TVsporten.dk TVsporten.dk

Premier League

  • 25 søn
  • 26 i dag
  • 27 tirs
  • 28 ons
  • 29 tors
  • 30 fre
  • 31 lør
  • 1 søn
  • 2 man
  • 3 tirs
  • 4 ons
  • 5 tors
  • 6 fre

napoli i TV og Live Stream

Tag: napoli

25 okt

i går, søndag

09:45

MotoGP Teruel

MotoGP

11:05

Moto3 Teruel

MotoGP

11:30

Yeni Malatyaspor – Genclerbirligi

2-1

Tyrkisk Super Lig

12:00

Italian Open - Finalerunde

European Tour

12:30

Cagliari – FC Crotone

4-2

Serie A

12:55

Vuelta a España - 6. etape

Vuelta a España

13:00

Giro d'Italia - 21. etape

Giro d Italia

  • Eurosport 2
  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Dplay
13:00

MotoGP Teruel

MotoGP

13:00

Fremad Amager – Silkeborg IF

0-3

NordicBet Liga

13:00

Aberdeen FC – Celtic FC

3-3

Scottish Premier League

13:30

Hsg Wetzlar – Msg Melsungen/böddiger

Bundesliga

14:00

Alanyaspor – F Karagümrük

Tyrkisk Super Lig

14:00

AC Horsens – FC Nordsjælland

1-1

Superliga

14:00

Hvidovre IF – Viborg FF

1-2

NordicBet Liga

14:00

Real Valladolid – Cd Alaves

0-2

La Liga

14:10

Portugals Grand Prix

Formel 1

14:15

Moto2 Teruel

MotoGP

14:30

WTA Premier: Ostrava

WTA (Finale)

15:00

Southampton FC – Everton FC

2-0

Premier League

15:00

Bordeaux – Olympique Nimes

2-0

Ligue 1

15:00

FC Metz – Saint Etienne

2-0

Ligue 1

15:00

Hsc Montpellier – Stade Reims

0-4

Ligue 1

15:00

Stade Brest – Racing Strasbourg

0-3

Ligue 1

15:00

Benevento – Napoli

1-2

Serie A

15:00

Parma – Spezia Calcio

2-2

Serie A

15:20

Skotland – Frankrig

Six Nations kvinder

15:30

Vfl Wolfsburg – Arminia Bielefeld

2-1

Bundesliga

16:00

Moreirense FC – Maritimo Funchal

2-1

Primeira Liga

16:00

Randers FC – SønderjyskE

1-2

Superliga

  • Canal 9
  • Eurosport Player
  • Dplay
16:00

SG BBM Bietigheim – CSM Bucuresti

EHF Champions League kvinder

16:00

Odense Håndbold – Brest Bretagne

EHF Champions League kvinder

16:00

Hc Erlangen – Rhein Neckar Löwen

Bundesliga (TV 3 Sport viser fra 16.30)

16:00

Cf Cadiz – Villarreal

0-0

La Liga

16:00

Sporting Farense – Rio Ave FC

Primeira Liga

16:30

SpeedyCash.com 400

Nascar

16:40

Rkc Waalwijk – Feyenoord

Eredivisie

17:00

Fenerbahce – Trabzonspor

3-1

Tyrkisk Super Lig

17:00

Nice – Lille

1-1

Ligue 1

17:30

ATP 250: Antwerp

ATP (Finale)

