Favoritter

Sport

  • Vis alle
  • Fodbold
  • Håndbold
  • Amerikansk fodbold
  • Badminton
  • Basket
  • Cykling
  • Formel 1
  • Golf
  • Ishockey
  • Speedway
  • Tennis

Tilføj favorithold og - ligaer

Nu kan du tilføje dine favorithold og -ligaer så du hurtigt kan filtrere dem frem. Klik på en vilkårlig kamp og markér hjertet ved siden af det ønskede hold eller liga.

jan30I dag, Fredag

  • 06:00 Tennis

    Mattek-Sands/Safarova - Chan/Zheng

    Australian Open (Finale)
    Eurosport
  • 09:00 Golf

    Omega Dubai Desert Classic

    European Tour
    Viasat Golf
  • 09:30 Tennis

    Novak Djokovic - Stanislas Wawrinka

    Australian Open (Semifinale)
    Eurosport
  • 14:00 Håndbold

    Tyskland - Kroatien

    VM i håndbold
    TV2 Sport
  • 16:30 Håndbold

    Danmark - Slovenien

    VM i håndbold
    DR 1
  • 16:30 Håndbold

    Qatar - Polen

    VM i håndbold (Semifinale)
    TV2
  • 19:00 Ishockey

    Frölunda Hc - Färjestad BK

    SHL
    CMORE Hockey
  • 19:00 Håndbold

    Spanien - Frankrig

    VM i håndbold (Semifinale)
    DR 1
  • 19:30 Ishockey

    Aalborg Pirates - Frederikshavn White Hawks

    Metal Ligaen
    TV2 Sport
  • 19:30 Håndbold

    HC Leipzig - WHC Vardar

    Champions League
    TV3 Sport 2
  • 20:30 Fodbold

    Vfl Wolfsburg - FC Bayern München

    Bundesliga
    Eurosport 2
  • 20:40 Fodbold

    Rayo Vallecano - Deportivo La Coruna

    La Liga
    Canal 8 Sport
  • 21:00 Fodbold

    FC København-Dynamo Moskva

    Venskabskamp (Atlantic Cup)
    TV3 Sport 1
  • 21:00 Golf

    Waste Management Phoenix Open

    PGA
    Viasat Golf
  • 01:00 Ishockey

    New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins

    NHL
    TV3 Sport 2
  • 01:30 Basket

    Brooklyn Nets - Toronto Raptors

    NBA
    TV2 Sport
  • 03:05 Ishockey

    Colorado Avalanche - Nashville Predators

    NHL (Xtra NHL 1)
    Viasat Xtra
  • 04:00 Ishockey

    Anaheim Ducks - Chicago Blackhawks

    NHL
    TV3 Sport 2

jan31I morgen, Lørdag

  • 09:30 Tennis

    Serena Williams - Maria Sharapova

    Australian Open (Finale)
    Eurosport
  • 10:00 Fodbold

    Sydkorea - Australien

    Asian Cup (Finale)
    Eurosport 2
  • 10:00 Golf

    Omega Dubai Desert Classic

    European Tour
    Viasat Golf
  • 11:00 Cykling

    VM i UCI Cyclo-Cross

    VM i UCI Cyclo-Cross
    TV3 Sport 1
  • 11:45 Tennis

    Bolelli/Fognini - Herbert/Mahut

    Australian Open (Doubles final, men)
    Eurosport
  • 13:45 Fodbold

    Hull City - Newcastle United

    Premier League
    6'eren TV3 +
  • 14:30 Håndbold

    Tyskland - Slovenien

    VM i håndbold (Placeringskamp)
    TV2 Sport
  • 15:00 Fodbold

    FC Midtjylland - Örebro SK

    Venskabskamp (Atlantic Cup)
    TV3 Sport 1
  • 16:00 Fodbold

    Real Madrid - Real Sociedad

    La Liga
    Canal 9
  • 16:00 Fodbold

    Liverpool FC - West Ham United

    Premier League
    6'eren
  • 16:00 Fodbold

    Manchester United - Leicester City

    Premier League
    TV3 +
  • 16:00 Ishockey

    Färjestad BK - Djurgårdens IF

    SHL
    CMORE Hockey
  • 17:00 Fodbold

    Congo - DR Congo

    Africa Cup of Nations (Kvartfinale)
    Eurosport
  • 17:05 Håndbold

    HC Odense - Team Tvis Holstebro

    Boxer Dameligaen
    TV2
  • 17:15 Håndbold

    Danmark - Kroatien

    VM i håndbold (Placeringskamp)
    DR 1
  • 18:00 Fodbold

    Sd Eibar - Atletico Madrid

    La Liga
    Canal 9
  • 18:00 Fodbold

    Genoa - Fiorentina

    Serie A
    Canal 8 Sport
  • 18:30 Fodbold

    Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund

    Bundesliga
    Eurosport 2
  • 18:30 Fodbold

    PSV Eindhoven - Willem II

    Eredivisie
    TV2 Sport
  • 18:30 Fodbold

    Chelsea FC - Manchester City

    Premier League
    6'eren TV3 +
  • 18:30 Ishockey

    Luleå HF - Örebro Hockey

    SHL
    CMORE Hockey
  • 19:00 Ishockey

    Montreal Canadiens - Washington Capitals

