rockets

NBA

01:00

Edmonton Oilers – Montreal Canadiens

NHL

01:00

Ottawa Senators – Toronto Maple Leafs

NHL

01:00

Sony Open - Runde 3

PGA

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
02:00

Nashville Predators – Columbus Blue Jackets

NHL

02:00

Miami Heat – Detroit Pistons

NBA

02:15

Buffalo Bills – Baltimore Ravens

NFL

03:00

Los Angeles Kings – Minnesota Wild

NHL

04:00

Vegas Golden Knights – Anaheim Ducks

NHL

04:00

Calgary Flames – Vancouver Canucks

NHL

17 jan

i dag, søndag

Tidligere udsendelser i dag
06:00

Yonex Thailand Open

Badminton Championships (Finale)

11:30

Denizlispor – Hatayspor

0-2

Tyrkisk Super Lig

12:00

Kuban Krasnodar – HC Dunarea Braila

EHF Cup Women

12:30

Napoli – Fiorentina

6-0

Serie A

13:00

Motherwell FC – Rangers

1-1

Scottish Premier League

13:00

Stade Brest – Rennes

1-2

Ligue 1

13:30

Manchester City Ladies – Aston Villa Women

7-0

WSL

14:00

Yeni Malatyaspor – Rizespor

4-1

Tyrkisk Super Lig

15:00

Nantes – Rc Lens

1-1

Ligue 1

15:00

Nice – Bordeaux

0-3

Ligue 1

15:00

Racing Strasbourg – Saint Etienne

1-0

Ligue 1

15:00

Sheffield United – Tottenham Hotspur

1-3

Premier League

15:00

FC Crotone – Benevento

4-1

Serie A

15:00

Sassuolo – Parma

1-1

Serie A

15:30

FC Bayern München – SC Freiburg

2-1

Bundesliga

15:30

Qatar – Japan

VM i håndbold

  • DR 1
  • DR TV
15:30

Chelsea FC Women – Manchester United Women

2-1

WSL

16:00

Odense Håndbold – Györi Audi

EHF Champions League kvinder

16:00

Brest Bretagne – ŽRK Budućnost Podgorica

EHF Champions League kvinder

16:00

Rk Podravka Vegeta – SCM Ramnicu Valcea

EHF Champions League kvinder

16:00

MKS Perla Lublin – HC Lada

EHF Cup Women

16:00

Cd Nacional Madeira – Moreirense FC

0-1

Primeira Liga

17:00

Besiktas Jk – Galatasaray

2-0

Tyrkisk Super Lig

17:00

Lille – Stade Reims

2-1

Ligue 1

17:25

Ajax – Feyenoord

1-0

Eredivisie (TV 3 Max viser kun anden halvleg)

17:30

Liverpool FC – Manchester United

0-0

Premier League

17:30

Cd Santa Clara – Famalicao

1-2

Primeira Liga

18:00

Eintracht Frankfurt – Schalke 04

3-1

Bundesliga

18:00

Argentina – Bahrain

VM i håndbold

  • DR 2
  • DR TV
18:00

Kap Verde 0 – 10 Tyskland

VM i håndbold (Walkover)