17:30

Wolverhampton Wanderers – Newcastle United

1-1

Premier League

18:00

Drive On Championship - Finalerunde

LPGA

18:00

AGF – FC København

0-1

Superliga

18:00

Werder Bremen – 1899 Hoffenheim

1-1

Bundesliga

18:00

Molde Fk – Strømsgodset

2-1

Eliteserien

  • Eurosport Player
  • Dplay
18:00

Aalesunds Fk – Odd Grenland

0-3

Eliteserien

  • Eurosport Player
  • Dplay
18:00

Sarpsborg 08 – Rosenborg BK

1-2

Eliteserien

  • Eurosport Player
  • Dplay
18:00

Vålerenga IF – Kristiansund BK

1-1

Eliteserien

  • Eurosport Player
  • Dplay
18:00

Houston Texans – Green Bay Packers

NFL

18:00

Fiorentina – Udinese

3-2

Serie A

18:00

New Orleans Saints – Carolina Panthers

NFL

18:30

Famalicao – Boavista

2-2

Primeira Liga

18:30

Cf Getafe – Granada Cf

0-1

La Liga

19:00

Kasimpasa – Göztepe

0-0

Tyrkisk Super Lig

19:30

Firestone GP of St. Petersburg

Indycar

20:00

Autotrader EchoPark Automotive 500

Nascar

20:15

Arsenal FC – Leicester City

0-1

Premier League

20:30

Los Angeles FC – Los Angeles Galaxy

2-0

Major League Soccer

20:30

Bodø/glimt – Mjøndalen

2-0

Eliteserien

  • Eurosport Player
  • Dplay
20:45

Juventus – Hellas Verona

1-1

Serie A

21:00

Vitoria Guimaraes – Sporting Braga

0-1

Primeira Liga

21:00

Lyon – As Monaco

4-1

Ligue 1

21:00

Real Sociedad – Sd Huesca

4-1

La Liga

21:25

Denver Broncos – Kansas City Chiefs

NFL

21:25

New England Patriots – San Francisco 49ers

NFL

23:00

Texas 500

Nascar

01:20

Las Vegas Raiders – Tampa Bay Buccaneers

NFL

01:20

Arizona Cardinals – Seattle Seahawks

NFL

26 okt

i dag, mandag

Tidligere udsendelser i dag
14:00

ATP 500: Wien

ATP

17:30

SKA St Petersburg – Avangard Omsk

KHL

18:00

Sivasspor – Rizespor

0-2

Tyrkisk Super Lig

18:00

Denizlispor – Besiktas Jk

2-3

Tyrkisk Super Lig

18:30

Brighton Hove Albion – West Bromwich Albion

1-1

Premier League

19:00

AaB – Vejle BK

1-3

Superliga

20:00

TMS Ringsted – KIF Kolding

Primo Tours Ligaen

20:30

Bayer Leverkusen – FC Augsburg

3-1

Bundesliga

20:45

FC Sochaux – SC Amiens

0-2

Ligue 2

20:45

AC Milan – AS Roma

3-3

Serie A

21:00

Ud Levante – Rc Celta De Vigo

1-1

La Liga

21:00

Burnley FC – Tottenham Hotspur

0-1

Premier League

21:15

Benfica – Belenenses

2-0

Primeira Liga

01:15

Los Angeles Rams – Chicago Bears

NFL

27 okt

i morgen, tirsdag

14:00

ATP 500: Wien

ATP

14:35

Vuelta a España - 7. etape

Vuelta a España

17:30

Italien – Danmark

EM for kvinder

  • DR 1
18:00

Nanterre – Bursaspor

EuroCup

  • Eurosport Player
  • Dplay
18:30

København Håndbold – Randers HK

Santander Cup

18:40

Ademar Leon – Toulouse Handball

EHF Cup

18:45

GOG Håndbold – HC Pelister Bitola

EHF Cup

18:55

Shakhtar Donetsk – Inter

Champions League

18:55

Lokomotiv Moscow – FC Bayern München

Champions League

19:00

Viking Stavanger – Fk Haugesund

Eliteserien

  • Eurosport Player
  • Dplay
20:00

Telenet Giants – Virtus Bologna

EuroCup

  • Eurosport Player
  • Dplay
20:00

MoraBanc Andorra – Lietkabelis Panevezys

EuroCup

  • Eurosport Player
  • Dplay
20:45

IFK Kristianstad – Dinamo Bucuresti

EHF Cup

20:45

Aon Fivers – Chekhovskiye Medvedi

EHF Cup

20:45

Wycombe Wanderers – Watford FC

Championship

20:45

Silkeborg-Voel KFUM – Nykøbing Falster Håndboldklub

Santander Cup

21:00

Borussia Mönchengladbach – Real Madrid

Champions League

21:00

Atalanta – Ajax

Champions League

21:00

Atletico Madrid – Red Bull Salzburg

Champions League

21:00

FC Porto – Olympiakos

Champions League

21:00

Olympique Marseille – Manchester City

Champions League

21:00

Liverpool FC – FC Midtjylland

Champions League

00:00

