TVsporten.dk TVsporten.dk

Sport

  • 26 man
  • 27 i dag
  • 28 ons
  • 29 tors
  • 30 fre
  • 31 lør
  • 1 søn
  • 2 man
  • 3 tirs
  • 4 ons
  • 5 tors
  • 6 fre
  • 7 lør
  • I går
  • I dag
  • I morgen
  • to 29
  • fr 30
  • lø 31
  • sø 1
  • ma 2
  • ti 3
  • on 4
  • to 5
  • fr 6
  • lø 7
26 jul

i går, mandag

05:00
05:25

Skateboard - street (k)

Sommer OL 2020

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
06:40

Bueskydning - hold (m)

Sommer OL 2020 (Finale)

  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
07:00
07:15

Egypten – Danmark

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • DR 1
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
07:20

Polen - Italien

Sommer OL 2020

  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
07:45

Skydning - skeet (k)

Sommer OL 2020 (Finale)

  • DR 2
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
07:50

Udspring - 10m platform, synkron (m)

Sommer OL 2020

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
07:55

Mountainbike (m)

Sommer OL 2020 (med Sebastian Fini)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
08:50

Skydning - skeet (m)

Sommer OL 2020 (Finale med Jesper Hansen)

  • DR 1
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
09:15

Spanien – Norge

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe A)

  • Eurosport 1
  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
10:00

Syvmandsrugby

Sommer OL 2020

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
10:00
11:00

Austrian Open

ATP

  • TV2 Sport X
  • TV2 Play
11:00

Gruppespil

Sommer OL 2020

  • DR 1
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
11:45

Svømning

Sommer OL 2020 (Helena Bach er sat til 13:08)

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
11:55

Gymnastik - hold (m)

Sommer OL 2020 (Finale)

  • DR 2
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
12:00

Basketball 3X3 (k)

Sommer OL 2020

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
12:30

Bahrain – Portugal

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
12:55

Vægtløftning - 55 kg (k)

Sommer OL 2020

  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:00

Beachvolley: Japan - Tyskland (k)

Sommer OL 2020

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:00

Mix double

Sommer OL 2020 (Finale)

  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:00

Softball - Japan - USA

Sommer OL 2020 (Finale)

  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:00

Beachvolley: Schweiz - Holland (k)

Sommer OL 2020

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:00

Japan – Spanien

Sommer OL 2020

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:30

Japan – Sverige

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:45

Brasilien - Argentina (m)

Sommer OL 2020

  • DR 2
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
15:00

Beachvolley: Norge - Spanien (k)

Sommer OL 2020

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
16:30

Austrian Open

ATP

  • TV2 Play
17:00

Atlanta Open

ATP

  • TV2 Play
19:00

SønderjyskE – Vejle BK

1-0

Superliga

23:20

Triatlon (k)

Sommer OL 2020

  • DR 1
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
23:55
01:00

Atlanta Open

ATP

  • TV2 Play
02:00

Japan – Montenegro

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe A)

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
02:00

Beachvolley: USA - Spanien (k)

Sommer OL 2020

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
03:00

Japan - Frankrig (k)

Sommer OL 2020

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
03:00

Gruppespil

Sommer OL 2020 (Danske par ventes i aktion 04.20)

  • DR 1
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
03:30
03:50

Skydning - 10m luftpistol (mix)

Sommer OL 2020 (Finale)

  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
04:00

Brasilien – Ungarn

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe B)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
04:00

Judo

Sommer OL 2020 (med Lærke Olsen)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
04:00

Kina - USA

Sommer OL 2020

  • DR 2
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
27 jul

i dag, tirsdag

Tidligere udsendelser i dag
05:00
05:30
05:30

Beachvolley: Brasilien - USA (m)

Sommer OL 2020

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
06:00
06:00
06:00

Softball - Bronzekamp

Sommer OL 2020

  • DR 2
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
07:00

Kano slalom (k)

