23

Favoritter

ændring Tilføj en favorit ved at klikke på hjertet ved ønskede hold/liga.
Sport
23 Vælg dato
  • Vis alle
  • Am. fodbold
  • Badminton
  • Basket
  • Cykling
  • Fodbold
  • Formel 1
  • Golf
  • Håndbold
  • Ishockey
  • Speedway
  • Tennis
  • Fighting
  • 22 i går
  • 23 i dag
  • 24 man
  • 25 tirs
  • 26 ons
  • 27 tors
  • 28 fre
  • 29 lør
  • 30 søn
  • 1 man
  • 2 tirs
  • 3 ons
  • 4 tors
23 Vælg dato
  • Annons
    • 22 APR

      i går, lørdag

      1. China Masters


        China Masters
      2. Shenzhen International


      3. Malaga – Valencia

        Dplay

      4. Monte-Carlo Masters


      5. Danmark – Norge


      6. Brynäs IF – HV 71


        (4. semifinale)
      7. FC Bayern München – FSV Mainz 05

        Dplay

      8. AC Horsens – Esbjerg fB


        (Gruppespil - Pulje 2)
      9. Huddersfield Town – Fulham FC


      10. Ribe-Esbjerg HH – TTH Holstebro


      11. Villarreal – Leganes Cd

        Dplay

      12. Paris Saint Germain – Hsc Montpellier


      13. German MMA Championship


      14. SG Flensburg-Handewitt – HC Vardar


        (Kvartfinale 1. kamp)
      15. Telekom Veszprem – Monpellier


      16. Chelsea FC – Tottenham Hotspur

        Dplay

        (Semifinale)
      17. Mors-Thy Håndbold – Bjerringbro-Silkeborg


      18. Borussia Mönchengladbach – Borussia Dortmund

        Dplay

      19. Osasuna – Sporting Gijon

        Dplay

      20. Valero Texas Open


      21. Wallin – Mandras


        (Nordic Fight Night)
      22. Rhein Neckar Löwen – Hsc 2000 Coburg


      23. Langford vs Khurtsidze / Nurse vs Hughes


      24. Abraham vs Krasniqi


      25. FFC 29


        (Final Fight Championship)
      26. Murray vs Rosado


      27. Fiorentina – Inter

        Dplay

      28. Espanyol – Atletico Madrid

        Dplay

      29. Milwaukee Bucks – Toronto Raptors


      30. Minnesota Wild – San Jose Sharks


        (5:7)
      31. Portland Timbers – Vancouver Whitecaps FC

        Dplay

        (Eurosport 22:45)
      32. Atlanta Hawks – Washington Wizards


      33. Palmeiras Sp – Ponte Preta Sp


      34. Memphis Grizzlies – San Antonio Spurs


      35. New York Rangers – Montreal Canadiens


        (6:7)
      36. Berto vs Porter


      37. Swanson vs Lobov


        (UFC Fight Night)
      38. Portland Trail Blazers – Golden State Warriors


      39. San Jose Sharks – Edmonton Oilers


        (6:7.)
    • 23 APR

      i dag, søndag

      1. Tidligere udsendelser i dag
      2. Shenzhen International


      3. China Masters


        China Masters
      4. Real Sociedad – Deportivo La Coruna

        Dplay

      5. Sassuolo – Napoli

        Dplay

      6. Randers FC – Odense BK

        Dplay

        (Gruppespil - Pulje 1)
      7. FC Helsingør – Hobro IK


      8. Liège-Bastogne-Liège


      9. Redbergslids IK – Ik Sävehof


        Handbollsligan Sverige
      10. Monte-Carlo Masters


      11. AC Milan – Empoli FC

        Dplay

      12. SS Lazio – Palermo

        Dplay

      13. Udinese – Cagliari

        Dplay

      14. Chievo – Torino

        Dplay

      15. Sampdoria – FC Crotone

        Dplay

      16. Burnley FC – Manchester United

        Dplay

      17. SC Freiburg – Bayer Leverkusen

        Dplay

      18. Arsenal FC – Manchester City

        Dplay

        (Semifinale)
      19. FC Nordsjælland – Brøndby IF

        Dplay

        (Mesterskabsspil)
      20. Rc Celta De Vigo – Real Betis

        Dplay

      21. Pick Szeged – Paris Handball


        (Kvartfinale 1:2)
      22. Liverpool FC – Crystal Palace

        Dplay

      23. Schalke 04 – RB Leipzig

        Dplay

      24. GOG Håndbold – Aalborg Håndbold


        (Slutspil runde 4)
      25. THW Kiel – FC Barcelona


        (Kvartfinale, 1. kamp)
      26. FC København – FC Midtjylland


        (Mesterskabsspil)
      27. Rosenborg BK – Aalesunds Fk

        Dplay

      28. Union Deportiva Las Palmas – Cd Alaves

        Dplay

      29. Valero Texas Open


      30. Indiana Pacers – Cleveland Cavaliers


      31. KIF Kolding – Skjern Håndbold


        (Slutspil runde 4)
      32. New York City FC – Orlando City SC

        Dplay