Montreal Impact – Nashville SC

Major League Soccer

03:00

Vancouver Whitecaps FC – Seattle Sounders

Major League Soccer

28 okt

onsdag

14:35

Vuelta a España - 8. etape

Vuelta a España

18:30

Aarhus United – Odense Håndbold

Santander Cup

18:45

RK Celje Pivovarna Lasko – Motor Zaporozhye

EHF Champions League

18:45

THW Kiel – Telekom Veszprém

EHF Champions League

18:55

İstanbul Başakşehir – Paris Saint Germain

Champions League

18:55

FC Krasnodar – Chelsea FC

Champions League

20:30

Viborg HK – Herning-Ikast

Santander Cup

20:45

Luton Town – Nottingham Forest

Championship

20:45

Paris Handball – Vardar

EHF Champions League

21:00

Juventus – FC Barcelona

Champions League

21:00

Borussia Dortmund – FC Zenit St Petersburg

Champions League

21:00

Manchester United – RB Leipzig

Champions League

21:00

Club Brugge – SS Lazio

Champions League

21:00

Sevilla – Rennes

Champions League

21:00

Ferencvarosi Tc – Dynamo Kyiv

Champions League

22:45

Sporting Clube de Portugal – FC Gil Vicente

Primeira Liga

00:00

New York Red Bulls – New England Revolution

Major League Soccer

00:30

FC Cincinnati – Sporting Kansas City

Major League Soccer

00:30

Orlando City SC – Atlanta United

Major League Soccer

00:30

Toronto FC – New York City FC

Major League Soccer

01:00

Washington Dc United – Columbus Crew

Major League Soccer

01:00

Minnesota United – Colorado Rapids

Major League Soccer

03:00

Portland Timbers – Los Angeles Galaxy

Major League Soccer

03:30

Los Angeles FC – Houston Dynamo

Major League Soccer

03:30

San Jose Earthquakes – Real Salt Lake

Major League Soccer

29 okt

torsdag

10:30

Cyprus Open - Runde 1

European Tour

14:35

Vuelta a España - 9. etape

Vuelta a España

17:00

Bermuda Championship - Runde 1

PGA

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Dplay
18:45

MOL Pick Szeged – SG Flensburg-Handewitt

EHF Champions League

18:55

Royal Antwerp FC – Tottenham Hotspur

Europa League

  • 6'eren
  • Eurosport Player
  • Dplay
18:55

Aek Athen – Leicester City

Europa League

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Dplay
19:00

TVB 1898 Stuttgart – SC Dhfk Leipzig

Bundesliga

20:00

Fredericia Hk 1990 – Skanderborg Håndbold

Primo Tours Ligaen

20:45

FC Barcelona – Aalborg Håndbold

EHF Champions League

20:45

Porto Sofarma – PGE Vive Kielce

EHF Champions League

20:45

Hbc Nantes – HC PPD Zagreb

EHF Champions League

21:00

Arsenal FC – FC Dundalk

Europa League

  • 6'eren
  • Eurosport Player
  • Dplay
21:00

Real Sociedad – Napoli

Europa League

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Dplay
21:00

Real Madrid – FC Bayern München

Euroleague

01:20

Carolina Panthers – Atlanta Falcons

NFL

30 okt

fredag

10:30

Cyprus Open - Runde 2

European Tour

13:00

European Darts Championship

European Darts Championship

14:35

Vuelta a España - 10. etape

Vuelta a España

17:00

Bermuda Championship - Runde 2

PGA

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Dplay
18:00

Trabzonspor – Kasimpasa

Tyrkisk Super Lig

18:00

F Karagümrük – Erzurumspor

Tyrkisk Super Lig

18:00

Viborg FF – FC Helsingør

NordicBet Liga

18:00

Bc Khimki – Crvena Zvezda Beograd

Euroleague

18:00

Blackburn Rovers U19 – Manchester City U19

FA Youth Cup

18:30

Hamburger SV – FC St Pauli

2. Bundesliga

19:00

Vejle BK – Randers FC

Superliga

19:00

Kolding IF – Hvidovre IF

NordicBet Liga

20:00

European Darts Championship

European Darts Championship

20:30

Schalke 04 – Vfb Stuttgart

Bundesliga

20:45

Chelsea FC – Manchester United U19

FA Youth Cup

20:45

Coventry City – Reading FC

Championship (TV 3 Sport viser kun anden halvleg)