    NHL (Xtra NHL 1)
    Viasat Xtra
  • 19:00 Golf

    Waste Management Phoenix Open

    PGA
    Viasat Golf
  • 20:00 Fodbold

    Granada Cf - Cf Elche

    La Liga
    Canal 9
  • 20:15 Fodbold

    Tunesien - Ækvatorialguinea

    Africa Cup of Nations (Kvartfinale)
    Eurosport
  • 20:45 Fodbold

    AS Roma - Empoli FC

    Serie A
    Canal 8 Sport
  • 21:00 Fodbold

    Brøndby IF - Fk Mlada Boleslav

    Venskabskamp (Atlantic Cup)
    TV3 Sport 1
  • 22:00 Fodbold

    Rc Celta De Vigo - Cf Cordoba

    La Liga
    Canal 9
  • 01:05 Ishockey

    Winnipeg Jets - Dallas Stars

    NHL
    TV3 Sport 2
  • 01:05 Ishockey

    New Jersey Devils - Florida Panthers

    NHL (Xtra NHL 2)
    Viasat Xtra
  • 01:05 Ishockey

    New York Rangers - Carolina Hurricanes

    NHL (Xtra NHL 3)
    Viasat Xtra
  • 01:05 Ishockey

    Philadelphia Flyers - Toronto Maple Leafs

    NHL (Xtra NHL 4)
    Viasat Xtra
  • 01:35 Ishockey

    Tampa Bay Lightning - Columbus Blue Jackets

    NHL (Xtra NHL 5)
    Viasat Xtra
  • 02:00 Basket

    Minnesota Timberwolves - Cleveland Cavaliers

    NBA
    TV2 Sport

feb1Søndag

  • 06:00 Tennis

    Mladenovic/Nestor - Hingis/Paes

    Australian Open (Mixed Double, finale)
    Eurosport
  • 09:30 Tennis

    Novak Djokovic - Andy Murray

    Australian Open (Finale)
    Eurosport
  • 09:30 Golf

    Omega Dubai Desert Classic

    European Tour
    Viasat Golf
  • 11:00 Cykling

    VM i UCI Cyclo-Cross

    VM i UCI Cyclo-Cross
    TV3 Sport 1
  • 12:00 Fodbold

    Ud Levante - Athletic Bilbao

    La Liga
    Canal 9
  • 12:30 Fodbold

    Feyenoord - Ado Den Haag

    Eredivisie
    TV2 Sport
  • 12:30 Fodbold

    Sassuolo - Inter

    Serie A
    Canal 8 Sport
  • 14:30 Fodbold

    Vitesse Arnheim - Ajax Amsterdam

    Eredivisie
    TV2 Sport
  • 14:30 Fodbold

    Arsenal FC - Aston Villa

    Premier League
    TV3 Sport 2
  • 14:30 Håndbold

    Polen - Spanien

    VM i håndbold (Bronzekamp)
    DR 1
  • 15:00 Fodbold

    Udinese - Juventus

    Serie A
    Canal 8 Sport
  • 15:15 Fodbold

    Werder Bremen - Hertha Bsc Berlin

    Bundesliga
    Eurosport 2
  • 17:00 Fodbold

    Ghana - Guinea

    Africa Cup of Nations (Kvartfinale)
    Eurosport
  • 17:00 Fodbold

    Almeria - Cf Getafe

    La Liga
    Canal 8 Sport
  • 17:00 Fodbold

    Southampton FC - Swansea City

    Premier League
    TV3 Sport 2
  • 17:15 Håndbold

    Qatar - Frankrig

    VM i håndbold (Finale)
    TV2
  • 17:30 Fodbold

    FC Augsburg - 1899 Hoffenheim

    Bundesliga
    Eurosport 2
  • 19:00 Golf

    Waste Management Phoenix Open

    PGA
    Viasat Golf
  • 19:05 Ishockey

    Montreal Canadiens - Arizona Coyotes

    NHL (Xtra NHL 1)
    Viasat Xtra
  • 20:00 Basket

    New York Knicks - Los Angeles Lakers

    NBA
    TV2 Sport
  • 20:30 Fodbold

    Elfenbenskysten - Algeriet

    Africa Cup of Nations (Kvartfinale)
    Eurosport
  • 20:45 Fodbold

    AC Milan - Parma

    Serie A
    Canal 8 Sport
  • 21:00 Fodbold

    As Monaco - Lyon

    Ligue 1
    TV3 Sport 2
  • 21:00 Fodbold

    FC Barcelona - Villarreal

    La Liga
    6'eren
  • 21:35 Ishockey

    Vancouver Canucks - Minnesota Wild

    NHL (Xtra NHL 2)
    Viasat Xtra
  • 00:30 Amerikansk fodbold

    Seattle Seahawks - New England Patriots

    NFL (Super Bowl XLIX)
    TV3 +

feb2Mandag

  • 17:30 Fodbold

    Transfer deadline

    Silly season
    TV2 Sport TV3 Sport 1
  • 19:00 Håndbold

    Viborg HK - Metz

    Champions League kvinder
    DR 3
  • 19:30 Basket

    Horsens - Copenhagen Wolfpack

    Basketligaen
    TV2 Sport
  • 20:45 Fodbold

    Malaga - Valencia

    La Liga
    Canal 8 Sport
  • 01:05 Ishockey

    New York Rangers - Florida Panthers

    NHL
    TV3 Sport 2
  • 02:05 Basket

    New Orleans Pelicans - Atlanta Hawks

    NBA
    TV2 Sport

feb3Tirsdag

  • 16:00 Fodbold