  • Aflyst
18:00

Angola – Kroatien

VM i håndbold

18:00

Tunesien – Brasilien

VM i håndbold

18:00

Fleury Loiret Handball – Siofok KC

EHF Cup Women

18:00

Pittsburgh Penguins – Washington Capitals

NHL

18:00

Atalanta – Genoa

0-0

Serie A

20:15

Manchester City – Crystal Palace

4-0

Premier League

20:30

Polen – Spanien

VM i håndbold

  • DR TV
20:30

Ungarn – Uruguay

VM i håndbold

20:30

Congo – Danmark

VM i håndbold

20:45

Inter – Juventus

2-0

Serie A

21:00

Dallas Mavericks – Chicago Bulls

NBA

21:00

FC Barcelona – Athletic Bilbao

Spansk Super Cup

  • 6'eren
  • Eurosport Player
  • Discovery+
21:00

Lyon – FC Metz

0-1

Ligue 1

21:00

FC Gil Vicente – Maritimo Funchal

0-1

Primeira Liga

21:05

Kansas City Chiefs – Cleveland Browns

NFL

00:00

Sony Open - Finalerunde

PGA

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
00:40

New Orleans Saints – Tampa Bay Buccaneers

NFL

01:00

Florida Panthers – Chicago Blackhawks

NHL

01:00

Tampa Bay Lightning – Dallas Stars

NHL

02:00

Denver Nuggets – Utah Jazz

NBA

18 jan

i morgen, mandag

15:30

Chile – Nord Makedonien

VM i håndbold

  • DR 1
  • DR TV
15:30

Sydkorea – Rusland

VM i håndbold

17:00

Kasimpasa – Erzurumspor

Tyrkisk Super Lig

17:00

Fenerbahce – Ankaragücü

Tyrkisk Super Lig

18:00

New York Knicks – Orlando Magic

NBA

18:00

Portugal – Algeriet

VM i håndbold

18:00

Frankrig – Schweiz

VM i håndbold

18:00

Sverige – Egypten

VM i håndbold

  • DR 2
  • DR TV
18:00

Slovenien – Hviderusland

VM i håndbold

18:00

Detroit Red Wings – Columbus Blue Jackets

NHL

20:30

Hamburger SV – Vfl Osnabrück

2. Bundesliga

20:30

Norge – Østrig

VM i håndbold

  • DR 2
  • DR TV
20:30

Island – Marokko

VM i håndbold

20:45

Cagliari – AC Milan

Serie A

21:00

Arsenal FC – Newcastle United

Premier League

21:15

Portimonense Sc – Belenenses

Primeira Liga

23:00

Memphis Grizzlies – Phoenix Suns

NBA

23:00

New York Islanders – Boston Bruins

NHL

01:00

Toronto Maple Leafs – Winnipeg Jets

NHL

01:30

Brooklyn Nets – Milwaukee Bucks

NBA

01:30

Philadelphia Flyers – Buffalo Sabres

NHL

02:00

Nashville Predators – Carolina Hurricanes

NHL

02:00

St. Louis Blues – San Jose Sharks

NHL

03:00

Toyota Thailand Open

Badminton Championships

03:00

Anaheim Ducks – Minnesota Wild

NHL

03:00

Edmonton Oilers – Montreal Canadiens

NHL

03:00

Calgary Flames – Vancouver Canucks

NHL

04:00

Los Angeles Lakers – Golden State Warriors

NBA

04:00

Vegas Golden Knights – Arizona Coyotes

NHL

19 jan

tirsdag

14:00

Kayserispor – İstanbul Başakşehir

Tyrkisk Super Lig

14:00

Göztepe – Genclerbirligi

Tyrkisk Super Lig

15:30

Japan – Angola

VM i håndbold

17:00

Trabzonspor – Konyaspor

Tyrkisk Super Lig

17:30

CSKA Moskva – Spartak Moscow

KHL

18:00

Spanien – Tunesien

VM i håndbold

  • DR 2
  • DR TV
18:00

Uruguay – Kap Verde

VM i håndbold

18:00

Bahrain – Congo

VM i håndbold

18:00

Kroatien – Qatar

VM i håndbold

18:30

Borussia Mönchengladbach – Werder Bremen

Bundesliga

19:00

Derby County – Afc Bournemouth

Championship

19:00

Cf Cadiz – Ud Levante

La Liga

19:00

Real Valladolid – Cf Elche

La Liga

19:00

West Ham United – West Bromwich Albion

Premier League

20:30

Bayer Leverkusen – Borussia Dortmund

Bundesliga

20:30

Tyskland – Ungarn

VM i håndbold

20:30

Brasilien – Polen

VM i håndbold

20:30

Danmark – Argentina

VM i håndbold

  • DR 1
  • DR TV
20:30

Hertha Bsc Berlin – 1899 Hoffenheim

Bundesliga