Sommer OL 2020 (Kajak - Semifinale)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
07:15

Sverige – Rusland

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe B)

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
07:30

Single - 3. runde

Sommer OL 2020 (Jonathan Groth er sat til at spille 07:30)

  • DR 2
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
07:55

Mountainbike (k)

Sommer OL 2020

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
08:00

Udspring - 10m platform, synkron (f)

Sommer OL 2020

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
08:05

Skydning - 10m luftriffel (mix)

Sommer OL 2020 (Finale)

  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
09:15

Sydkorea – Holland

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe A)

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
09:30

Italien - Tyrkiet (k)

Sommer OL 2020

  • DR 2
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
10:00

Ridning - Dressur hold Grand Prix

Sommer OL 2020

  • DR 1
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
10:00
10:00

USA – Australien

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe G)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
10:00

New Zealand – Sverige

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe G)

  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
10:00

3x3 Basket (k)

Sommer OL 2020

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
11:00

Gruppespil

Sommer OL 2020

  • DR 2
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
11:00
11:00

Austrian Open

ATP

  • TV2 Sport X
  • TV2 Play
12:00
12:30

Angola – Norge

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe A)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
12:45

Gymnastik - hold (k)

Sommer OL 2020 (Finale)

  • DR 2
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:00

Vægtløftning - 64 kg (k)

Sommer OL 2020 (Finale)

  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:00

Canada – Storbritannien

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe E)

  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:00

Chile – Japan

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe E)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:00

Beachvolley: Tyskland - Polen (m)

Sommer OL 2020

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:30

Holland – Kina

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe F)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:30

Brasilien – Zambia

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe F)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:00

Beachvolley: Holland - Argentina (m)

Sommer OL 2020

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:00

3x3 Basket (m)

Sommer OL 2020 (Kvartfinaler)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:30

Frankrig – Spanien

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe B)

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
15:00

Beachvolley: Brasilien - Kina (m)

Sommer OL 2020

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
17:00

Atlanta Open

ATP

  • TV2 Play
01:00

Atlanta Open

ATP

  • TV2 Play
01:10

Roning

Sommer OL 2020 (Danske semifinaler ventes at start kl 05.00)

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
02:00

Danmark – Bahrain

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • DR 1
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
03:45

Kvartfinaler

Sommer OL 2020

  • DR 2
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
04:00

Sverige – Portugal

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
04:25

Enkeltstart - Kvinder

Sommer OL 2020

  • Eurosport Player
  • Discovery+
28 jul

i morgen, onsdag

05:00
06:55

Enkeltstart - Herrer

Sommer OL 2020

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
07:15

Japan – Egypten

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
07:20

Argentina - Frankrig

Sommer OL 2020

  • DR 2
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
09:15

Norge – Argentina

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe A)

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
10:00
10:00

Tyskland – Elfenbenskysten

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe D)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
10:00

Saudi Arabien – Brasilien

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe D)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
10:30

Ridning - Dressur

Sommer OL 2020 (GP - Freestyle)

  • DR 1
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
10:30

Sydkorea – Honduras

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
10:30

Rumænien – New Zealand

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
11:00

Austrian Open

ATP

  • TV2 Sport X
  • TV2 Play
12:30

Brasilien – Spanien

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe A)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:00

Australien – Egypten

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:00

Spanien – Argentina

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:30

Frankrig – Japan

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe A)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:30

Sydafrika – Mexico

Sommer OL 2020 (Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:30

Frankrig – Tyskland

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe A)

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
19:30

Atlanta Open

ATP

  • TV2 Play
19:45

FC Midtjylland – Celtic FC

Champions League

01:00

Atlanta Open

ATP

  • TV2 Play
02:00

Holland – Angola

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe A)

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
04:00

Spanien – Brasilien

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe B)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
04:30
29 jul

torsdag

07:15

Japan – Sydkorea

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe A)