    Örebro SK - Brøndby IF

    Venskabskamp (Atlantic Cup)
    TV3 Sport 1
  • 20:00 Fodbold

    FC Bayern München - Schalke 04

    Bundesliga
    Eurosport 2
  • 20:15 Ishockey

    Luleå HF - Frölunda Hc

    Champions Hockey League (Finale)
    SVT2
  • 20:45 Fodbold

    Nac Breda - PSV Eindhoven

    Eredivisie
    TV2 Sport
  • 21:00 Fodbold

    Manchester United - Cambridge United

    FA-cupen
    6'eren
  • 21:00 Fodbold

    Fk Mlada Boleslav - FC Midtjylland

    Venskabskamp (Atlantic Cup)
    TV3 Sport 1
  • 01:05 Ishockey

    New York Islanders - Florida Panthers

    NHL
    TV3 Sport 2
  • 01:35 Basket

    Detroit Pistons - Miami Heat

    NBA
    TV2 Sport
  • 04:05 Ishockey

    Vancouver Canucks - Winnipeg Jets

    NHL
    TV3 Sport 2

feb4Onsdag

  • 11:00 Cykling

    1. etape

    Tour of Dubai
    Eurosport 2
  • 17:00 Basket

    Unics Kazan - Strasbourg

    Eurocup
    Eurosport 2
  • 17:30 Fodbold

    FC Dynamo Moscow - IFK Göteborg

    Venskabskamp (Atlantic Cup)
    TV3 Sport 1
  • 20:00 Fodbold

    Borussia Dortmund - FC Augsburg

    Bundesliga
    Eurosport 2
  • 20:15 Fodbold

    Kamp ikke fastlagt

    Africa Cup of Nations
    Eurosport
  • 20:30 Fodbold

    Real Madrid - Sevilla

    La Liga
    Canal 9
  • 20:45 Fodbold

    Bolton Wanderers - Liverpool FC

    FA-cupen
    6'eren
  • 21:00 Fodbold

    FK Blaumit Jablonec- FC København

    Venskabskamp (Atlantic Cup)
    TV3 Sport 1
  • 02:05 Ishockey

    Edmonton Oilers - Pittsburgh Penguins

    NHL
    TV3 Sport 2
  • 02:05 Basket

    Houston Rockets - Chicago Bulls

    NBA
    TV2 Sport

feb5Torsdag

  • 08:00 Golf

    Maybank Malaysian Open

    European Tour
    Viasat Golf
  • 11:00 Cykling

    2. etape

    Tour of Dubai
    Eurosport 2
  • 19:30 Håndbold

    Team Esbjerg - København Håndbold

    Boxer Dameligaen
    TV2 Sport
  • 19:45 Fodbold

    Kamp ikke fastlagt

    Africa Cup of Nations
    Eurosport
  • 21:00 Golf

    Farmers Insurance Open

    PGA
    Viasat Golf
  • 01:05 Ishockey

    Philadelphia Flyers - New York Islanders

    NHL
    TV3 Sport 2
  • 02:05 Basket

    Cleveland Cavaliers - Los Angeles Clippers

    NBA
    TV2 Sport
  • 04:05 Ishockey

    Vancouver Canucks - San Jose Sharks

    NHL
    TV3 Sport 2

feb6Fredag

  • 08:00 Golf

    Maybank Malaysian Open

    European Tour
    Viasat Golf
  • 11:00 Cykling

    3. etape

    Tour of Dubai
    Eurosport 2
  • 12:00 Tennis

    Open Sud de France Montpellier 250

    ATP
    CMORE Tennis
  • 20:10 Håndbold

    Nationalmannschaft-Bundesliga All Stars

    Venskabskamp
    TV3 Sport 1
  • 20:15 Fodbold

    Schalke 04 - Borussia Mönchengladbach

    Bundesliga
    Eurosport 2
  • 20:30 Fodbold

    Saint Etienne - Rc Lens

    Ligue 1
    TV3 Sport 2
  • 21:00 Fodbold

    Deportivo La Coruna - Sd Eibar

    La Liga
    Canal 8 Sport
  • 21:00 Golf

    Farmers Insurance Open

    PGA
    Viasat Golf
  • 01:05 Ishockey

    Washington Capitals - Anaheim Ducks

    NHL
    TV3 Sport 2
  • 01:35 Basket

    Atlanta Hawks - Golden State Warriors

    NBA
    TV2 Sport

feb7Lørdag

  • 11:15 Cykling

    4. etape

    Tour of Dubai
    Eurosport 2
  • 12:30 Badminton

    Yonex DM 2015

    Yonex DM 2015
    TV3 Sport 1
  • 13:45 Fodbold

    Tottenham Hotspur - Arsenal FC

    Premier League
    6'eren TV3 +
  • 15:00 Tennis

    Open Sud de France Montpellier 250

    ATP
    CMORE Tennis
  • 15:30 Fodbold

    Vfb Stuttgart - FC Bayern München

    Bundesliga
    Eurosport 2
  • 16:00 Fodbold

    Atletico Madrid - Real Madrid

    La Liga
    6'eren
  • 16:00 Fodbold

    Aston Villa - Chelsea FC

    Premier League
    TV3 +
  • 17:05 Håndbold

    Skjern Håndbold - KIF Kolding

    Boxer Herreligaen
    TV2
  • 18:00 Fodbold

    Villarreal - Granada Cf

    La Liga
    Canal 9
  • 18:00 Fodbold

    Hellas Verona - Torino

    Serie A
    Canal 8 Sport