20:30

FSV Mainz 05 – Vfl Wolfsburg

Bundesliga

21:00

Southampton FC – Shrewsbury Town

FA Cup

21:15

Leicester City – Chelsea FC

Premier League

21:30

Cd Alaves – Sevilla

La Liga

01:00

Pittsburgh Penguins – Washington Capitals

NHL

01:00

Ottawa Senators – Winnipeg Jets

NHL

01:00

Florida Panthers – Chicago Blackhawks

NHL

01:00

Tampa Bay Lightning – Dallas Stars

NHL

01:00

Philadelphia Flyers – Buffalo Sabres

NHL

01:00

New York Rangers – New Jersey Devils

NHL

01:30

Detroit Red Wings – Columbus Blue Jackets

NHL

02:00

Nashville Predators – Carolina Hurricanes

NHL

03:00

Utah Jazz – New Orleans Pelicans

NBA

04:00

Los Angeles Kings – Colorado Avalanche

NHL

20 jan

onsdag

14:00

Hatayspor – Yeni Malatyaspor

Tyrkisk Super Lig

14:00

Rizespor – Gaziantep

Tyrkisk Super Lig

15:00

Udinese – Atalanta

Serie A

17:00

Galatasaray – Denizlispor

Tyrkisk Super Lig

18:00

Chiesa vs Magny

MMA

18:30

Schalke 04 – 1. FC Köln

Bundesliga

19:00

Norwich City – Bristol City

Championship

19:00

Cf Getafe – Sd Huesca

La Liga

19:00

Manchester City – Aston Villa

Premier League

20:30

FC Augsburg – FC Bayern München

Bundesliga

20:30

Arminia Bielefeld – Vfb Stuttgart

Bundesliga

20:30

RB Leipzig – 1. FC Union Berlin

Bundesliga

20:30

SC Freiburg – Eintracht Frankfurt

Bundesliga

21:00

Real Betis – Rc Celta De Vigo

La Liga

21:00

Olympique Marseille – Rc Lens

Ligue 1

21:15

Livingston FC – Celtic FC

Scottish Premier League

21:15

Fulham FC – Manchester United

Premier League

21:30

Villarreal – Granada Cf

La Liga

01:00

Toronto Maple Leafs – Edmonton Oilers

NHL

03:00

St. Louis Blues – San Jose Sharks

NHL

03:30

Anaheim Ducks – Minnesota Wild

NHL

04:00

Vancouver Canucks – Montreal Canadiens

NHL

04:00

Vegas Golden Knights – Arizona Coyotes

NHL

04:30

Abu Dhabi HSBC Championship - Runde 1

European Tour

21 jan

torsdag

12:00

Abu Dhabi HSBC Championship - Runde 1

European Tour

14:00

Erzurumspor – Alanyaspor

Tyrkisk Super Lig

14:00

F Karagümrük – Besiktas Jk

Tyrkisk Super Lig

17:00

Ankaragücü – Kasimpasa

Tyrkisk Super Lig

17:00

Sivasspor – Fenerbahce

Tyrkisk Super Lig

18:00

Diamond Resorts Tournament of Champions - Runde 1

LPGA

19:00

Valencia – Osasuna

La Liga

21:00

The American Express - Runde 1

PGA

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
21:00

Liverpool FC – Burnley FC

Premier League

21:15

Vitoria Guimaraes – Cd Nacional Madeira

Primeira Liga

21:30

Sd Eibar – Atletico Madrid

La Liga

01:00

New York Islanders – New Jersey Devils

NHL

01:00

Ottawa Senators – Winnipeg Jets

NHL

01:00

Carolina Hurricanes – Florida Panthers

NHL

01:00

Columbus Blue Jackets – Tampa Bay Lightning

NHL

01:00

Boston Bruins – Philadelphia Flyers

NHL

04:00

Los Angeles Kings – Colorado Avalanche

NHL

22 jan

fredag

08:00

Abu Dhabi HSBC Championship - Runde 2

European Tour

18:00

Diamond Resorts Tournament of Champions - Runde 2

LPGA

20:30

Borussia Mönchengladbach – Borussia Dortmund

Bundesliga

20:45

Benevento – Torino

Serie A

21:00

The American Express - Runde 2

PGA

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
21:00

Ud Levante – Real Valladolid

La Liga

21:00

Paris Saint Germain – Hsc Montpellier

Ligue 1

01:00

Washington Capitals – Buffalo Sabres

NHL

23 jan

lørdag

09:00

Abu Dhabi HSBC Championship - Runde 3

European Tour

13:00

Eintracht Braunschweig – Hamburger SV

2. Bundesliga

14:00

Sd Huesca – Villarreal