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
09:15

Montenegro – Norge

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe A)

  • Eurosport 1
  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
12:30

Ungarn – Rusland

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe B)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:00

ISPA Handa World Invitational - Day 1

European Tour

14:30

Sverige – Frankrig

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe B)

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
18:00
19:00

Torpedo Zhodino – FC København

Europa Conference League

  • 6'eren
  • Eurosport Player
  • Discovery+
20:20

Liverpool FC – Hertha Bsc Berlin

Venskabskamp

02:00

Argentina – Brasilien

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe A)

  • Kanal 5
  • Eurosport Player
  • Discovery+
04:00

Bahrain – Japan

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
30 jul

fredag

07:15

Frankrig – Spanien

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
09:15

Egypten – Sverige

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
11:30

Ungarns Grand Prix - Træning 1

Formel 1

12:30

Portugal – Danmark

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • DR 1
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:00

ISPA Handa World Invitational - Day 2

European Tour

13:50

Ungarns GP

Formel 3

14:30

Tyskland – Norge

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
15:00

Ungarns Grand Prix - Træning 2

Formel 1

19:00

Betar Wroclaw Fim Speedway Grand Prix Of Poland - Dag 1

FIM Speedway

01:30
02:00
02:00

Angola – Japan

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
04:00

Los Angeles Galaxy – Portland Timbers

Major League Soccer · Bet365 2.05 | 3.60 | 3.30 Bet365

04:00

Montenegro – Sydkorea

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe A)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
31 jul

lørdag

07:15

Rusland – Frankrig

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
09:15

Brasilien – Sverige

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
10:30

Ungarns Grand Prix - Race 1

Formel 3

12:00

Ungarns Grand Prix - Træning 3

Formel 1

12:25

Clásica de San Sebastián (k)

UCI Women's World Tour

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
12:30

Ungarn – Spanien

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:00

ISPA Handa World Invitational - Day 3

European Tour

13:25
13:30
14:30

Norge – Holland

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:30

Rangers – Livingston FC

Scottish Premier League

15:00

Ungarns Grand Prix - Kvalifikation

Formel 1

15:25

Clásica de San Sebastián

UCI World Tour

  • TV2 Sport
  • TV2 Play
16:00

Brentford FC – West Ham United

Venskabskamp

16:00
17:45

Ungarns Grand Prix - Race 2

Formel 3

19:00

Betar Wroclaw Fim Speedway Grand Prix Of Poland - Dag 2

FIM Speedway

20:30

Fortuna Düsseldorf – Werder Bremen

2. Bundesliga

21:00

Heart Of Midlothian – Celtic FC

Scottish Premier League

23:00

Seattle Sounders – San Jose Earthquakes

Major League Soccer · Bet365 1.55 | 3.80 | 6.00 Bet365

00:00

New York Red Bulls – New England Revolution

Major League Soccer · Bet365 2.20 | 3.40 | 3.10 Bet365

01:30

FC Cincinnati – Washington Dc United

Major League Soccer · Bet365 2.75 | 3.30 | 2.50 Bet365

02:00

Portugal – Japan

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
02:00

Inter Miami – Montreal Impact

Major League Soccer

02:30
02:30
03:00

Hall vs Strickland

UFC

04:00

Egypten – Bahrain

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
04:00

Vancouver Whitecaps FC – Minnesota United

Major League Soccer · Bet365 4.00 | 3.80 | 1.83 Bet365

1 aug

søndag

05:00

Poppie vs Stewart

MMA

07:15

Spanien – Argentina

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
09:15

Norge – Frankrig

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
10:40

Ungarns Grand Prix - Race 3

Formel 3

12:30

Tyskland – Brasilien

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
13:00

ISPA Handa World Invitational - Final round

European Tour

13:30

Holstein Kiel – Schalke 04

2. Bundesliga

14:00

HB Køge – Hvidovre IF

NordicBet Liga

14:00

Silkeborg IF – AaB

Superliga

  • Canal 9
  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:30

Danmark – Sverige

Sommer OL 2020 (Herrer | Gruppe B)