  • 18:30 Fodbold

    Hamburger SV - Hannover 96

    Bundesliga
    Eurosport 2
  • 18:30 Fodbold

    Everton FC - Liverpool FC

    Premier League
    6'eren TV3 +
  • 18:30 Fodbold

    Kamp ikke fastlagt

    Venskabskamp (Atlantic Cup)
    TV3 Sport 1
  • 18:30 Håndbold

    Larvik Hk - Viborg HK

    Champions League kvinder
    DR 3
  • 19:00 Ishockey

    Danmark - Norge

    Venskabskamp
    TV2 Sport
  • 19:00 Golf

    Farmers Insurance Open

    PGA
    Viasat Golf
  • 20:00 Fodbold

    Ud Levante - Malaga

    La Liga
    Canal 9
  • 20:45 Fodbold

    Juventus - AC Milan

    Serie A
    Canal 8 Sport
  • 21:05 Ishockey

    Nashville Predators - New York Rangers

    NHL
    TV3 Sport 2
  • 22:00 Fodbold

    Real Sociedad - Rc Celta De Vigo

    La Liga
    Canal 9
  • 22:00 Fodbold

    Kamp ikke fastlagt

    Venskabskamp (Atlantic Cup)
    TV3 Sport 1
  • 01:00 Basket

    Chicago Bulls - New Orleans Pelicans

    NBA
    TV2 Sport
  • 01:05 Ishockey

    Boston Bruins - New York Islanders

    NHL
    TV3 Sport 2
  • 04:00 Golf

    Maybank Malaysian Open

    European Tour
    Viasat Golf
  • 04:05 Ishockey

    Vancouver Canucks - Pittsburgh Penguins

    NHL
    TV3 Sport 2

feb8Søndag

  • 12:00 Fodbold

    Cf Cordoba - Almeria

    La Liga
    Canal 9
  • 12:30 Fodbold

    Feyenoord - Cambuur Leeuwarden

    Eredivisie
    TV2 Sport
  • 12:30 Badminton

    Yonex DM 2015

    Yonex DM 2015
    TV3 Sport 1
  • 12:45 Fodbold

    Fiorentina - Atalanta

    Serie A
    Canal 8 Sport
  • 13:00 Fodbold

    Burnley FC - West Bromwich Albion

    Premier League
    TV3 Sport 2
  • 14:30 Fodbold

    Go Ahead Eagles - Ajax Amsterdam

    Eredivisie
    TV2 Sport
  • 15:00 Fodbold

    Cagliari - AS Roma

    Serie A
    Canal 8 Sport
  • 15:00 Ishockey

    Sverige - Finland

    Euro hockey tour
    SVT2
  • 15:00 Tennis

    Open Sud de France Montpellier 250

    ATP
    CMORE Tennis
  • 15:05 Fodbold

    Newcastle United - Stoke City

    Premier League
    TV3 Sport 2
  • 15:30 Fodbold

    Werder Bremen - Bayer Leverkusen

    Bundesliga
    Eurosport 2
  • 17:00 Fodbold

    Nice - Nantes

    Ligue 1
    TV3 Sport 1
  • 17:00 Fodbold

    Cf Getafe - Sevilla

    La Liga
    Canal 9
  • 17:00 Håndbold

    FC Midtjylland - Team Tvis Holstebro

    Boxer Herreligaen
    TV2 Sport
  • 17:15 Fodbold

    West Ham United - Manchester United

    Premier League
    TV3 Sport 2
  • 17:30 Fodbold

    FC Augsburg - Eintracht Frankfurt

    Bundesliga
    Eurosport 2
  • 19:00 Fodbold

    Athletic Bilbao - FC Barcelona

    La Liga
    Canal 9
  • 19:00 Basket

    Oklahoma City Thunder - Los Angeles Clippers

    NBA
    TV2 Sport
  • 19:00 Golf

    Farmers Insurance Open

    PGA
    Viasat Golf
  • 19:30 Fodbold

    Finale

    Africa Cup of Nations (Finale)
    Eurosport
  • 20:45 Fodbold

    Inter - Palermo

    Serie A
    Canal 8 Sport
  • 21:00 Fodbold

    Lyon - Paris Saint Germain

    Ligue 1
    TV3 Sport 1
  • 21:00 Fodbold

    Athletic Bilbao - FC Barcelona

    La Liga
    6'eren
  • 21:30 Basket

    Cleveland Cavaliers - Los Angeles Lakers

    NBA
    TV2 Sport
  • 00:05 Ishockey

    Buffalo Sabres - New York Islanders

    NHL
    TV3 Sport 2
  • 04:00 Golf

    Maybank Malaysian Open

    European Tour
    Viasat Golf

feb9Mandag

  • 11:00 Tennis

    ABN AMRO WTT Rotterdam 500

    ATP
    CMORE Tennis
  • 19:30 Basket

    Copenhagen Wolfpack - Team FOG Naestved

    Basketligaen
    TV2 Sport
  • 20:15 Fodbold

    TSV 1860 München - 1. FC Heidenheim

    2. Bundesliga
    Eurosport 2
  • 20:45 Fodbold

    SS Lazio - Genoa

    Serie A
    Canal 8 Sport
  • 01:00 Ishockey

    New Jersey Devils - Edmonton Oilers

    NHL
    TV3 Sport 2
  • 01:05 Ishockey

    New Jersey Devils - Edmonton Oilers

    NHL (Xtra NHL 1)
    Viasat Xtra
  • 02:30 Basket