La Liga

14:00

Genclerbirligi – Trabzonspor

Tyrkisk Super Lig

15:00

AS Roma – Spezia Calcio

Serie A

15:30

FSV Mainz 05 – RB Leipzig

Bundesliga

16:15

Sevilla – Cf Cadiz

La Liga

17:00

İstanbul Başakşehir – Rizespor

Tyrkisk Super Lig

18:00

ŽRK Budućnost Podgorica – Odense Håndbold

EHF Champions League kvinder

18:00

AC Milan – Atalanta

Serie A

18:00

Udinese – Inter

Serie A

18:30

Real Sociedad – Real Betis

La Liga

19:30

Diamond Resorts Tournament of Champions - Runde 3

LPGA

20:45

Fiorentina – FC Crotone

Serie A

21:00

The American Express - Runde 3

PGA

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
21:00

Cd Alaves – Real Madrid

La Liga

21:00

Aston Villa – Newcastle United

Premier League

01:00

Vancouver Canucks – Montreal Canadiens

NHL

24 jan

søndag

08:00

Abu Dhabi HSBC Championship - Final Round

European Tour

11:30

Konyaspor – Antalyaspor As

Tyrkisk Super Lig

12:15

Fortuna Sittard – Ajax

Eredivisie

12:30

Juventus – Bologna FC

Serie A

14:00

Osasuna – Granada Cf

La Liga

14:00

Denizlispor – F Karagümrük

Tyrkisk Super Lig

14:00

Yeni Malatyaspor – Galatasaray

Tyrkisk Super Lig

15:00

Genoa – Cagliari

Serie A

15:00

Hellas Verona – Napoli

Serie A

16:00

Team Esbjerg – RK Krim Mercator

EHF Champions League kvinder

16:15

Cf Elche – FC Barcelona

La Liga

17:00

Sporting Farense – FC Porto

Primeira Liga

17:00

Moreirense FC – Portimonense Sc

Primeira Liga

17:00

Maritimo Funchal – Pacos de Ferreira

Primeira Liga

17:00

Sporting Braga – FC Gil Vicente

Primeira Liga

17:00

Boavista – Sporting Clube de Portugal

Primeira Liga

17:00

Benfica – Cd Nacional Madeira

Primeira Liga

17:00

Belenenses – Tondela

Primeira Liga

17:00

Famalicao – Vitoria Guimaraes

Primeira Liga

17:00

Rio Ave FC – Cd Santa Clara

Primeira Liga

17:00

Gaziantep – Hatayspor

Tyrkisk Super Lig

17:00

Besiktas Jk – Göztepe

Tyrkisk Super Lig

18:00

SS Lazio – Sassuolo

Serie A

18:30

Rc Celta De Vigo – Sd Eibar

La Liga

20:00

Diamond Resorts Tournament of Champions - Finalerunden

LPGA

20:45

Parma – Sampdoria

Serie A

21:00

The American Express - Finalerunde

PGA

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
21:00

Atletico Madrid – Valencia

La Liga

21:00

Saint Etienne – Lyon

Ligue 1

01:00

New Jersey Devils – New York Islanders

NHL

25 jan

mandag

14:00

Kasimpasa – Sivasspor

Tyrkisk Super Lig

17:00

Fenerbahce – Kayserispor

Tyrkisk Super Lig

17:00

Alanyaspor – Ankaragücü

Tyrkisk Super Lig

21:00

Athletic Bilbao – Cf Getafe

La Liga

04:00

Vancouver Canucks – Ottawa Senators

NHL

26 jan

tirsdag

19:00

Crystal Palace – West Ham United

Premier League

20:30

Fortuna Düsseldorf – Hamburger SV

2. Bundesliga

21:15

West Bromwich Albion – Manchester City

Premier League

01:00

Washington Capitals – New York Islanders

NHL

27 jan

onsdag

19:00

Burnley FC – Aston Villa

Premier League

20:30

Brighton Hove Albion – Fulham FC

Premier League

20:45

Juventus – Napoli

Serie A

21:15

Everton FC – Leicester City

Premier League

01:30

Nashville Predators – Chicago Blackhawks

NHL

28 jan

torsdag

05:00

Omega Dubai Desert Classic – Runde 1

European Tour

12:30

Omega Dubai Desert Classic – Runde 1

European Tour

21:00

Ajax – Willem II

Eredivisie

21:00

Farmers Insurance Open - Runde 1

PGA

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
01:00

Washington Capitals – New York Islanders

NHL

    Annonce
    Annonce
    Annonce
    Annonce