21:00

Sd Eibar – Cf Cadiz

La Liga

21:00

Wolverhampton Wanderers – Crystal Palace

Premier League

21:00

Olympique Marseille – Rc Lens

Ligue 1

21:30

Pacos de Ferreira – FC Porto

Primeira Liga

31 okt

lørdag

10:00

Emilia-Romagnas Grand Prix - Træning 1

Formel 1

11:00

Cyprus Open - Runde 3

European Tour

11:30

Genclerbirligi – Gaziantep

Tyrkisk Super Lig

12:10

Vuelta a España - 11. etape

Vuelta a España

13:00

Esbjerg fB – FC Fredericia

NordicBet Liga

13:30

Sheffield United – Manchester City

Premier League

13:30

Bristol City – Norwich City

Championship

14:00

Real Madrid – Sd Huesca

La Liga

14:00

Göztepe – Alanyaspor

Tyrkisk Super Lig

14:00

Emilia-Romagnas Grand Prix - Kvalifikation

Formel 1

15:00

Paris FC – Caen

Ligue 2

15:00

Hobro IK – Fremad Amager

NordicBet Liga

15:00

FC Crotone – Atalanta

Serie A

15:15

Wales – Skotland

Six Nations

15:30

FC Augsburg – FSV Mainz 05

Bundesliga

15:30

Eintracht Frankfurt – Werder Bremen

Bundesliga

15:30

1. FC Köln – FC Bayern München

Bundesliga

16:00

Athletic Bilbao – Sevilla

La Liga

16:00

FC Nordsjælland – FC Midtjylland

Superliga

16:00

Burnley FC – Chelsea FC

Premier League

16:00

Luton Town – Brentford FC

Championship

16:10

Skjern Håndbold – Aalborg Håndbold

Primo Tours Ligaen

16:30

Belenenses – Sporting Farense

Primeira Liga

17:00

Galatasaray – Ankaragücü

Tyrkisk Super Lig

17:45

Italien – England

Six Nations

18:00

Inter – Parma

Serie A

18:30

Osasuna – Atletico Madrid

La Liga

18:30

Liverpool FC – West Ham United

Premier League

18:30

Borussia Mönchengladbach – RB Leipzig

Bundesliga

19:00

Rio Ave FC – Moreirense FC

Primeira Liga

20:00

Ajax – Fortuna Sittard

Eredivisie

20:30

FC Dallas – Houston Dynamo

Major League Soccer

20:45

Bologna FC – Cagliari

Serie A

21:00

Cd Alaves – FC Barcelona

La Liga

21:00

Nantes – Paris Saint Germain

Ligue 1

21:30

Maritimo Funchal – Cd Nacional Madeira

Primeira Liga

01:30

Nashville SC – Chicago Fire

Major League Soccer

1 nov

søndag

10:30

Cyprus Open - Finalerunde

European Tour

11:30

Rizespor – Kayserispor

Tyrkisk Super Lig

12:30

Udinese – AC Milan

Serie A

12:40

Paris Saint Germain – Fleury

Division 1 Féminine

13:00

Aston Villa – Southampton FC

Premier League

13:10

Emilia-Romagnas Grand Prix

Formel 1

13:30

Rhein Neckar Löwen – Hbw Balingen/weilstetten

Bundesliga

13:45

Vuelta a España - 12. etape

Vuelta a España

14:00

Real Betis – Cf Elche

La Liga

14:00

Konyaspor – İstanbul Başakşehir

Tyrkisk Super Lig

14:00

Odense BK – AC Horsens

Superliga

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Dplay
15:00

Spezia Calcio – Juventus

Serie A

15:00

Torino – SS Lazio

Serie A

15:00

Newcastle United – Everton FC

Premier League

15:25

Everton Women – Manchester City Ladies

FA-cupen

15:30

SC Freiburg – Bayer Leverkusen

Bundesliga

16:00

Rc Celta De Vigo – Real Sociedad

La Liga

16:00

Portimonense Sc – Cd Santa Clara

Primeira Liga

16:00

FC København – Lyngby BK

Superliga

  • Canal 9
  • Eurosport Player
16:00

Füchse Berlin – Hsg Wetzlar

Bundesliga

17:00

Besiktas Jk – Yeni Malatyaspor

Tyrkisk Super Lig

17:30

Manchester United – Arsenal FC

Premier League

18:00

AS Roma – Fiorentina

Serie A

18:00

Napoli – Sassuolo

Serie A

18:00

Hertha Bsc Berlin – Vfl Wolfsburg

Bundesliga

18:00

AaB – Brøndby IF

Superliga

18:30

Granada Cf – Ud Levante

La Liga

18:30

FC Gil Vicente – Vitoria Guimaraes

Primeira Liga

20:15

Tottenham Hotspur – Brighton Hove Albion

Premier League

20:45