    Dallas Mavericks - Los Angeles Clippers

    NBA
    TV2 Sport
  • 02:35 Ishockey

    Chicago Blackhawks - Arizona Coyotes

    NHL (Xtra NHL 2)
    Viasat Xtra

feb10Tirsdag

  • 11:00 Tennis

    ABN AMRO WTT Rotterdam 500

    ATP
    CMORE Tennis
  • 19:00 Ishockey

    Linköpings HC - Luleå HF

    SHL
    CMORE Hockey
  • 19:15 Basket

    Limoges CSP - Khimki

    Eurocup
    Eurosport 2
  • 19:20 Ishockey

    Frederikshavn White Hawks - SønderjyskE

    Metal Ligaen
    TV2 Sport
  • 20:45 Fodbold

    Hull City - Aston Villa

    Premier League
    TV3 Sport 2
  • 20:45 Fodbold

    Arsenal FC - Leicester City

    Premier League
    TV3 Sport 1
  • 21:00 Fodbold

    Liverpool FC - Tottenham Hotspur

    Premier League
    6'eren TV3 +
  • 01:00 Ishockey

    New York Islanders - Edmonton Oilers

    NHL
    TV3 Sport 2
  • 01:05 Ishockey

    Boston Bruins - Dallas Stars

    NHL (Xtra NHL 1)
    Viasat Xtra
  • 01:05 Ishockey

    Buffalo Sabres - Ottawa Senators

    NHL (Xtra NHL 2)
    Viasat Xtra
  • 01:05 Ishockey

    New York Islanders - Edmonton Oilers

    NHL (Xtra NHL 3)
    Viasat Xtra
  • 01:35 Ishockey

    Montreal Canadiens - Philadelphia Flyers

    NHL (Xtra NHL 4)
    Viasat Xtra
  • 01:35 Ishockey

    Florida Panthers - Anaheim Ducks

    NHL (Xtra NHL 5)
    Viasat Xtra
  • 02:05 Ishockey

    St. Louis Blues - Arizona Coyotes

    NHL (Xtra NHL 6)
    Viasat Xtra
  • 02:05 Ishockey

    Winnipeg Jets - Minnesota Wild

    NHL (Xtra NHL 7)
    Viasat Xtra

feb11Onsdag

  • 11:00 Tennis

    ABN AMRO WTT Rotterdam 500

    ATP
    CMORE Tennis
  • 14:00 Tennis

    BNP Paribas Fortis Diamond Games

    WTA
    TV3 Sport 2
  • 17:00 Basket

    Lietuvos Rytas Vilnius - Telindus Oostende

    Eurocup
    Eurosport 2
  • 19:30 Håndbold

    Team Tvis Holstebro - Bjerringbro-Silkeborg

    Boxer Herreligaen
    TV2 Sport
  • 20:45 Fodbold

    Chelsea FC - Everton FC

    Premier League
    TV3 Sport 1
  • 20:45 Fodbold

    Stoke City - Manchester City

    Premier League
    TV3 Sport 2
  • 20:45 Fodbold

    Manchester United - Burnley FC

    Premier League
    TV3 +
  • 02:00 Ishockey

    Chicago Blackhawks - Vancouver Canucks

    NHL
    TV3 Sport 2
  • 02:00 Basket

    Oklahoma City Thunder - Memphis Grizzlies

    NBA
    TV2 Sport

feb12Torsdag

  • 09:00 Golf

    Thailand Classic

    European Tour
    Viasat Golf
  • 11:00 Tennis

    ABN AMRO WTT Rotterdam 500

    ATP
    CMORE Tennis
  • 14:00 Tennis

    BNP Paribas Fortis Diamond Games

    WTA
    TV3 Sport 2
  • 19:00 Ishockey

    Brynäs IF - Leksands IF

    SHL
    CMORE Hockey
  • 19:30 Håndbold

    København Håndbold - Viborg HK

    Boxer Dameligaen
    TV2 Sport
  • 21:00 Golf

    AT&T Pebble Beach National Pro-Am

    PGA
    Viasat Golf
  • 01:00 Ishockey

    Carolina Hurricanes - Anaheim Ducks

    NHL
    TV3 Sport 2
  • 01:05 Ishockey

    Carolina Hurricanes - Anaheim Ducks

    NHL (Xtra NHL 1)
    Viasat Xtra
  • 01:35 Ishockey

    Montreal Canadiens - Edmonton Oilers

    NHL (Xtra NHL 2)
    Viasat Xtra
  • 01:35 Ishockey

    Ottawa Senators - Pittsburgh Penguins

    NHL (Xtra NHL 3)
    Viasat Xtra
  • 02:05 Ishockey

    Nashville Predators - Winnipeg Jets

    NHL (Xtra NHL 4)
    Viasat Xtra
  • 02:05 Ishockey

    Minnesota Wild - Florida Panthers

    NHL (Xtra NHL 5)
    Viasat Xtra
  • 02:05 Basket

    Chicago Bulls - Cleveland Cavaliers

    NBA
    TV2 Sport
  • 03:05 Ishockey

    Colorado Avalanche - New York Rangers

    NHL (Xtra NHL 6)
    Viasat Xtra

feb13Fredag

  • 09:00 Golf

    Thailand Classic

    European Tour
    Viasat Golf
  • 12:30 Tennis

    ABN AMRO WTT Rotterdam 500

    ATP
    CMORE Tennis
  • 14:00 Tennis

    BNP Paribas Fortis Diamond Games

    WTA
    TV3 Sport 2
  • 19:30 Ishockey

    Herlev Eagles - Esbjerg Oilers

    Metal Ligaen
    TV2 Sport
  • 20:30 Fodbold

    Borussia Dortmund - FSV Mainz 05