  • DR 1
  • DR TV
  • Eurosport Player
  • Discovery+
15:00
16:00

Vejle BK – Brøndby IF

Superliga

  • Canal 9
  • Eurosport Player
  • Discovery+
17:30

Motherwell FC – Hibernian FC

Scottish Premier League

18:00

Odense BK – FC København

Superliga

00:00
02:00

Sydkorea – Angola

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
04:00

Frankrig – Brasilien

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe B)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
2 aug

mandag

07:15

Spanien – Rusland

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe B)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
09:15

Ungarn – Sverige

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe B)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
  • Discovery+
12:30

Holland – Montenegro

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
14:30

Norge – Japan

Sommer OL 2020 (Kvinder | Gruppe A)

  • Eurosport Player
  • Discovery+
18:00

Brøndby IF Legends-Superliga Allstars

Showkamp

19:00

SønderjyskE – FC Nordsjælland

Superliga · Bet365 2.50 | 3.40 | 2.70 Bet365

4 aug

onsdag

18:00

AB Tårnby – Tårnby FF

DBU Pokalen

01:00

New England Revolution – Nashville SC

Major League Soccer

01:00

Vancouver Whitecaps FC – Austin FC

Major League Soccer

01:30

Columbus Crew – Washington Dc United

Major League Soccer

01:30

Montreal Impact – Atlanta United

Major League Soccer

01:30

Philadelphia Union – Toronto FC

Major League Soccer

02:00

Chicago Fire – New York City FC

Major League Soccer

02:00

New York Red Bulls – FC Cincinnati

Major League Soccer

02:00

Orlando City SC – Inter Miami

Major League Soccer

03:00

Austin FC – Houston Dynamo

Major League Soccer

04:00

Seattle Sounders – FC Dallas

Major League Soccer

04:30

Los Angeles Galaxy – Real Salt Lake

Major League Soccer

04:30

Los Angeles FC – Sporting Kansas City

Major League Soccer

04:30

Portland Timbers – San Jose Earthquakes

Major League Soccer

5 aug

torsdag

14:00

Hero Open - Runde 1

European Tour

16:00

Liverpool FC – Bologna FC

Venskabskamp

19:00

WGC: Fedex St.Jude Invitational - Runde 1

European Tour

02:00

Pittsburgh Steelers – Dallas Cowboys

NFL

6 aug

fredag

14:00

Hero Open - Runde 2

European Tour

18:30

Silkeborg IF – Viborg FF

Superliga

19:00

Lublin FIM Speedway Grand Prix of Poland - Dag 1

FIM Speedway

19:00

WGC: FedEx St. Jude Invitational - Runde 2

European Tour

21:00

Afc Bournemouth – West Bromwich Albion

Championship

7 aug

lørdag

13:30

AGF – Fortuna Hjørring

Gjensidige Kvindeliga

13:30

Hero Open - Dag 3

European Tour

18:00

WGC: FedEx St. Jude Invitational Runde 3

European Tour

18:00

Leicester City – Manchester City

Community Shield

18:30

Leicester City – Valencia

Venskabskamp

19:00

Lublin FIM Speedway Grand Prix of Poland - Dag 2

FIM Speedway

21:00

Sheffield United – Birmingham City

Championship

01:30

FC Cincinnati – Orlando City SC

Major League Soccer

01:30

Columbus Crew – Atlanta United

Major League Soccer

02:00

Minnesota United – Houston Dynamo

Major League Soccer

02:00

Toronto FC – New York City FC

Major League Soccer

02:30
03:00

Colorado Rapids – Sporting Kansas City

Major League Soccer

04:30

Portland Timbers – Real Salt Lake

Major League Soccer

Der er ingen udsendelser for det aktuelle udvalg