      33. Juventus – Genoa

        Dplay

      34. Real Madrid – FC Barcelona

        Dplay

        (Viasat Ultra HD)
      35. S.C. Corinthians Paulista – Sao Paulo Sp


      36. Flamengo Rj – Botafogo Rj


        (Semifinale)
      37. Boston Bruins – Ottawa Senators


      38. Lyon – As Monaco


      39. Oklahoma City Thunder – Houston Rockets


      40. Los Angeles Galaxy – Seattle Sounders

        Dplay

      41. Chicago Bulls – Boston Celtics


      42. Toronto Maple Leafs – Washington Capitals


        (6:7)
      43. Utah Jazz – Los Angeles Clippers


    • 24 APR

      i morgen, mandag

      1. ATP – Barcelona Open


      2. Kamp ikke fastlagt


        (Finale)
      3. Bakken Bears – Horsens IC


        (1. finale)
      4. AGF – AaB


        (Gruppespil - Pulje 2)
      5. HV 71 – Brynäs IF


        (5. Finale)
      6. FC Midtjylland – København Håndbold


        (Semifinale)
      7. Newcastle United – Preston North End


      8. Sd Eibar – Athletic Bilbao

        Dplay

      9. Pescara – AS Roma


      10. Toronto Raptors – Milwaukee Bucks


        (Playoffs)
      11. Atlanta Hawks – Washington Wizards


      12. Portland Trail Blazers – Golden State Warriors


      13. Portland Trail Blazers – Golden State Warriors


    • 25 APR

      tirsdag

      1. ATP – Barcelona Open


      2. WTA – Stuttgart


      3. Tour of Romandie

        Dplay

        Tour of Romandie
      4. Bjerringbro-Silkeborg – Ribe-Esbjerg HH


        (Slutspil runde 5)
      5. Sporting Gijon – Espanyol

        Dplay

      6. Fenerbahce – Panathinaikos


      7. Nykøbing Falster Håndboldklub – Viborg HK


        (Semifinale)
      8. Granada Cf – Malaga

        Dplay

      9. Chelsea FC – Southampton FC

        Dplay

      10. Borussia Mönchengladbach – Eintracht Frankfurt


        (Semifinale)
      11. Atletico Madrid – Villarreal

        Dplay

      12. Barrios vs Lara


        (PBC)
    • 26 APR

      onsdag

      1. ATP – Barcelona Open


      2. WTA – Stuttgart


      3. Tour of Romandie

        Dplay

        Tour of Romandie
      4. TTH Holstebro – Mors-Thy Håndbold


        (Slutspil runde 5)
      5. FC Barcelona – Osasuna


      6. Frisch Auf Göppingen – THW Kiel


      7. Leganes Cd – Union Deportiva Las Palmas

        Dplay

      8. Skjern Håndbold – GOG Håndbold


        (Slutspil runde 5)
      9. Arsenal FC – Leicester City

        Dplay

      10. FC Bayern München – Borussia Dortmund


        (Semifinale)
      11. Crystal Palace – Tottenham Hotspur

        Dplay

      12. Deportivo La Coruna – Real Madrid

        Dplay

    • 27 APR

      torsdag

      1. Volvo China Open


      2. ATP – Barcelona Open


      3. WTA – Stuttgart


      4. Zurich Classic of New Orleans


      5. Tour of Romandie

        Dplay

        Tour of Romandie
      6. Volunteers of America Texas Shootout


      7. Horsens IC – Bakken Bears


        (2. finale)
      8. Sverige – Rusland


        Euro Hockey Tour (Euro Hockey Tour)
      9. Vardar – SG Flensburg-Handewitt


        (Kvartfinale, 2. kamp)
      10. Vendsyssel FF – FC København


        (Semifinale)
      11. Brynäs IF – HV 71


        (6. semifinale)
      12. Cd Alaves – Sd Eibar

        Dplay

      13. Sevilla – Rc Celta De Vigo

        Dplay

      14. Aalborg Håndbold – KIF Kolding


        (Slutspil runde 5)
      15. Manchester City – Manchester United

        Dplay

      16. Zurich Classic of New Orleans, Round 1


      17. Athletic Bilbao – Real Betis

        Dplay

        (TV3 Sport 2 kl 22:30)
      18. NFL: Draft 2017


    • 28 APR

      fredag

      1. Volvo China Open


      2. Ruslands Grand Prix – Træning 1


      3. ATP – Barcelona Open


      4. WTA – Stuttgart


      5. Ruslands Grand Prix – Træning 2


      6. Zurich Classic of New Orleans


      7. Futsal: UEFA Cup

        Dplay

      8. Tour of Romandie

        Dplay

        Tour of Romandie
      9. Badminton-EM


        (Individuelt)
      10. Tour of Yorkshire

        Dplay

        Tour of Yorkshire
      11. Odense BK – AC Horsens


        (Gruppespil - Pulje 1)
      12. Volunteers of America Texas Shootout