    Bundesliga
    Eurosport 2
  • 20:45 Fodbold

    Almeria - Real Sociedad

    La Liga
    Canal 8 Sport
  • 21:00 Golf

    AT&T Pebble Beach National Pro-Am

    PGA
    Viasat Golf
  • 01:00 Ishockey

    Columbus Blue Jackets - Philadelphia Flyers

    NHL
    TV3 Sport 2
  • 02:35 Ishockey

    Chicago Blackhawks - New Jersey Devils

    NHL (Xtra NHL 1)
    Viasat Xtra
  • 03:05 Ishockey

    Arizona Coyotes - San Jose Sharks

    NHL (Xtra NHL 2)
    Viasat Xtra

feb14Lørdag

  • 07:00 Golf

    Thailand Classic

    European Tour
    Viasat Golf
  • 13:00 Fodbold

    FC København - IFK Göteborg

    Venskabskamp
    TV3 Sport 1
  • 13:45 Fodbold

    West Bromwich Albion - West Ham United

    FA-cupen
    6'eren
  • 14:00 Tennis

    ABN AMRO WTT Rotterdam 500

    ATP
    Canal 8 Sport
  • 15:00 Tennis

    BNP Paribas Fortis Diamond Games

    WTA
    TV3 Sport 2
  • 15:00 Tennis

    WTA BNP Paribas Diamond Games Antwerpen

    WTA
    CMORE Tennis
  • 15:00 Badminton

    EM for mixede hold

    Badminton-EM
    TV3 Sport 1
  • 15:30 Fodbold

    FC Bayern München - Hamburger SV

    Bundesliga
    Eurosport 2
  • 16:00 Fodbold

    Blackburn Rovers - Stoke City

    FA-cupen
    6'eren
  • 16:00 Fodbold

    Sevilla - Cf Cordoba

    La Liga
    Canal 8 Sport
  • 16:00 Ishockey

    Frölunda Hc - Brynäs IF

    SHL
    CMORE Hockey
  • 16:10 Håndbold

    Fraikin Bm Granollers - Team Tvis Holstebro

    EHF Cup
    TV3 Sport 1
  • 18:00 Fodbold

    Real Madrid - Deportivo La Coruna

    La Liga
    Canal 9
  • 18:00 Fodbold

    Sassuolo - Fiorentina

    Serie A
    Canal 8 Sport
  • 18:30 Fodbold

    Eintracht Frankfurt - Schalke 04

    Bundesliga
    Eurosport 2
  • 18:30 Fodbold

    Heracles Almelo - Feyenoord

    Eredivisie
    TV2 Sport
  • 18:30 Ishockey

    Skellefteå AIK - Modo Hockey

    SHL
    CMORE Hockey
  • 19:00 Golf

    AT&T Pebble Beach National Pro-Am

    PGA
    Viasat Golf
  • 19:30 Tennis

    ABN AMRO WTT Rotterdam 500

    ATP
    CMORE Extreme
  • 20:00 Fodbold

    Granada Cf - Athletic Bilbao

    La Liga
    Canal 9
  • 20:45 Fodbold

    Palermo - Napoli

    Serie A
    Canal 8 Sport
  • 01:00 Ishockey

    Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs

    NHL
    TV3 Sport 2
  • 01:05 Ishockey

    New York Islanders - Columbus Blue Jackets

    NHL (Xtra NHL 1)
    Viasat Xtra
  • 02:05 Ishockey

    Nashville Predators - New Jersey Devils

    NHL (Xtra NHL 2)
    Viasat Xtra
  • 02:05 Ishockey

    Minnesota Wild - Carolina Hurricanes

    NHL (Xtra NHL 3)
    Viasat Xtra
  • 02:05 Ishockey

    Arizona Coyotes - New York Rangers

    NHL (Xtra NHL 4)
    Viasat Xtra
  • 03:05 Ishockey

    Colorado Avalanche - Dallas Stars

    NHL (Xtra NHL 5)
    Viasat Xtra

feb15Søndag

  • 06:30 Golf

    Thailand Classic

    European Tour
    Viasat Golf
  • 12:00 Fodbold

    Valencia - Cf Getafe

    La Liga
    Canal 9
  • 12:00 Håndbold

    Chekhovskiye Medvedi - Rhein Neckar Löwen

    Champions League
    TV3 Sport 1
  • 12:30 Fodbold

    AC Milan - Empoli FC

    Serie A
    Canal 8 Sport
  • 13:30 Fodbold

    Aston Villa - Leicester City

    FA-cupen
    6'eren
  • 13:30 Håndbold

    Alingsås HK - Wisla Plock

    Champions League
    TV3 Sport 1
  • 14:30 Tennis

    BNP Paribas Fortis Diamond Games

    WTA
    TV3 Sport 2
  • 15:00 Fodbold

    AS Roma - Parma

    Serie A
    Canal 8 Sport
  • 15:10 Håndbold

    Viborg HK - HCM Baia Mare

    Champions League kvinder
    DR 1
  • 15:10 Badminton

    EM for mixede hold

    Badminton-EM
    TV3 Sport 1
  • 15:30 Fodbold

    Hertha Bsc Berlin - SC Freiburg

    Bundesliga
    Eurosport 2
  • 15:30 Tennis

    ABN AMRO WTT Rotterdam 500

    ATP
    CMORE Tennis
  • 16:45 Fodbold

    Ajax Amsterdam - FC Twente

    Eredivisie
    TV2 Sport
  • 16:50 Håndbold

    Aalborg Handball - HC Motor Zaporozhye