Sampdoria – Genoa

Serie A

21:00

Valencia – Cf Getafe

La Liga

21:00

Sporting Clube de Portugal – Tondela

Primeira Liga

21:00

Lille – Lyon

Ligue 1

21:30

Columbus Crew – Philadelphia Union

Major League Soccer

01:00

New York City FC – New York Red Bulls

Major League Soccer

01:30

Montreal Impact – Orlando City SC

Major League Soccer

01:30

New England Revolution – Washington Dc United

Major League Soccer

01:30

Sporting Kansas City – Minnesota United

Major League Soccer

02:20

Philadelphia Eagles – Dallas Cowboys

NFL

04:00

Portland Timbers – Vancouver Whitecaps FC

Major League Soccer

04:30

Los Angeles Galaxy – Real Salt Lake

Major League Soccer

04:30

San Jose Earthquakes – Los Angeles FC

Major League Soccer

2 nov

mandag

18:00

Hatayspor – Sivasspor

Tyrkisk Super Lig

18:00

Antalyaspor As – Fenerbahce

Tyrkisk Super Lig

18:30

Fulham FC – West Bromwich Albion

Premier League

19:00

SønderjyskE – AGF

Superliga

19:45

Sporting Braga – Famalicao

Primeira Liga

20:45

Hellas Verona – Benevento

Serie A

21:00

Leeds United – Leicester City

Premier League

21:00

Villarreal – Real Valladolid

La Liga

22:00

Atlanta United – FC Cincinnati

Major League Soccer

22:00

Boavista – Benfica

Primeira Liga

02:15

New York Giants – Tampa Bay Buccaneers

NFL

3 nov

tirsdag

14:40

Vuelta a España - 13. etape

Vuelta a España

18:55

Shakhtar Donetsk – Borussia Mönchengladbach

Champions League

18:55

Lokomotiv Moscow – Atletico Madrid

Champions League

21:00

FC Midtjylland – Ajax

Champions League

21:00

Real Madrid – Inter

Champions League

21:00

Manchester City – Olympiakos

Champions League

21:00

Atalanta – Liverpool FC

Champions League

4 nov

onsdag

14:35

Vuelta a España - 14. etape

Vuelta a España

17:00

Genoa – Torino

Serie A

17:15

Bk Avarta – FC København

DBU Pokalen

18:55

İstanbul Başakşehir – Manchester United

Champions League

18:55

FC Zenit St Petersburg – SS Lazio

Champions League

21:00

RB Leipzig – Paris Saint Germain

Champions League

21:00

Chelsea FC – Rennes

Champions League

21:00

FC Barcelona – Dynamo Kyiv

Champions League

01:30

Orlando City SC – Columbus Crew

Major League Soccer

02:00

Minnesota United – Chicago Fire

Major League Soccer

02:30

Nashville SC – FC Dallas

Major League Soccer

04:00

Portland Timbers – Colorado Rapids

Major League Soccer

5 nov

torsdag

05:00

Los Angeles Galaxy – Seattle Sounders

Major League Soccer

10:30

Cyprus Showdown - Runde 1

European Tour

14:35

Vuelta a España - 15. etape

Vuelta a España

18:00

FC Helsingør – Hobro IK

NordicBet Liga

18:55

Benfica – Rangers

Europa League

  • Canal 9
  • Eurosport Player
  • Dplay
18:55

Ludogorets – Tottenham Hotspur

Europa League

  • 6'eren
  • Eurosport Player
  • Dplay
21:00

Leicester City – Sporting Braga

Europa League

  • Canal 9
  • Eurosport Player
21:00

Arsenal FC – Molde Fk

Europa League

  • 6'eren
  • Eurosport Player
  • Dplay
02:20

San Francisco 49ers – Green Bay Packers

NFL

6 nov

fredag

10:30

Cyprus Showdown - Runde 2

European Tour

14:35

Vuelta a España - 16. etape

Vuelta a España

18:00

Gaziantep – Besiktas Jk

Tyrkisk Super Lig

19:00

Randers FC – AaB

Superliga

20:30

Werder Bremen – 1. FC Köln

Bundesliga

20:45

Sassuolo – Udinese

Serie A

21:00

Cf Elche – Rc Celta De Vigo

La Liga

21:00

Southampton FC – Newcastle United

Premier League

21:30

Belenenses – Rio Ave FC

Primeira Liga

21:45

Cardiff City – Bristol City

Championship (TV 3 Sport viser kun anden halvleg)

    Annonce
    Annonce
    Annonce
    Annonce