      13. Futsal: UEFA Cup

        Dplay

      14. Bayer Leverkusen – Schalke 04

        Dplay

      15. Randers FC – Esbjerg fB


        (Gruppespil - Pulje 1)
      16. Cardiff City – Newcastle United


      17. Zurich Classic of New Orleans, Round 2


      18. NFL – Draft 2017


    • 29 APR

      lørdag

      1. Volvo China Open


      2. Ruslands Grand Prix – Træning 3


      3. Badminton-EM


        (Individuelt)
      4. Real Sociedad – Granada Cf

        Dplay

      5. Ruslands Grand Prix – Kvalifikation


      6. ATP – Barcelona Open


      7. Kamp ikke fastlagt


        SHE, Sverige (1. semifinale)
      8. Borussia Dortmund – 1. FC Köln


      9. FC Midtjylland – FC Nordsjælland


        (Mesterskabsspil)
      10. West Bromwich Albion – Leicester City

        Dplay

      11. Blackburn Rovers – Aston Villa


      12. Tjekkiet – Sverige


        Euro Hockey Tour
      13. NFL: Draft 2017


      14. Torino – Sampdoria

        Dplay

      15. Vfl Wolfsburg – FC Bayern München

        Dplay

      16. Kamp ikke fastlagt


        (Slutspil runde 6)
      17. FC Barcelona – THW Kiel


      18. Zurich Classic of New Orleans, Round 3


      19. Sloveniens Grand Prix


      20. Joshua vs Klitschko


        (PBC)
      21. Paris Handball – MOL Pick Szeged


        (Kvartfinale. 2. Kamp)
      22. Espanyol – FC Barcelona

        Dplay

      23. Atalanta – Juventus

        Dplay

      24. Volunteers of America Texas Shootout


      25. Orlando City SC – Colorado Rapids

        Dplay

      26. Shumenov vs Dorticos


    • 30 APR

      søndag

      1. Volvo China Open


      2. Badminton-EM


        (Individuelt)
      3. Viborg FF – AaB

        Dplay

        (Gruppespil - Pulje 2)
      4. AS Roma – SS Lazio

        Dplay

      5. Ruslands Grand Prix – Løbet


      6. Manchester United – Swansea City

        Dplay

      7. Hobro IK – FC Roskilde


      8. Sverige – Finland


        Euro Hockey Tour
      9. Everton FC – Chelsea FC

        Dplay

      10. FC Augsburg – Hamburger SV

        Dplay

      11. FC København – Lyngby BK

        Dplay

      12. ATP – Barcelona Open


      13. Tottenham Hotspur – Arsenal FC

        Viasat Ultra HDDplay

      14. 1899 Hoffenheim – Eintracht Frankfurt

        Dplay

      15. Brøndby IF – SønderjyskE


        (Mesterskabsspil)
      16. Kamp ikke fastlagt


        (Slutspil runde 6)
      17. Sd Eibar – Leganes Cd

        Dplay

      18. Zurich Classic of New Orleans, Round 4


      19. Rc Celta De Vigo – Athletic Bilbao

        Dplay

      20. Inter – Napoli

        Dplay

      21. Volunteers of America Texas Shootout


      22. Nice – Paris Saint Germain


    • 1 MAJ

      mandag

      1. Bakken Bears – Horsens IC


        (3. finale)
      2. Sarpsborg Fk – Rosenborg BK

        Dplay

      3. Silkeborg IF – AGF


      4. Watford FC – Liverpool FC

        Dplay

      5. Malaga – Sevilla

        Dplay

      6. Strandfodbold: World Cup

        Dplay

    • 2 MAJ

      tirsdag

      1. Tjekkiet – Frankrig

        Dplay

        (kvinder)
      2. Dag 2, Estoril

        Dplay

      3. Strandfodbold: World Cup

        Dplay

    • 3 MAJ

      onsdag

      1. WTA – Prag


      2. Spanien – Tyrkiet

        Dplay

      3. Millennium Estoril Open

        Dplay

      4. Frankrig – Ungarn

        Dplay

      5. Kroatien – Italien

        Dplay

      6. Horsens IC – Bakken Bears


        (4. finale)
      7. Dag 3, Estoril

        Dplay

      8. Kamp ikke fastlagt


    • 4 MAJ

      torsdag

      1. WTA – Prag


      2. Tyskland – Bosnien-Hercegovina

        Dplay

      3. Wells Fargo Championship


      4. England – Norge

        Dplay

      5. Millennium Estoril Open

        Dplay

        (1/8-finaler)
      6. Serbien – Irland

        Dplay

      7. 2. rd, Best Pairs, Polen

        Dplay

        Best pairs
      8. Skælskør-Slagelse – Skovshoved


        (Finale)
      9. Ungarn – Danmark


      10. Wells Fargo Championship


      11. Kamp ikke fastlagt

        Dplay

      12. Strandfodbold: World Cup

        Dplay

        (Kvartfinale)
    Der er ingen udsendelser for det aktuelle udvalg