    Champions League
    DR 1
  • 17:00 Fodbold

    Middlesbrough FC - Arsenal FC

    FA-cupen
    6'eren
  • 17:00 Fodbold

    FC Barcelona - Ud Levante

    La Liga
    Canal 9
  • 17:10 Håndbold

    SC Magdeburg - Vfl Gummersbach

    Bundesliga
    TV3 Sport 2
  • 17:30 Fodbold

    Hannover 96 - SC Paderborn 07

    Bundesliga
    Eurosport 2
  • 19:00 Fodbold

    Rayo Vallecano - Villarreal

    La Liga
    Canal 9
  • 19:00 Golf

    AT&T Pebble Beach National Pro-Am

    PGA
    Viasat Golf
  • 19:15 Håndbold

    FC Barcelona - KIF Kolding

    Champions League
    DR 3
  • 19:30 Håndbold

    THW Kiel - HC Metalurg

    Champions League
    TV3 Sport 2
  • 20:00 Ishockey

    SønderjyskE - Herning Blue Fox

    Metal Cup (Finale)
    TV2 Sport
  • 20:10 Håndbold

    HC Vojvodina - Skjern Håndbold

    EHF Cup
    TV3 Sport 1
  • 20:45 Fodbold

    Ac Cesena - Juventus

    Serie A
    Canal 8 Sport
  • 21:00 Fodbold

    Rc Celta De Vigo - Atletico Madrid

    La Liga
    Canal 9
  • 23:00 Ishockey

    Florida Panthers - St. Louis Blues

    NHL
    TV3 Sport 2
  • 01:35 Ishockey

    Buffalo Sabres - Philadelphia Flyers

    NHL (Xtra NHL 1)
    Viasat Xtra
  • 02:00 Ishockey

    Anaheim Ducks - Washington Capitals

    NHL
    TV3 Sport 2
  • 02:05 Basket

    All-Star Game

    NBA
    TV2 Sport

feb16Mandag

  • 17:00 Tennis

    Rio Open 500

    ATP
    CMORE Tennis
  • 20:15 Fodbold

    FC St Pauli - Spvgg Greuther Fürth

    2. Bundesliga
    Eurosport 2
  • 20:45 Fodbold

    Sd Eibar - Cf Elche

    La Liga
    Canal 8 Sport
  • 01:00 Tennis

    Rio Open 500

    ATP
    CMORE Tennis

feb17Tirsdag

  • 17:00 Tennis

    Rio Open 500

    ATP
    CMORE Tennis
  • 17:45 Fodbold

    Real Madrid - FC Porto

    UEFA Youth League (1/8 finale)
    Eurosport
  • 01:00 Tennis

    Rio Open 500

    ATP
    CMORE Tennis

feb18Onsdag

  • 09:00 Tennis

    WTA Dubai Duty Free Tennis Championship

    WTA
    CMORE Tennis
  • 16:30 Cykling

    Tour of Andalusia, Spanien

    Eurosport
  • 17:00 Tennis

    Rio Open 500

    ATP
    CMORE Tennis
  • 01:00 Tennis

    Rio Open 500

    ATP
    CMORE Tennis

feb19Torsdag

  • 06:00 Golf

    Hero Indian Open

    European Tour
    Viasat Golf
  • 11:00 Tennis

    WTA Dubai Duty Free Tennis Championship

    WTA
    CMORE Tennis
  • 13:30 Cykling

    Tour of Andalusia, Spanien

    Eurosport 2
  • 19:00 Fodbold

    AS Roma - Feyenoord

    Europa League
    Canal 8 Sport
  • 19:00 Fodbold

    AaB - Club Brugge

    Europa League
    Canal 9
  • 21:00 Fodbold

    Celtic FC - Inter

    Europa League
    Canal 8 Sport
  • 21:00 Fodbold

    Liverpool FC - Besiktas Jk

    Europa League
    Canal 9
  • 23:00 Tennis

    Rio Open 500

    ATP
    CMORE Tennis
  • 23:00 Golf

    Northern Trust Open

    PGA
    Viasat Golf

feb20Fredag

  • 06:00 Golf

    Hero Indian Open

    European Tour
    Viasat Golf
  • 14:00 Tennis

    WTA Dubai Duty Free Tennis Championship

    WTA
    CMORE Tennis
  • 14:00 Cykling

    Tour of Andalusia, Spanien

    Eurosport 2
  • 19:30 Tennis

    Rio Open 500

    ATP
    CMORE Tennis
  • 20:15 Fodbold

    Vfb Stuttgart - Borussia Dortmund

    Bundesliga
    Eurosport 2
  • 20:45 Fodbold

    Juventus - Atalanta

    Serie A
    Canal 8 Sport
  • 23:00 Golf

    Northern Trust Open

    PGA
    Viasat Golf

feb21Lørdag

  • 08:30 Golf

    Hero Indian Open

    European Tour
    Viasat Golf
  • 14:15 Cykling

    Tour of Andalusia, Spanien

    Eurosport 2
  • 15:15 Fodbold

    SC Paderborn 07 - FC Bayern München

    Bundesliga
    Eurosport 2
  • 16:00 Tennis

    WTA Dubai Duty Free Tennis Championship

    WTA
    CMORE Tennis
  • 18:00 Fodbold

    Cf Cordoba - Valencia

    La Liga
    Canal 8 Sport
  • 18:30 Fodbold

    1. FC Köln - Hannover 96

    Bundesliga
    Eurosport 2
  • 19:00 Golf

    Northern Trust Open

    PGA
    Viasat Golf
  • 20:00 Fodbold

    Atletico Madrid - Almeria

    La Liga
    Canal 9
  • 20:45 Fodbold

    Paris Saint Germain - Lyon

    D1 Féminine
    Eurosport 2
  • 20:45 Fodbold

    Sampdoria - Genoa

    Serie A
    Canal 8 Sport
  • 21:00 Tennis

    Rio Open 500

    ATP
    CMORE Tennis
  • 03:00 Golf

    ISPS Handa Womens Australian Open

    LPGA
    Viasat Golf

feb22Søndag

  • 08:00 Golf

    Hero Indian Open

    European Tour
    Viasat Golf
  • 12:00 Fodbold

    Real Sociedad - Sevilla

    La Liga
    Canal 9
  • 14:00 Cykling

    Tour of Andalusia, Spanien

    Eurosport 2
  • 15:30 Fodbold

    Hamburger SV - Borussia Mönchengladbach

    Bundesliga
    Eurosport 2
  • 16:00 Fodbold

    Kamp ikke fastlagt

    alka Superliga
    Canal 9
  • 17:00 Fodbold

    FC København - FC Vestsjælland

    alka Superliga
    Canal 9
  • 17:30 Fodbold

    Vfl Wolfsburg - Hertha Bsc Berlin

    Bundesliga
    Eurosport 2
  • 19:00 Golf

    Northern Trust Open

    PGA
    Viasat Golf
  • 20:45 Fodbold

    Fiorentina - Torino

    Serie A
    Canal 8 Sport
  • 22:00 Tennis

    Rio Open 500

    ATP
    CMORE Tennis

feb23Mandag

  • 11:00 Tennis

    The Dubai Duty Free Tennis Championships Dubai 500

    ATP
    Canal 8 Sport CMORE Tennis
  • 20:15 Fodbold

    Eintracht Braunschweig - Leipzig

    2. Bundesliga
    Eurosport 2

feb24Tirsdag

  • 11:00 Tennis

    The Dubai Duty Free Tennis Championships Dubai 500

    ATP
    Canal 8 Sport CMORE Tennis
  • 16:45 Fodbold

    Manchester City - Schalke 04

    UEFA Youth League
    Eurosport

feb25Onsdag

  • 11:00 Tennis

    The Dubai Duty Free Tennis Championships Dubai 500

    ATP
    Canal 8 Sport

feb26Torsdag

  • 12:00 Tennis

    The Dubai Duty Free Tennis Championships Dubai 500

    ATP
    Canal 8 Sport
  • 13:30 Tennis

    WTA Qatar Total Open Doha

    WTA
    CMORE Tennis

feb27Fredag

  • 13:00 Fodbold

    Lodtrækning

    Europa League
    Eurosport
  • 20:15 Fodbold

    FC Bayern München - 1. FC Köln

    Bundesliga
    Eurosport 2

feb28Lørdag

  • 15:30 Fodbold

    Borussia Dortmund - Schalke 04

    Bundesliga
    Eurosport 2
  • 18:30 Fodbold

    Eintracht Frankfurt - Hamburger SV

    Bundesliga
    Eurosport 2

mar1Søndag

  • 15:15 Fodbold

    Borussia Mönchengladbach - SC Paderborn 07

    Bundesliga
    Eurosport 2
  • 17:30 Fodbold

    Werder Bremen - Vfl Wolfsburg

    Bundesliga
    Eurosport 2

mar2Mandag

  • 20:15 Fodbold

    FC Ingolstadt 04 - TSV 1860 München

    2. Bundesliga
    Eurosport 2

mar3Tirsdag

  • 17:45 Basket

    Kamp ikke fastlagt

    Eurocup
    Eurosport 2

mar4Onsdag

  • 12:45 Fodbold

    Kamp ikke fastlagt

    Algarve Cup (Gruppespil)
    Eurosport
  • 15:00 Fodbold

    Kamp ikke fastlagt

    Algarve Cup (Gruppespil)
    Eurosport 2
  • 15:00 Cykling

    Grand Prix, Belgien

    Grand Prix, Belgien
    Eurosport

mar6Fredag

  • 13:15 Fodbold

    Kamp ikke fastlagt

    Algarve Cup (Gruppespil)
    Eurosport
  • 20:30 Fodbold

    Vfb Stuttgart - Hertha Bsc Berlin

    Bundesliga
    Eurosport 2

mar7Lørdag

  • 15:15 Fodbold

    Hannover 96 - FC Bayern München

    Bundesliga
    Eurosport 2
  • 18:30 Fodbold

    FSV Mainz 05 - Borussia Mönchengladbach

    Bundesliga
    Eurosport 2

mar8Søndag

  • 15:30 Fodbold

    1. FC Köln - Eintracht Frankfurt

    Bundesliga
    Eurosport 2
  • 17:30 Fodbold

    SC Paderborn 07 - Bayer Leverkusen

    Bundesliga
    Eurosport 2

mar9Mandag

  • 12:45 Fodbold

    Kamp ikke fastlagt

    Algarve Cup (Gruppespil)
    Eurosport
  • 15:00 Cykling

    Paris-Nice, Frankrig

    Paris-Nice, Frankrig
    Eurosport

Widget

Opret din egen TVsporten-widget Sæt ind på din hjemmeside eller blog.

TVSporten apps

Følg os på Facebook

TVSporten på Twitter

  • I aften er der kamp mod Spanien og vi håber på sejr! Danmarks kamp vises på TV2 kl19.